Noshelfcontrol Noshelfcontrol komentáře u knih

Asi jako každý tady, jsem čekala něco více hororovějšího, ale byla jsem mile překvapena. Líbilo se mi, že mě z knížky mrazilo a zároveň mě i občas dojala. Vždycky, když jsem si dopředu řekla co asi bude dál, přišel nový zvrat. Dále se mi líbilo, jak autor doplnil příběh zvláštními fotografiemi. Všechny postavy mi byly hrozně sympatické, teda až na doktora Golana samozřejmě :-) Takové napínavé romantické fantasy jsem už dlouho nečetla. Doufám, že si brzo koupím i druhý díl.

03.06.2015 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem, vůbec jsem ji nedokázala odložit. Film je úžasný, a tak jsem si řekla, že zkusím i knížku a ta je taky úžasná. Ze začátku jsem Kylea trochu nenáviděla, ale potom jsem si ho rychle zamilovala. Knížka byla více pohádkovější, což se mi líbilo, jenom mi ze začátku dělalo problém představit si Adrianovu zvířecí podobu. Líbí se mi, že se film od knížky docela liší, hlavně pokud jde o zpracovávání Zvířete, protože se mi líbí obě možnosti. Netvor je jedna z nejromantičtějších knih, jakou jsem kdy četla. Jestli jste taky taková romantická povaha jako já, tak se vám Netvor rozhodně bude líbit.

22.05.2015 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Film mám hrozně moc ráda a strašně mě naštvalo, že nebude pokračování. Tak jsem si řekla, že si aspoň přečtu knihy abych věděla jak to dopadne. Byla jsem opravdu překvapená, protože i když znám film skoro nazpaměť, knížka se mi četla hrozně dobře. Tím, že se od ní film trochu liší to bylo ještě lepší. Tahle ,,verze upíra" se mi asi nejvíc líbí. Všechny postavy si hned oblíbíte, teda ty kladné :) Doporučuji zvláště těm, kteří mají rádi upíry.

17.05.2015 5 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Moje první knížka od Darrena Shana a zároveň druhá s tématem zombie. Jsem rozhodně spokojená, protože Zom-b mě ještě víc navnadila na Madame Oktu a celou tu sérii. Ale teď ke knize - s rasismem jsem se už sice setkala, ale ne v takovém rozsahu. Záviděla jsem B, že je tak tvrdá, ale zároveň jsem ji občas za ten rasismus nenáviděla. Z toho jejího táty se mi fakt dělalo zle, ale tohle se bohužel děje i doopravdy. Zombie sice nedostaly moc prostoru, protože se to muselo nejprve rozjet, ale třeba v dalším díle dostanou větší šanci. Konec mě hodně dostal, ale určitě jsem spokojená.

01.05.2015 5 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

Předem upozorňuji na spoilery.
Úžasné pokračování Dechu, který mě uchvátil, ale Vzdor….. no, ten konec jsem málem nerozdýchala.:) Nejdřív v klidu čtete a čtete a najednou prásk! Najednou takový nával akce i napětí. Líbilo se mi, že přibyla nová postava – Ronan, kterého jsem si už od začátku oblíbila.
Pořád jsem litovala Alinu, Quinna, Beu a Ronana, že musejí žít v takovém světě, kde si ani na chvíli nemohli odpočinout. Člověk by si řekl, že Sekvoj je místem, ve kterém konečně mohou všichni šťastně žít, ale mýlil by se. Nikdo by totiž neřekl, že tím místem by mohla být kapsule nebo to, co z ní zbude.
Ale to co se dělo v Sekvoji, pořád jsem si říkala: „Jak tohle sakra může někdo dělat?. Jak může být Vanya tak krutá? To i její sestra byla lepší“. Nejlepší samozřejmě byla rozhodující válka o kapsuli mezi Sekvojani a vojáky s přidaným Odbojem. Jsem ráda, že se všichni spojili. Všechno nakonec dobře dopadlo, až na ty ztráty . Rozhodně doporučuji všem, co tento žánr mají rádi. Pro mě jedna z nejlepších sérií roku.

