Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy

Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490205/bmid_kdyz-v-cssr-vybuchovaly-bomby-a-dal-WAf-490205.jpg 3 1 1

Naše země je plná příběhů. Počínaje otrávenými chlebíčky servírovanými předsedou vlády přes záměr postavit jaderný reaktor v téměř každém krajském městě až k bombám vybuchujícím před sídly komunistické strany. Vydejte se na cestu do nedávné minulosti, ať už jste ji zažili nebo vás jen zajímá historie vlastní země. Co rozhodlo, že třetí zemí ve vesmíru bylo Československo a proč byl jako kosmonaut vybrán Vladimír Remek? Kdo sestřelil sovětský vrtulník u Milešovky v roce 1968? Věděl papež o sametové revoluci dřív, než k ní skutečně došlo? A jak dopadl případ tajné schránky v pražském metru?... celý text

moničina
26.08.2022 3 z 5

Niektoré prípady boli zaujímavé, iné ma nezaujali. Čo mi vadí, namiesto väčšieho množstva povrchne a nakrátko spracovaných prípadov mal použiť menej a detailne ich rozpísať. Stálo by to zato.

Československo intriky komunismus socialismus Státní bezpečnost (StB) výbušniny, bomby městské legendy nevyřešené případy

Autorovy knížky

Jan Morava
česká, 1979
2022  60%Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy

Kniha Když v ČSSR vybuchovaly bomby a další neznámé příběhy je v