Monns Monns komentáře u knih

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Této sérii jsem propadla, napínavé, člověk se jen těžko může odtrhnout, obě knihy jsem přečetla jedním dechem.

28.07.2022 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kniha se mi začala líbit až od zkoumání povrchu.
Oproti minulému dílu, kdy naivní holčina Saša milovala Huntera, se stejně neuvěřitelně stala naivní lehkou dívkou. Její příběh by bylo lepší úplně vynechat, hrůza.. Nedalo se to číst.
Zbytek knihy vytáhnul mé hodnocení ke 4*.

21.06.2022 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Achjo, taková škoda.. v první částí jsem si říkala, že nechápu nízké hodnocení, že se mi to líbí víc než první díl.. a pak se Saša potkala s Hunterem a v tu ránu jsem myslela, že jsem místo Metra omylem šáhla k babi do červený knihovny. Bylo to tak hrozně přehnané, láska na první pohled, skoro dítě a chlap, po prvním pohledu do očí ví, že jen ona může spasit jeho duši - to snad ne. Vážně to psal ten samý člověk co první díl?

13.05.2022 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Knize bych dala pět hvězdiček, nebýt tolik roztahaných stránek o politice, která zabíjela veškeré dobrodružství.

24.03.2022 4 z 5

Za mě jsou tyto knihy lepší v angličtině, takže tentokrát jsem sáhla po anglické verzi.

03.02.2021 3 z 5

Tak mě kniha vůbec nezaujala. Bylo to pro mě chvílema stejně nečitelné jako Romeo a Julie, než se vůbec dostalo k nějaké pointě, tak jsem knihu musela odložit, protože jsem se vůbec nesoustředila. Za mě nezáživná každá polovina povídky.

30.12.2020 2 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Tak tohle jsem nedala, nemam ve zvyku odložit knihu bez dotčení, ale po několika desítkách stránek obsáhlých popisů, aniž by se děj někam dostal mě vyděsila představa tímhle stylem číst přes 600 stránek..

15.12.2020

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

A jedno krásné dobrodružství zase skončilo..

10.12.2020 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Nedávno jsem četla sérii Kroniky pozůstalých a moc se mi nechtělo pouštět do těchto navazujících dílů, že už to bude o ničem. Ale ne, tato spisovatelka mě opět dostala. Nechala mě v táhnout do víru děje a opět se zamilovat do hlavních postav. Po dlouhý době jsem knihu nemohla téměř odložit a už teď je mi líto, že těch dílů není víc, nebo aspoň nemá další knihu, která by mi vyrazila dech.
Co mě naprosto znechutilo a za co spisovatelka nemůže, je výtisk knihy. Opravdu tuto knihu někdo před vydáním četl?! Je až neuvěřitelné kolik chyb a překlepů tam je.

04.12.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

S přítelem jsme nejdřív viděli seriál, protože další série nebude v dohledné době, dali jsme se do čtení a jsem nadšená. Naprosto nás to pohltilo a jsem zvědavá, jestli i v dalších knihách budou zapracované náměty pohádek a jak to dopadne mezi Geraltem a Yennefer.

01.12.2020 5 z 5

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Kniha se mně i mému příteli velmi líbila. Doplněno fotografiemi, které berou dech.

10.11.2020 5 z 5

Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Bonnie & Clyde / Bonnie a Clyde Dorothy Priest

Velmi jednoduché a krátké dvojjazyčné čtení.

10.11.2020

Titanic Titanic Barbara Chatwin

Velmi jednoduché a krátké dvojjazyčné čtení.

10.11.2020

Ireniny děti Ireniny děti Tilar J. Mazzeo

Nedokážu si představit, čím si Irena musela projít a jak silná byla její vůle pomáhat. Nemám slov, úžasná kniha.

19.10.2020 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Když odhlédnu od toho, že cílová skupina byla mladší, než jsem já a některé věci byly dětské, tak se to četlo zlehka, děj mě bavil a hlavní postavy byly sympatické.

01.10.2020 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Za mě oba díly mnohem lepší než Divergence. Skvělé dva díly.

25.09.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Pořád nevím, co si myslet o stylu psaní S. Kinga. Tak to vypadá, že to bude chtít další knížku, abych na to přišla :))

23.09.2020 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Na začátku jsem knihu odepsala, ale časem si mě získala. Napínavý příběh, od kterého se nedá odtrhnout, jsem zvědavá na druhý díl.

14.09.2020 5 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Zezačátku jsem z knihy byla zklamaná, nevěděla jsem jak se příběhu chopit a ze stylu psaní a myšlení jsem byla zmatená. Postupně jsem se ale začetla a Kryštofovi držela palce. Je opravdu překvapující chování učitelek, které si toto povolání vybrali, aniž by měli vztah a cit k dětem. Také je udivující tlak a žádost chtít po dětech věci, i přestože potřebují jiný přístup a nezvládnou držet krok s ostatními. Mám bratrance autistu a co je po něm ve škole vyžadováno i přes všechny možné lékařské zprávy je neuvěřitelné a nemožné.

17.08.2020 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Tuhle knížku jsem četla, když jsem byla mladší a moc se mi líbila. Půjčila jsem si ji tedy znovu, ale tentokrát mi to přišlo jako takový průměr.

17.08.2020 3 z 5