26.04.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Moje druhá Kingova kniha, tentokrát o zvrácené soutěži jménem Dlouhý pochod. 100 mladých kluků, kteří mají celý život před sebou se dobrovolně přihlásí, aniž by věděli důvod. Naivně jsem si myslela, že když někdo dostane třetí varování, tak prostě vypadne, ale to by nebyl King, kdyby to bylo takhle jednoduché, že jo? Nebo to jak se lidé (kromě příbuzných) chodí s radostí dívat jak Chodci trpí. Člověk se úplně vžije do Rayovy kůže, to jak přemýšlí o svém životě, jaká mučivá bolest ho provází a jak musí sledovat umírání svých přátel. Jinak skvělá knížka, která si mě získala. Rozhodně doporučuji, protože v tomhle King určitě zabodoval.

25.04.2015 5 z 5

Tady a teď Tady a teď Ann Brashares

Kniha mě zaujala hlavně příběhem, nic o cestování v čase jsem zatím nečetla. Nevím jak ostatním, ale mě se rozhodně líbila. Dokonce jsem se do ní rychle začetla. Chtěla jsem prostě vědět, jak to dopadne. Mohla by klidně mít i pokračování, konec sice není otevřený, ale ta možnost tu přeci jen je.

05.04.2015 5 z 5

Dokonalé Dokonalé Sara Shepard

Jak už tu někdo psal, nad chováním některých rodičů zůstával rozum stát, zvlášť u Emiliny mámy. Jak se takhle můžou rodiče chovat. No, snad se to zlepší. Tenhle díl byl zatím nejnapínavější, ale to budu asi říkat i o těch ostatních :D ’’A’’ holkám udělal/a opět pár hnusných věcí a je jasné, že to bude ještě horší. A samozřejmě konec šokující a napínavý. Jak jinak, že jo :D Co nejdřív se vrhnu na další díl.

22.03.2015 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Když jsem na knížku narazila, hned jsem věděla, že to bude něco super a řekla jsem si, že si ji někdy koupím, ale jednoho dne jsem to prostě nevydržela a půjčila si ji v knihovně :) A nemýlila jsem se, hned jsem se do ní začetla. Dystopické téma patří totiž k mým oblíbeným. Příběh vyprávěný skrze tři postavy mi vůbec nevadil. Dokonce ani humor v knížce nechyběl, když už tam nějaká ta vtipná pasáž byla, rozhodně stála za to :D
Uvědomuji si, že náš svět stoprocentně není dokonalý, ale alespoň můžeme svobodně dýchat (zatím). Teď když vyjdu ven, vážím si každého svého nádechu. Nemůžu se dočkat až si přečtu druhý díl.

06.03.2015 5 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Poslední díl plný lásky. Charlotte je zamilovaná, Scarlet je zamilovaná a možná i Petula. V tomhle díle se ukázalo, že Petula nějaké to srdce přece jen má :) Ale ten milostný trojúhelník nebo spíše čtverec :D kolem Scarlet a Charlotte dá čtenáři docela zabrat, jak to nakonec dopadne? A kdo s kým nakonec skončí? Rozhodně skvělé zakončení série.

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Druhý díl je rozhodně o něco lepší než první. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. To, jak to nakonec dopadne se Scarlet a Petulou ... prostě super. I Charlotte už je jiná, ale pořád není úplně šťastná, protože to jak si to všechno představovala, ji nakonec zklamalo, ale neví, že ještě zdaleka není konec.

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Tuhle knížku mi doporučila kamarádka a ani nevím proč, ale dala jsem na ni. Ještě že jsem tak udělala, knížka mě docela překvapila. I když jsem měla zpočátku kolem Charlotte smíšené pocity, postupně se můj názor měnil. Oblíbila jsem si hodně Scarlet a její sarkasmus :D A i když je knížka ze všech tří nejslabší, šla jsem s plným očekáváním do dalšího dílu. Doporučuji :)

22.02.2015 4 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Super pokračování prvního dílu, i když trochu slabší. Zprávy o A začínají nabírat na síle. A jestli je tohle ten slabší díl, tak to se teda těším na ty ostatní :D Akorát mě naštvala ta věc s Tobym.

