moničina moničina komentáře u knih

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Zase oddychovka. Moc sa mi páčilo vykreslené prostredie, les, zrúcanina, chalupa na samote, a samozrejme, svojrázne postavy a ich zábavné dialógy. Len samotna Jozefína mi je stále nesympatická a detektívka zápletka nič moc.

04.10.2022 3 z 5

Vražda v Tereziných lázních Vražda v Tereziných lázních Pavel Svoboda

Príjemná knižka, dobrý opis prostredia a kúpeľov, celé taká nenáročná pohodička. Niektoré časti boli dosť dedinské a umelé, napr. tie sķúšky divadelného predstavenia mohol autor vynechať.

27.09.2022 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Dalo sa. Netradičné prostredie, netradičná i keď dosť umelá posobiaca akcia na záhrade Dostálových . Dobre a vtipné vykreslenie rôznorodých postav, i keď, čo sa týka počtu postáv, niekedy je menej viac. Opäť, autorka mala vynechať tie nasilu pósobiace prekáračky medzi Jozefinou a Tvrdíkom, bolo to nevierohodne a opäť, ziadna chémia medzi nimi.

20.09.2022 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Prvý diel Kdo inému jamu kope ma vobec nenadchla. Ale keďže som dostala 4 knihy do daru, rozhodla som si prečítať ďalší diel. A dobre som urobila. Táto kniha je vtipná, moc sa mi páči uzavretá spoločnosť a výborný ironicky opis jednotlivých osôb. A zasnežená krajina, lyžovanie, neschopne lyžiarske duo Jozefína a jej svagor. Kriminálna zápletka je o ničom, záver slabší, ale knihu som poňala ako takú vtipnú sondu do uzavretej spoločnosti svojskych ľudí. Autorka sa vyrazne zlepšila oproti prvej absolútne nevydarenej knihe. Jedine, čo ma nezaujalo a čo ma nudí bola nezáživná a umelo posobiaca hlavná postava. A chémia medzi nou a komisárom opäť absolútne nefungovala. Autorka by mohla úplne vynechať to milenecke čudo a venovať sa len tej spoločnosti. Túto knihu si nechám a neskončí v knižnej búdke.

31.08.2022 3 z 5

Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy Jan Morava

Niektoré prípady boli zaujímavé, iné ma nezaujali. Čo mi vadí, namiesto väčšieho množstva povrchne a nakrátko spracovaných prípadov mal použiť menej a detailne ich rozpísať. Stálo by to zato.

26.08.2022 3 z 5

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Opať vydarený dej, perfektný opis prostredia, dobrá partia. A tie témy, kde na ne autor chodí? Rozhodne je to niečo neodpozorovane z iných knih. Možno by mal autor zapojiť deti našich trampov do deja aj v ďalších knihách, dobre to tam zapadlo. Mladý Kveták, Klíšte, vidím tu velký potenciál do budúcnosti. Eventuálne by mohol vyskúšat aj jeden krimi príbeh len o nich, bez dospelych. Ale mohol v oboch dejov viac zapojiť Kosinu. A tá ilustrácia ja na obale knihy je super, tá ma rozosmiala, aj detail s tou vranou.

26.08.2022 5 z 5

Štíhlá paní s bílým kolem Štíhlá paní s bílým kolem Karel Solan

Štýl písania a opis postav je fajn. Ale kniha nie je detektívka, skôr akoby dosť nepodarená psychologická novela o myšlienkových pochodoch dosť tuctových postáv. Stále sa tam opakovali rovnaké veci na viacerých miestach. A tie uplne zbytočné a nudné vsuvky snov vyzneli naivne. Téma by úplne stačila na 50 strán a autor to naťahoval na 5-násobok. Tuctová téma, nulové napatie a zbytočné zabitý čas prečítaním knihy.

26.08.2022 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Omnoho lepšie ako Trhlina a Priepasť. Zvlášť prvá polovica knihy bola výborná. Páčil sa mi štýl, akým postavy medzi sebou komunikovali. Toto si viem aj predstaviť vo sfilmovanej verzii. A na rozdiel od Trhliny som knihu nedokázala čítať po zotmení, ta záhadnosť tu bola stvárnená výrazne lepšie. Akurát záver bol slabý a taký moc abstraktný. Len som sa nedozvedela, či takýto jav naozaj v Poĺsku existuje. Išlo len o výmysel autora?

