moničina moničina komentáře u knih

Vrah zůstal sám Vrah zůstal sám Arkadij Vajner

Také slabšie, aké dalo sa to. Taká oddychovka. Nepáči sa mi správanie, resp.dialógy postáv,celé to je také trochu naivné. Milujem detektívky, ale tieto sovietske má nikdy moc nenadchli.

12.04.2024 3 z 5

Vrah bydlí v prvním patře Vrah bydlí v prvním patře Richard Reban

Detektívna zápletka bola od veci. Chýbal tam úvod a príbeh začal chaoticky niekde v strede udalosti. A zakončenie ... úplne od veci. Kto chce krimi, túto knihu môže bez ľútosti odignorovať. A humor, nejak ho tam moc nevidím.

07.04.2024 1 z 5

Odložená vražda Odložená vražda Stanislav Češka

Moc nenadchol. Zase príbeh retrospektívna. Páchateľ a čo sa stalo bolo pre mňa zrejmé od začiatku, napätie žiadne, interakcia medzi detektívmi bola síce pekná ale dosť naivné podaná a nepôsobilo to vierohodne. Nejak ma už táto séria prestáva baviť.

02.03.2024 3 z 5

Strateni v horách - v Tribeči, na Urale a na iných miestach sveta Strateni v horách - v Tribeči, na Urale a na iných miestach sveta Robert K. Lesniakiewicz

Prvá kapitola bola pre mňa novinka a mohla byť rozpisaná detailnejšie a záver bol nejak useknutý. Druhá kapitola bola o ničom a ani som ju nedočítala. Tretia kapitola o zmiznutiach a úmrtiach v Tribeči zahrňala len to, čo už predtým bolo známe ale oceňujem nové doplnenia o udalostiach posledných 5 rokov, ktoré sa udiali až po uvedení knihy Trhlina, zvlášť má zaujalo to záchranárske cvičenie z roku 2020, to čo sa tam udialo bola pre mňa úplná novinka. Štvrtá kapitola bol tiež sumárum toho, čo bolo už dávno napísané ale pre mňa bola obrovská novinka tie ďalšie nevyriešené prípady, ktoré sa udiali na Urale a tie mohli byť podrobnejšie rozpísané. Škoda, že autori nenapísali jednu knihu o zahadných turistických výpravách odohrávajúcich sa len v Rusku a mohol by tam pridať aj známe nevysvetlené prípady ako boli na Chamar Dabaj, Čivruaj, atď.

17.02.2024 3 z 5

Mrtvý odpovídá Mrtvý odpovídá Miloš Kosina

Zvláštne, od detstva čítam detektívky a až teraz sa mi dostala do rúk táto kniha, pretože som predtým váhala čítať knihu z tak starého obdobia. A výsledok, výborné, svieže, tak odlišné od ťažkopádnych a archaických štýlov autorov detektívok na toho obdobia, ak by v knihe nebolo niekoľko dnes už nepoužívaných slov (napr. trestnica), tak by ma nenapadlo,že to bolo situované v tak vzdialenej dobe. Príbeh bol zaujímavý a pátranie malo vcelku záhadný podtón a postavy boli dobre vykreslené. Tak ako má absolútne nebavili knihy od Fikera (na rozdiel od filmov), obe knihy Kosinu, táto aj Vražda v hoteli Aldorf od Aubryho ma bavili a mali ľahký štýl, ideálny napr.na dovolenkové čítanie.

08.02.2024 5 z 5

Babiččiny dobroty nad zlato Babiččiny dobroty nad zlato Renato Magát

Bohuziaľ, veľa chýb je v receptúrach, vôbec to nesedí, často tie jednotlivé navážky sú úplný nezmysel, a dodržaním receptu pokazím koláče. Keď sa mi to stalo pri štvrtom recepte, definitívne som sa knihy zbavila.

04.02.2024 1 z 5

Vražda v hotelu Aldorf Vražda v hotelu Aldorf J. Aubry

Na to, že sa dej odohráva iba dva roky po vojne mi štýl pîsania nepripadal archaický, naopak, bol dosť moderný a na rozdiel od fikeroviek sa mi pačil. Dej a hlavná pointa boli zaujımavé, vykreslenie atmosféry a personálu v hoteli má bavilo. Nikdy predtým by ma nenapadlo, že takéto staré krimi by v našich končinách mohli byť tak dobre spracované. A viem si predstaviť, že by mohlo fungovať aj filmové spracovanie. Zaujímalo by ma, kto sa schovával za pseudonymom a prečo ho vôbec použil a tiež či ten autor napísal aj iné krimi, rada by som si ich prečítala.

01.02.2024 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Ešteže som videla viackrát film pred knihou, takže som si pri každom dialógu predstavila konkrétnu osobu, ktorú hral konkrétny herec. Bez stotožnenia knižného Honzu so skvelým Hanzlikom s jeho typickým úsmevom a hlasom ako aj postáv Dorkinych babičiek, perfektne zahraných skvelými herečkami taktiež s osobitným prejavom a hlasom by kniha nestála za veľa. A súhlasím s jedným z nižšie uvedených názorov , že kniha postrádala ten citový náboj a ľahkosť z filmu.

28.01.2024 3 z 5

Nůž v zádech Nůž v zádech Václav Baner

Trochu som sa miestami strácala v postavách, niektoré udalosti akoby neboli dotiahnuté dokonca a nútili má premýšľať, o čom sa vlastne píše, dej mohol prebiehať viac usporiadanie. Žiadne väčšie prekvapenie sa nedialo a dej bol dosť nudný. Z jeho štyroch Magnetiek bola táto najslabšia.