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Seriál sleduji už dlouho a věděla jsem, že je natočen podle knižní série, ale teprve o vánoční pauze jsem si řekla, že si ji přečtu. A musím uznat, že i když seriál znám a občas vím, co se stane, knížka mě i přes to dostává.

31.01.2015 5 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

První díl se mi opravdu líbil, ale ten druhý byl ještě o něco lepší. Bylo tam víc akce a napětí, každou chvíli nový zvrat. Musím se přiznat, že některým Keirovým hláškám jsem se opravdu zasmála. Ke konci mě to vůbec nehtělo pustit a já jsem ji prostě musela dočíst, musela jsem vědět jak to dopadne. Konec nebyl špatný, náhodou je to zajímavě ukončené a každý si podle svého domyslí, jak to všechno nakonec skončí..

09.12.2014 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Zpočátku mě to moc nechytlo, šlo to docela pomalu, ale po pár stránkách přišel zvrat a já jsem byla moc ráda, že jsem nepřestala číst. Ta originalita příběhu vězení, které má svoji vlastní mysl. Pokud jde o postavy, tak jsem, ani nevím proč, měla opravdu ráda Keira. Finna taky, ale ze začátku jsem moc neměla ráda Claudii, ale potom už jsem si ji docela oblíbila. Kapitoly ve vězení byly opravdu napínavé a poté i ty Venku. Já ted čtu druhý díl a kdo ví, jak se to vyvine.
Nicméně opravdu skvělá knížka a jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

13.11.2014 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jak už se tady někdo zmínil, ten konec jsem si představovala trochu jinak, ale nabyla jsem zklamaná, i tak mě dostal. Po přečtení prvního dílu, jsem se doslova hned vrhla na ten druhý. Nejdřív jsem to četla po částečkách, ale pak mě to úplně pohltilo a četla jsem ji po velkých kusech. Trošku souhlasím s tím, co tu jiní píšou a to to, že je dvojka o trochu slabší než jednička. Jednička mě totiž úplně uchvátila a dvojka na tom nebyla o moc jinak. Autorka si rozhodně servítky nebrala :D Protože scéna v Lese sebevrahů mě úplně dostala, a pak taky souboj v pekle, no ....... sečteno a podtrženo, úžasná knížka a hned se tím řádí mezi moje nej.:)

19.10.2014

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Asi jako většinu lidí mě nejdřív zaujala obálka. Příběh se mi moc líbil, takový tip příběhu, kdy jeden z dvojice je nějak nadpřirozený a druhý je člověk. Láska mezi duchem a člověkem, neboli Ghost love story :D Občas jsem se i slušně zasmála, hlavně když šlo o Thomase. A ani strašidelná atmosféra v knize rozhodně nechybí, viz prostředí Annina opuštěného domu a domu ve městě (nebo kde) s rozdvojenným duchem. Cas a Anna ani nemuseli říkat,,Miluju tě", aby jste jim jejich lásku uvěřili. Nicméně, když jsem dočetla ten konec, úplně ve mně hrklo. Co nejdřív začnu číst další díl a doufám ve šťastný konec.

11.10.2014 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Když jsem narazila na tuhle knížku na internetu, hned mě zaujala (jak obálkou, názvem. tak i příběhem). Vždycky jsem se k ní se zvědavostí jak to bude dál, vrátila. Četla se mi opravdu dobře. Není to ani hodinka,co jsem ji dočetla a mám chuť si ji přečíst znovu. Már ráda hororovou tématiku, a protože jsem moc knížek tohohle žánru zatím nečetla, byla jsem hrozně nadšená. Z těch fotek mi občas běhal mráz po zádech, a taky z okamžiků v suterénu. No .... rozhodně bych nechtěla být na Danově místě :)

01.10.2014 5 z 5

Tajemství upírů Tajemství upírů Lisa Jane Smith

Tahle série mě v knihovně nezaujala jenom příběhem, ale i tím, že ji napsala autorka Upířích deníků. Řekla jsem si, že to zkusím a dobře jsem udělala, protože první díl mě úplně uchvátil. Četl se mi docela snadno, až jsem byla na konci zklamaná, že už je konec.
Doporučuji všem, co mají rádi upíry atd. Nejvíc se mi líbili James a Phillip.

15.09.2014 5 z 5