moničina

Případ čurací pannyPřípad čurací pannyJitka Ludvíková

Páči sa mi štýl akým je kniha napísaná a tiež opis postav a vtipné vsuvky. To, čo mi vadí je zbytočné pridanie veĺa postáv, ktoré so zločinom súviseli iba minimálne a to rozptylovalo moju pozornosť. Tým sa kniha zväčšila na zbytočných takmer 400 strán.

Cviky pro zdravé nohyCviky pro zdravé nohyChristian Larsen

Útla ale vyborna knižka. Konečne som našla knihu s posilňovaním chodidiel, vhodné pre ľudí s padnutou klenbou, plantárnou fascitídou, vbočenými palcami, slabými kotníkmi. Uz predtým som našla na internete cviky na niektoré z vyššie uvedené problémov ale cviky mi nepomohli. Až sa mi dostala do rúk táto kniha, kde sú tiež viaceré z tých cvikov v obrázkovej aj textovej forme, ale sú pri nich napísané aj chyby, ktorým sa pri ich prevedení treba vyhýbať. A veru, preto mi predtým nepomáhali, robila som chyby. Túto knihu jednoznačne doporučujem tým, ktorý majú problémy a bolesti chodidiel, táto kniha je asi jediná na našom trhu.

Duše na zemiDuše na zemiLinda Backman

Veľmi som sa tešila na netradičnú a velmi zaujímavú tému. A prišlo velke sklamanie. Nezáživný štýl písania, málo zaujímavé prípady z praxe a málo užitočných informácií. A mnohé veci opakujúce sa naprieč knihou.

Muž v růžové vaněMuž v růžové vaněMilena Brůhová

Tie novšie príbehy ma tak nejavia ako tie staršie. Už to nemá ten cveng a chyba mi tu interakcie medzi Novákom a Valentom.

Případ na Zlaté horečcePřípad na Zlaté horečceJan Frána

Zase vtipné s excelentnym opisom prostredia a kempovania ako aj výborný opis jednotlivých postav a nálad pri jednotlivých dejoch. Na rozdiel od prechádzajúcich knih je tu však kriminálna zápletka menej napínava a nezačína hneď od začiatku a preto som dala len 80%. Ináč, perfektne ako vždy, a zase ľutujem, že to nikdo nesfilmuje.

Falošná pandémia 2Falošná pandémia 2kolektiv autorů

Opäť, nezáživné s neustále sa opakujucimi faktami naprieč knihou, nic poriadne sa nedozvieme.

Falošná pandémia - kritika vedcov a lekárovFalošná pandémia - kritika vedcov a lekárovkolektiv autorů

Veľmi nezáživné a ťažkopádne. Nič sa tam človek vlastne nedozvie a stale sa to iste opakuje v celej knihe.

Očkování - hrozba nebo záchrana?Očkování - hrozba nebo záchrana?Tomáš Kašpar

Výborná kniha, z ktorej som sa dozvedela podrobnejšie to, o čom som len tak povrchne predtým počula. Hlavne tá kapitola o prisadach vo vakcinach a ich účinky na rozne casti ludskeho tela su vynikajuco odprezentovane a velmi vierohodne vysvetlene. Cela kniha zase posunula moje poznanie dalej a dufam, ze autor bude aj v buducnosti pokracovat v odhalovani velmi zaujimavych a zavaznych veciach, týkajúcich sa nášho zdravia a zivota. Ďakujem.

Krkavčí súdKrkavčí súdVáclav Neuer

Súhlasím, je rozhodne lepší ako Dan. Opäť podarený i keď drsný príbeh. Som len sklamaná, že v roku 2020 nevyšla nová kniha a dúfam, že autor neprestal s písaním série Ledecký.

Neobjasněné záhady 2. světové válkyNeobjasněné záhady 2. světové válkyMichael Fitzgerald

Bližší rozbor niektorých udalosti. Páči sa mi triezvy pohľad autora, mnohe veci, ktoré sa stali predmetom konspiracie autor dokáže vysvetliť vierohodne a pritom to robi nenásilnou formou na rozdiel od iných autorov.

Vražda v nemocniciVražda v nemocniciPetr Bým

Výborne, s vtipnými momentami, baví ma autorov štýl. Rovnako dobre ako Vrazda na svadbe. Dúfam, že bude v písaní krimi pokračovať.

Žádné slzy pro mrtvéhoŽádné slzy pro mrtvéhoPavel Verner

Dobrá oddychovka, ktorá pobavila hlavne vďaka postave Čira.

Vražda v blázinciVražda v blázinciVáclav Bešťák

Začiatok bol dobrý ale potom ma to prestalo baviť. A chýbal tomu nejaký "šmrnc".

Vražda  kočky domácíVražda kočky domácíKarel Štorkán

Problém je, že som najprv videla film, ktory bol výborný a to aj vďaka výborným hercom, čo tomu celemu deju dodalo dynamiku. A práve taká dynamika mi v knihe chyba, nemá to ten šmrnc. Aj preto nebudem hodnotiť knihu budovaním, pretože film nasadil vysokú latku.