23.08.2022 4 z 5

Smrt Jana Masaryka očima kriminalisty Smrt Jana Masaryka očima kriminalisty Jan Havel

Dosť chaotický napísané, chyba tomu systematickosť. Závery boli zistené na posledných stranách, celá kniha je len taká omáčka okolo toho, akoby nahodile informácie, týkajúce sa novínových správ a svedectiev, často aj pochybnych, hlavne z roku 1968, chyba tomu logická nadväznosti a účelnosť. Sú tam nejaké schémy a obrázky, ale dosť neprehľadné a osobne mi tam chýba vedeckejší postup a kriminalistické metódy. Ani sa mi nechce veriť, ze to písal kriminalista, s dlhou praxou vo vyšetrovaní. Stavať svoje závery na pochybnom svedectve človeka, ktorý vraj kedysi viezol pasažéra v cudzine a ten sa mu zdôveril s tým, čo sa udialo tu noc u Masaryka, celé to vyznieva ako z nejakého lacného gýčového amerického filmu. To ma byt seriózny prístup ??? Na to stavajú kriminalisti závery ?

13.08.2022 2 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Pekná oddychovka, ale nič svetaborneho. Záver bol predvidatelny.

08.08.2022 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Knihu som kúpila na základe veľmi pozitívnych ohlasov, ktoré tu boli uverejnené. Výsledok, kniha bola dočítala s ťažkosťami a skončila v knižnej búdke. Nuda, žiadne vtipné dialógy ani myšlienky som tam na rozdiel od ostatných čitateľov nenašla. A hlavná hrdinka je nesympaticka a trápna osôbka bez ženskeho alebo inteligentného šarmu. Štýl písania mi vôbec nesadol, jednotlivé činnosti a dialógy sú také useknute, chýba mi tam nejaká kontinualita. A ani to proklamovane sexuálne napätie medzi ňou a tým kriminalistom tam nevidím. Čo bolo zaujímavé bola obálka a to, že dej sa odohrával na malomeste. Celému tomu proste chýba taký nejaký šmrnc.

04.08.2022 2 z 5

Případ Masaryk Případ Masaryk Claire Sterling

Pozitívum: nestrannosť autorky a objektívne zhodnotenie skutočnosti, výborný opis atmosféry v 1968 po otvorení Masarykovho prípadu a obdobie po auguste. Negatívum: trochu chaoticky a neusporiadany dej. Bohužiaľ, čo sa týka samotného prípadu, neboli tam žiadne nové informácie, ktoré by som už predtým nepoznala. Záver z knihy: všetci svedkovia klamú alebo zvelicuju.

01.08.2022 3 z 5

Klíč k záhadě Klíč k záhadě Karel Jindra

Nebavilo ma to. Dej bol nesuvisly a nudný. Nebola to typická detektívka s vyšetrovaním a ani kvalitné dokumentárne spracovanie so systematickym prezentovanim faktov. Pre mňa veľké sklamanie a nuda, milujem Magnetky, aj tie so špionážnou zápletkou a diverznymi akciami. Ale toto bol chaoticky a nezáživný dej a nedával mi zmysel.

29.07.2022 1 z 5

Hřebec a Kráska Hřebec a Kráska Josef Klíma

Rozhodne zaujímavá dvojica "pruserakov" ale chémia medzi nimi spolahlivo funguje. Moc sa mi páči štýl písania pána Klímy a velmi dúfam v ďalšie pokračovanie. Vôbec si neviem predstaviť, ako sa budú ďalej vyvíjať osudy viacerych postav.

27.06.2022 5 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Celkom ujde. Oproti skvelej knihe Polnoc v Cernobyle a knihe Černobyl - história jadrovej katastrofy to však bol výrazne slabší odvar. Trochu zbytočne boli popisy jeho návštevy v Cernobile a malo detailov tam, kde by sa hodili. Ale beriem knihu ako slušnú prácu, nakoľko autor nie je žiaden spisovateľ a je to vôbec jeho prvá kniha.

13.06.2022 3 z 5

Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve Smrt v zákulisí aneb Lak na rakve Michal Fieber (p)

Veľmi vtipná detektívka, veľmi dobre zobrazenie postáv a ich vzťahov medzi sebou. Zápletka je však dosť obyčajná.

13.05.2022 4 z 5

Síla rodu - její přijetí Síla rodu - její přijetí Oksana Solodovnikova

Moc som sa tešila na túto tému, ale kniha ma sklamala. Vadil mi ten štýl, ale už ma to neprekvapilo, knihy od ruských autorov bývajú ťažkopadnejšie napísané. Tato kniha bola napísaná dosť nezrozumiteĺne, miestami je text chaotický a stále sa tam opakujú rovnaké veci. Osobne, nič mi to nedalo a venovala som ju knižnej búrke.

09.05.2022 1 z 5

Velký covidový reset v podobě globální genocidy Velký covidový reset v podobě globální genocidy Jan Žižka

Príliš zložito napísané a na mnohých miestach opakované.

18.04.2022 1 z 5

Djatlovova expedice: Nová odhalení Djatlovova expedice: Nová odhalení Martin Lavay

Tie malé fotografie, z ktorých nič nie je poriadne vidieť ma tiež hnevali.

18.04.2022 4 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Zaujímavé duo, teším sa na pokračovanie.

18.04.2022 4 z 5