moničina moničina komentáře u knih

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Knihu som kúpila na základe veľmi pozitívnych ohlasov, ktoré tu boli uverejnené. Výsledok, kniha bola dočítala s ťažkosťami a skončila v knižnej búdke. Nuda, žiadne vtipné dialógy ani myšlienky som tam na rozdiel od ostatných čitateľov nenašla. A hlavná hrdinka je nesympaticka a trápna osôbka bez ženskeho alebo inteligentného šarmu. Štýl písania mi vôbec nesadol, jednotlivé činnosti a dialógy sú také useknute, chýba mi tam nejaká kontinualita. A ani to proklamovane sexuálne napätie medzi ňou a tým kriminalistom tam nevidím. Čo bolo zaujímavé bola obálka a to, že dej sa odohrával na malomeste. Celému tomu proste chýba taký nejaký šmrnc.

04.08.2022 2 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Opäť, výborná klasika od tejto autorky. Veľmi sa mi páči, ako zase vykreslila prostredie a jeho atmosféru. Ale súhlasím s jednym z názorov, škoda, že Palec nebol aktívnejší.

21.11.2021 5 z 5

Veľmi dobre dokumentárne napísaná kniha so zrozumiteľným textom a obrázkami. Veľmi ma zaujal popis činnosti expedície pred tou strašnou udalosťou počas jednotlivých dní, ich cesta vlakom, po planine, atď. Priam som si počas čítania tie scény vedela predstaviť. A potom podrobne opísané pátranie a jednotlivé teórie s za/proti argumentami. Musela to byť desivá smrť. Je to ozaj veľká záhada a škoda, že sa nikdy nedozvieme, čo sa tam stalo. Napriek tomu, že je k dispozícii pomerne málo údajov (určite sa mnoho stratilo kvôli nedbanlivému prístupu úradov a možno niektoré aj úmyselne), autor knihy dokázal aj z mála spísať celkom slušný dokument. Jediné, čo vytýkam je subjektívny názov knihy - nevieme, či ich vôbec niekto zavraždil. Mohlo to celé byť kvôli neznámemu fyzikálnemu javu (ja sa napr.prikláňam elektrickému výboju-plazmoidu). Pre tých, ktorí milujú záhady, knihu jednoznačne odporúčam.

25.05.2018 5 z 5

Hostinec Jamajka Hostinec Jamajka Daphne du Maurier

Skvelá kniha, napínavý záhadný dej, sympatická hrdinka, romantika a atmosféra Anglicka tej doby. Za socíku dávali aj film, bol takisto skvelý, doporučujem ho vidieť, krásne vystihol tú temnú atmosféru a postavy boli výborne zahraté.

02.10.2017 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Chvalabohu nejde o triler, ale skor o klasicku detekivku z českého prostredia. Vtipné dialógy, sympatické postavy vyšetrovatelov, moderný štýl. Dúfam, že autor bude pokračovať s písaním detektìvok, a použije opäť obe svojrázne dvojice detektívov.

18.09.2021 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Obľúbený autor a obľúbená kniha môjho dospievania. Film bol iba slabý odvar, nedá sa z knihou ani trochu porovnať.

26.11.2023 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Páčil sa mi jej štýl písania, jediné čo mi vadilo bolo to, že niektoré veci tam vyzneli dosť naivne. A moc sa mi páčil opis všetkých (väčšinou trochu extravagantnejších) postáv a ich interakcie s oboma kriminalistami. A práve tí kriminalisti mi zneli naivne a málo mužne a drsne. A pohodička na kriminálke, žiaden zhon a to, že vôbec mohli riešiť prípad s nízkou škodou robí celý pŕibeh naivným.

07.07.2023 3 z 5

Bajonet po Němcích Bajonet po Němcích Jaroslava Šálková

Krásne vykreslené prostredie prírody a osád rozosiatych aj na ťažšie prístupných miestach, letná pohodička a život v nich. Oliva Foglová je sympatická osôbka a aj ostatní starousadlìci majú svojské povahy. Celé to sa mi páčilo, super knižka na leto niekde v prírode, štýl autorky mi sadol a netradičné prostredie tiež. Samotné krimi trošku pokulháva a je skôr len takým doplnkom. Škoda, že autorka nenísala ďalšie voľné pokračovania.

25.06.2023 4 z 5

Taxikář Taxikář Petr Čepek

Veľmi vtipné, trefné kometáre na jednotlivé osoby a ich správanie a reálny triezvy pohľad na ponovembrový vývoj a "zlaté" devedesiate roky. Autor si rozhodne nedával servítku pred ústami a len nám pripomenul čo za doba vznikla po revolúcii, ironicky ale pravdivé vykreslenie politikov, podnikateľov, úžery a rôznych parazitov v spoločnosti. Nevyhol sa ani rómskej téme. Napriek surovosti deja v niektorých častiach knihy som sa pri čítaní dobre bavila na všetkých tých postavičkách, ktorých tak vtipne ironicky vykreslil. To vyvrcholenie deja bolo ale dost umelé a nenadchlo ma.

25.05.2023 4 z 5

Vražda v Mariánských Lázních Vražda v Mariánských Lázních Zdeněk Třešňák

Sklamalo ma, že názov úplne nekorešponduje s dejom. Tešila som sa na vykreslenie atmosféry lázenského prostredia a že dej bude súvisieť s láznemi a ich hosťami. A namiesto toho tam bol tuctový a trápny manželský trojuholník, ktorý sa mohol udiať v hocijakom meste a lázne s tým nijak nesúviseli. A k tomu ten záver, kde polícia vypátrala veĺké nič a páchatel sa pridal sám priznať. Veľmi trápny záver.