Pod jabloníPod jabloníJindřiška Ptáčková

Oddychovka. Páči sa mi štýl, akým je príbeh napísaný, viacero svojskych postav a vtipné vsuvky. Súhlasím s už uverejnenym nazorom, kto má rád túto Edícii Moba, kniha patrí k tým vydareným.

Velký podvodVelký podvodPhilip Marshall

Chaotický a nezrozumitelny štýl, akým je kniha napísaná.

Jasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistikyJasnovidec v policejních službách: Příběhy ze zákulisí současné kriminalistikyKrzysztof Jackowski

Zaujímavá téma, ktorá doteraz chýbala na našom knižnom trhu. Avšak štýl, akým je kniha napísaná mi nesadol, je taký chaotický, veci nie sú dotiahnuté do konca, povrchný opis prípadov bez detailov, ktoré by to celé urobili zaujimavejsim. Chyba tomu nejaká ucelenost. Snáď jedine možné vysvetlenie, že autor mozno nie je skuseny spisovatel. Naše slovenske a české pitavaly sú ináč robené, u nás je vždy aj nejaký záver. Túto knihu by som ani nenazvala pitavalom.

Smrt pana fotografaSmrt pana fotografaDana Kovaľová

Vtipné, moderné a v ľahšom štýle, ktory sa mi páčil. Autorka by mohla pokračovať v písaní detektívok typu oddychovky.

29.12.2020

AndreaAndreaHertha Adrienne Strauch

V detstve ma veľmi bavila, bola napínavé od začiatku až po koniec. Ma veľmi pekne ilustrácie.

24.12.2020

Záhada lyžiarskeho diablaZáhada lyžiarskeho diablaBen Nevis

Opäť výborný príbeh. Páči sa mi štýl písania, patraci od tohto autora ma vždy bavia. Zaujímavé prostredie lyžiarskeho strediska, zima, chumelica, to všetko je dobre zobrazené a viem si celý dej aj v duchu predstaviť. A samozrejme, vzťahy, intrigy a kamaratstvo, s tým všetkým vie autor pracovať. Som síce už dávno v strednom veku ale troch patracov čítam dodnes, je to taký môj návrat do detstva a puberty.

24.12.2020

Případ půjčeného psaPřípad půjčeného psaJan Klíma

To začiatku ma to bavilo ale potom to bolo zbytočné roztahane a miestami chaotické. Prilis mnoho zbytočných postav a tocenie sa do kola a nuda. Musela som sa nútiť, aby som to cele dočítala.

22.12.2020

Spievajúce drevo Helena. Koncert bez ružíSpievajúce drevo Helena. Koncert bez ružíEleonóra Gašparová

Pekná a príjemná nostalgická spomienka. Páči sa mi štýl písania a zobrazenie nielen hlavnej postavy ale aj postáv z jej okolia. Prvá časť bola výborná, druhá časť bola slabšia a pre mňa sklamanie. V druhej časti mi chýbal nejaký úvod a uvedenie toho, ako sa hlavná hrdinka vôbec dostala na to štúdium.

14.12.2020

Pohraniční pitaval - Kriminální případy z let 1920-1963Pohraniční pitaval - Kriminální případy z let 1920-1963Emil Hruška

Opäť velmi dobre napísané. Páči sa mi aj to, ako autor v príbehoch opisuje celkovú politickú a hospodársku situáciu v danom pohranici a biedu, ktorá mala vplyv na páchateľov. Viem si to predstavit aj sfilmovane.

13.12.2020

Tajná válka Anunnaků- Jak temné síly manipulují lidmiTajná válka Anunnaků- Jak temné síly manipulují lidmiJan Erik Sigdell

Je tam viacero vecí, ktore uvádzajú aj viacerí iní autori a celé to dava určitý ucelený záber. Co mi prekaza je, ze sa mnohe vety opakuju na viacerych miestach naprieč knihou.

29.11.2020

Případ AnthraxPřípad AnthraxPavel Hejcman

Netradičný a originálny pribeh, s prekvapivym odhalením v závere, páči sa mi štýl, akým to je napísané a aj opis prostredia, v ktorom sa to odohrava. Škoda, že kniha nebola sfilmovana tak, ako jeho ďalšia vydarená kniha Dum za duhovou zdi.

28.11.2020

Černobyl. Historie jaderné katastrofyČernobyl. Historie jaderné katastrofySerhii Plokhy

Dobre napísané, ale kniha Polnoc v Černobyle od A.Higginbothama bola omnoho lepšia.

16.11.2020

Samá vodaSamá vodaLudvík Souček

Fajn krimi, páči sa mi štýl písania aj zápletka. Len škoda, že autor nenapísal viac detektívka s touto dvojicou.

15.11.2020

VražedkyněVražedkyněPavel Kohout

Ale ta zápletka s Machatou! To už autor prehnal.

14.11.2020

Legendy kriminalistikyLegendy kriminalistikyMiroslav Vaňura

Nepáčil sa mi štýl písania. Chyba tam gradovane napatie. A tiež to že autor skákal hore dole a kazdy príbeh bol taký neusporiadany a zle sa mi čítal. Oproti iným podobným knihám to bol slabý odvar.

13.11.2020

Bílá hlína, černá smrtBílá hlína, černá smrtJiří Slavíček

Vôbec ma to nezaujalo.

13.11.2020