28.01.2024 3 z 5

Uprostřed sněžení Uprostřed sněžení František Uher

Mala som od detstva rada jeho detektívky, a túto som dlho zháňala po antikvariatoch, a tak ju konečne mám. Ale toto bolo úplne iné. Nuda, žiadne prekvapenie sa nekonalo, postavy boli nezáživné, nijak má neoslovili, ani kriminalisti, a najviac mi vadilo chaotické preskakovanie v rámci rôznych dejov a osôb a celé to bolo také neukončené a chýbal tomu systém a celistvosť. A to neustále poukazovanie na to, že sneží. to mi liezlo na nervy. Kniha skončila v knižnej búdke, snáď ju niekto iný ocení.

10.01.2024 2 z 5

Magická chuť cestovín Magická chuť cestovín Vladimír Horecký

Opäť, od pani Horeckej zaručené výborné a jednoduché recepty nielen na cestoviny ale aj múčne jedlá, a tie pirohy, tak tie rozhodne odporúčam.

02.12.2023 5 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Obľúbený autor a obľúbená kniha môjho dospievania. Film bol iba slabý odvar, nedá sa z knihou ani trochu porovnať.

26.11.2023 5 z 5

Dávid a Goliáš Dávid a Goliáš Václav Neuer

Opäť dobrá dynamika v rámci partie detektivov, starí mazáci verzus mľaďosi a ich prekáračky medzi sebou, drsný príbeh, a predovšetkým výborné a absolútne vierohodné vykreslenie divokých devädesiatok bez príkras so všetkou brutalitou, obmedzenými možnosťami polície a súdnictva, čo k tej dobe patrilo. Zaujímalo by ma, či autor ako byvalý vyšetrovateľ vychadzal z nejakej skutočnej udalosti.

26.11.2023 5 z 5

Tady bezpečnost Tady bezpečnost Ruda Janský

Na rozdiel od knihy "Bezpečnost zasahuje" ma toto vôbec nebavilo. Deje začali niekde v strede, často skoro bez úvodu a trošku chaoticky a vôbec ma neoslovil ten štýl písania. Ani sa mi nechce verit, že obe knihy boli od rovnakého autora.

25.11.2023 1 z 5

Sériová vražda Sériová vražda Stanislav Češka

Tento diel bol nudný. Okrem začiatku s anonymom a rozčúleným šéfom sa tam nič nedialo. Kriminalisti nič iné nerobili len spolu neustále zasadali, aby si navzájom preferovali o zisteniach, a neustále rozprávali o tom istom, takto sa tie isté informácie neustále opakovali naprieč dejom. Presne to vystihol komentár pod mojím, akoby som čítala stále sa opakujúci protokol, kde napr.každý člen rodiny zavraždenej opakoval do protokolu to isté ako ostatní. Toto sa vôbec nepodobá na predchádzajúce knihy, celé to vyznelo naivne, skôr akoby to písal neskúsený začiatočník.

25.11.2023 2 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Veľmi pútavo napísané s množstvom detailných informácii. Vrahova drzosť bola fakt neskutočná, to ako zaúradoval za denného svetla v parku pri obrovskom množstve ľudí a to jeho vyčíňanie v študentskom dome. Je nepochopiteľné, že človek s takým rodinným zázemím, ktorý nebol obeťou násilia v detstve a s možnosťou kvalitného vzdelania sa stal zrůdou. Úplne sa tým líši od iných sériových vrahov.
Jediné, čo mi na knihe vadilo bola úvodná časť, ktorá v skutočnosti úvodom vôbec nebola a vlastne sme vpadli na začiatku trochu chaoticky rovno do deja.

04.11.2023 4 z 5

Smrt na výstavišti Smrt na výstavišti Daniela Mičanová

Celkom vtipne a zábavné, ale zase ten čudný slang ako minule a vulgarizmy. Sem tam nejaká nadávka je OK, ale tu toho bolo moc. Veľmi sa mi páčila vtipná vsuvka s božským Kájom a jeho verným fanúšikom a svätyňou. Aj ostatné postavy mali svoje osobné čaro.

01.11.2023 4 z 5

Poslední vejde smrt Poslední vejde smrt Luděk Kubát

Opäť, ďalšie vydarené pokračovanie. Taká dobrá oddychovka bez popisu násilných scén a pritom sa nenudím, páči sa mi vykreslenie postáv a postavičiek.

04.10.2023 5 z 5

Případ vznešeného prstenu Případ vznešeného prstenu Jiří Marold

Nic extra, trochu nudný a roztiahnutý dej, taka oddychovka. Edícia Magnet mala aj lepšie knihy. A vzajomny vztah Adely a novinara bol vykresleny naivne, chybala mi medzi nimi nejaká opravdová chémia.

02.09.2023 3 z 5

Jen drápkem uvízneš Jen drápkem uvízneš Josef Klíma

Začínajú mi prekåžať tie vsuvky do života oboch vyšetrovateľov, hlavne Kláry, tentoraz autor použil lesbickú vsuvku. Už to začína byť gýčové a nevierohodné, celé akoby nasilu, už minulá kniha mi začala vadiť. A tá zápletka na Severe a odhalenie pravdy bolo naivné a nevierohodné a bol to úplne zbytočný a dosť nudný dej. Ďalšie príbehy v budúcnosti si udržia môj záujem, ak autor prestane komplikovať životy kriminalistov a dávať tam nevierohodné blbosti a radšej vybuduje kvalitnejší kriminálky dej.

02.09.2023 3 z 5