Monika145 Monika145 komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Dvě celkem samostatné dějové linky jsou zajímavými tématy,ale v obou případech se zůstává celkem na povrchu problému. Nikdo asi neočekává kvalitu původní trilogie,ale větší propracovanost by knize určitě neuškodila. V první půlce se téměř stále čeká na to,že se něco stane.

27.09.2018 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Příběh dobrý, děj zajímavý, propletený i překvapující. Co ale pro mě dojem z knihy kazí je její rozvláčnost. Rozepisování postav je ale spíš jen takové povrchní, takže se v celém kontextu zdá zbytečné.

18.09.2018 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sci-fi běžně nečtu, s fyzikou a chemií jsem skončila někdy v 9. třídě, ale Marťana lze jedině doporučit: příběh, spád, napětí ale i humor. Marťana jsem původně vůbec neplánova číst, náhodou jsem si ho z nedostatku jiného čtiva půjčila v knihovně a doma odkládala skoro celou výpůjční dobu. A nakonec za 3 dny bylo po něm :)

10.09.2018 5 z 5

Písařská škola v Kalahari Písařská škola v Kalahari Alexander McCall Smith

Pěkná kniha o životě v Botswaně a o tom,že než žena to má v Botswaně těžší jen svobodná žena bez muže :)

06.09.2018 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Příběh celkem rozvláčný. Ňěkteré momenty překvapí,jindy jsem čekala, kdy už to konečně přijde. O 200 stran míň a bylo by to super.

03.09.2018 3 z 5

Žirafí slzy Žirafí slzy Alexander McCall Smith

K detektivce to má daleko,ale jako lehké čtení dobré.

28.08.2018 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Příběh je milý, ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Počteníčko hezkého příběhu pro volný den/odpoledne/večer. Ale co si budeme povídat, Lanczová to není ;-)

23.08.2018 2 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Po předchozím hodně slabém díle zajímavé zlepšení a zakončení celé série.

21.08.2018 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Vypravování je rozvláčnější, ale čtivé se zajímavým vyústěním, které zapadne do celého příběhu jako chybějící kus skládačky.

17.08.2018 4 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

I přes ne úplně pozitivní recenze a anotaci mě kniha zaujala. Byla relativně krátká,četla se dobře i s ohledem na spád děje. Závěr se zdál ukvapený.

15.08.2018 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Kniha mě zaujala svým názvem totožným s populárním seriálem. Přestože jsem seriál neviděla (nebo možná právě proto) jsem se těšila na vyprávění o tom,jak to chodí v americkém vězení vycházející z vlastní zkušenosti autorky. Knížek o chytání zlončinců je spousta,ale už se nedozvíme,jak to s nimi bylo dál. Kniha mě nejprve zaujala, ale posléze jsem z ní měla pocit stagnace vyprávění, jen sepsání určitých příhod (veskrze pozitivních), které na sebe nijak nenavazují dějově a občas ani v čase. Po přečteni knihy ani nemám tendenci seriál vidět,i když mu dám možná šanci, prý je oproti knize výrazně lepší.

15.08.2018 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha krásně graficky zpracovaná. Při nesouvislém čtení by mě možná jednotlivé fejetony zaujaly více. Takhle mám pocit, že mě a Aňu stjná vlna rozhodně minula. Kniha si ale určitě najde svoji skupinu čtenářů, jež zaujme a budou se u ní cítit hezky. Hledáte-li nenaročné čtení, něco na co máte čas třeba jen tak 5 - 10 minut, fejetony jsou určitě dobrá volba,protože i při delší pauze Vám neuteče souvislost.

15.08.2018 2 z 5

Kniha je milá, čtivá, zvláštní. Námět je zajímavý, originální, chybí tomu ale propracovanost a smysluplnost vedlejší linie. Hlavní postava zjevně neví, co se sebou i svou schopnosti delat.

15.08.2018 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Po nadšených recenzích jsem od knihy čekala napětí a strhující příběh. Kniha byla zvlaštní,dobře čtivá,příběh spíše úchylný až patologický,ale o zanechání hlubšího dojmu se mluvit rozhodně nedá. Námět originální, zpracování mohlo být hlubší. Osobně mě kniha bohužel nijak neoslnila a nenadchla.

07.08.2018 2 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Sladké? Rozhodně ano! Nenáročná oddychová kniha s jednoduchým příběhem. Nenadchne, ale neurazí.

06.08.2018 3 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Kniha více řeší vztahovou problemitiku postav než vědecké metody vedouci k odhalení vraha,ale jedná se o čtivý román se zajímavým využitím komára. I když i zde je děj celkem předvídatelný, kniha přesto dokáže ve svých detailech překvapit a sdělit i něco nového.

02.08.2018 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Spíš bych to viděla na 2 a půl hvězdičky + kousek. May rozhodně psát umí,příběhy jsou zajímavé, ale nemohu e zbavit dojmu, že tady už mu dochazí dech nebo radost ze psaní. Děj je rozvláčný a přestože kniha neni dlouhá,tak se relativně dějově vleče. Ale čte de dobře a doufam,že v dalším díle už to bude zase May v plné síle.

30.07.2018 3 z 5

Kritik Kritik Peter May

Oproti ostatním,zatím přečteným, knihám od Maye jsou děj a souvislosti celkem předvýdatelné. Nicméně čtení i tak celkem příjemné a napínavé.

26.07.2018 3 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Začátek byl úplně výborný. Přesně a zároveň lehce vykreslený vztah lidí,často jsem v příběhu a pocitech objevila i svoje vlastní zkušenosti. Nicméně následující dvě třetiny knihy jsem dočítala jen jako oddychový román bez většího zájmu. Možná kdyby začátek nebyl tak dobrý,celou knihu bych vnímala lépe jako letní oddychovku. Takhle byla očekávání po pár stranách výrazně vyšší.

24.07.2018 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knihy této spisovatelky jsou hezké,ale tahle je sladká až moc :)

16.07.2018 3 z 5