26.04.2023 3 z 5

Vesničko má středisková Vesničko má středisková Zdeněk Svěrák

Vďaka skvelému filmu som mala vysoké očakávanie. Výsledok ma nepotešil, nič nové sa tam nedozvieme. Myslela som, že tam budú aj nejaké scénky, ktoré sa vo filme vynechali. Ani dej nie je napísaný nejak zaujímavo, nepáčil sa mi ten štýl, chýbali mi tam napr. nejaké naznačené myšlienky u jednotlivých postáv, ktoré tie postavy vo filme nepovedali. Oproti Troškovej knihe Slunce, seno a knihe S tebou mne baví svet, toto bolo o ničom a štýlovo velmi slabé. Celá táto kniha, i pripadala len ako doslovný transkript.

25.10.2022 1 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Zase oddychovka. Moc sa mi páčilo vykreslené prostredie, les, zrúcanina, chalupa na samote, a samozrejme, svojrázne postavy a ich zábavné dialógy. Len samotna Jozefína mi je stále nesympatická a detektívka zápletka nič moc.

04.10.2022 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Prvý diel Kdo inému jamu kope ma vobec nenadchla. Ale keďže som dostala 4 knihy do daru, rozhodla som si prečítať ďalší diel. A dobre som urobila. Táto kniha je vtipná, moc sa mi páči uzavretá spoločnosť a výborný ironicky opis jednotlivých osôb. A zasnežená krajina, lyžovanie, neschopne lyžiarske duo Jozefína a jej svagor. Kriminálna zápletka je o ničom, záver slabší, ale knihu som poňala ako takú vtipnú sondu do uzavretej spoločnosti svojskych ľudí. Autorka sa vyrazne zlepšila oproti prvej absolútne nevydarenej knihe. Jedine, čo ma nezaujalo a čo ma nudí bola nezáživná a umelo posobiaca hlavná postava. A chémia medzi nou a komisárom opäť absolútne nefungovala. Autorka by mohla úplne vynechať to milenecke čudo a venovať sa len tej spoločnosti. Túto knihu si nechám a neskončí v knižnej búdke.

31.08.2022 3 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Výborná kniha, z ktorej som sa dozvedela podrobnejšie to, o čom som len tak povrchne predtým počula. Hlavne tá kapitola o prisadach vo vakcinach a ich účinky na rozne casti ludskeho tela su vynikajuco odprezentovane a velmi vierohodne vysvetlene. Cela kniha zase posunula moje poznanie dalej a dufam, ze autor bude aj v buducnosti pokracovat v odhalovani velmi zaujimavych a zavaznych veciach, týkajúcich sa nášho zdravia a zivota. Ďakujem.

06.02.2021 5 z 5

Poldové Poldové Ed McBain

V slovenskom jazyku to vyšlo pod názvom Múr.
Milujem série z Hluchým a táto sa naozaj vydarila. Super scény v parku a Willis s Eileen v spacáku ma vždy rozosmejú, už vtedy to medzi nimi iskrilo. Rozčuľujúci maliari v kanceláriach, vydieračské dopisy a náš známy Hluchý, ktorý zase ujde. Tento diel bol natočený aj film v angličtine.

27.02.2018 5 z 5

Popraviště v parku Popraviště v parku Jan Cimický

Páčil sa mi štýl písania, príbeh super, opis vnútorného zmýšľania páchateľa dobrý, ale to vyvrcholenie príbehu bolo trochu gýčové a chýbalo mi tam nejaké solídne uzavretie.
Takže taká nenáročná pohodovka.

21.03.2023 4 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Opať vydarený dej, perfektný opis prostredia, dobrá partia. A tie témy, kde na ne autor chodí? Rozhodne je to niečo neodpozorovane z iných knih. Možno by mal autor zapojiť deti našich trampov do deja aj v ďalších knihách, dobre to tam zapadlo. Mladý Kveták, Klíšte, vidím tu velký potenciál do budúcnosti. Eventuálne by mohol vyskúšat aj jeden krimi príbeh len o nich, bez dospelych. Ale mohol v oboch dejov viac zapojiť Kosinu. A tá ilustrácia ja na obale knihy je super, tá ma rozosmiala, aj detail s tou vranou.

26.08.2022 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Omnoho lepšie ako Trhlina a Priepasť. Zvlášť prvá polovica knihy bola výborná. Páčil sa mi štýl, akým postavy medzi sebou komunikovali. Toto si viem aj predstaviť vo sfilmovanej verzii. A na rozdiel od Trhliny som knihu nedokázala čítať po zotmení, ta záhadnosť tu bola stvárnená výrazne lepšie. Akurát záver bol slabý a taký moc abstraktný. Len som sa nedozvedela, či takýto jav naozaj v Poĺsku existuje. Išlo len o výmysel autora?

23.08.2022 4 z 5

Výborne spracované, detailné. Doporučujem prečítať aj s knihou Polnoc v Černobyle, obe knihy obsahujú detailné informácie o tom, čo viedlo k tragédii, jej priebeh a čo bolo potom. Skvelá práca.

04.07.2021 5 z 5

Vranov nad Topľou a okolie z neba Vranov nad Topľou a okolie z neba Bohuš Schwarzbacher

Zase, nádherné fotografie dedín, malých dediniek, údolí, prírody a vodných nádrží. Fotografie s vysokým rozlíšením, krásne vytónované kopce a šikovne navrhnutý sklon, pod ktorým to fotili. Tieto knihy série Slovensko z neba ma vždy povzbudia a upokoja, je to pastva pre oči a rozhodne ukazujú krásy Slovenska aj v zastrčenejších a turisticky nie tak propagovanych regiónov.

24.10.2022 5 z 5