Vražda v Tereziných lázních

Vražda v Tereziných lázních https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113849/bmid_vrazda-v-terezinych-laznich-wvB-113849.jpg 3 17 10

V jednom z léčebných domů lázeňského komplexu v Teplicích, v Tereziných lázních, je nečekaně objeven oběšený lázeňský zaměstnanec. Jde o sebevraždu, nebo ji někdo nafingoval? Inspektor Holík alias Meniér trpí bolestmi zad, a tak je do lázní vyslán ve dvojí roli: jako pacient a zároveň jako skrytý vyšetřovatel. Během svého pobytu pachatele vraždy odhalí - a použije k jeho usvědčení neobvyklou metodu - na závěrečném večírku sehraje se svými spolupacienty přímo před očima pachatele krátkou němohru.... celý text

moničina
27.09.2022 4 z 5

Príjemná knižka, dobrý opis prostredia a kúpeľov, celé taká nenáročná pohodička. Niektoré časti boli dosť dedinské a umelé, napr. tie sķúšky divadelného predstavenia mohol autor vynechať.

jprst
10.06.2022 1 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl, další už zkoušet nebudu. Nepropracované, křečovité, málo věrohodné a docela nudné. Mezi českými detektivkami výrazný podprůměr, jedna hvězda pro českého spisovatele a pro případné další čtenáře varování před ztrátou času.

Aghatte
01.05.2022 1 z 5

Do vlaku dobré, ale jinak nic moc.
Anita a její kolegyně se bavili...! To projde přes korekturu? Proč je za téměř každým dialogem otazník?
Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, a lázně, kde je jedna sestřička a jedna recepční a jedna masérka... To nemají směny? Kdo je střídá a jak vybírají dovolenou?
Práce žáka základní školy.
Vrah manželky, který dostal 7 let a po 5ti už honí ženský v lázních... Amatérské pátrání a policie vypadá jako banda tupců... Vražda, pokus o vraždu, prostituce, obchod s dětmi, dětská pornografie, samý těžký kalibr, ale zde podáno jako krádež v sámošce.
Rozpaky.

Siege03
25.04.2022 4 z 5

Četlo se celkem fajn, odpočinkové čtení.Vyborna dějová zápletka, charakter postav stylově napsaný,dialogy me bavili.Za mě doporučuji

Ladis777
04.03.2022 odpad!

Zase se mi potvrdilo, že Češi neumí napsat detektivku. Příběh by mohl mít potenciál, který autor nevyužije. Kdo je vrah, je jasné nejdéle od čtyřicáté stránky, takže pak už se může člověk soustředit jen na ty průšvihy, co příběh doprovázejí.
Kromě toho, že odpovědná redaktorka ani korektor se knize příliš nevěnovali, jinak by tam nezůstalo tolik chyb (včetně obsahových), je vidět, že autor se sice snaží, ale výsledek je opravdu upachtěný a násilný. Dialogy křečovité, nevěrohodné postavy, nevěrohodná řešení situací, hloupé vedlejší linie, podivné změny vyprávěčské perspektivy apod. Na čtení do vlaku budiž, cestu do Ústí nad Labem mi to pomohlo zkrátit, ale jinak škoda papíru (byť nekvalitního) a barvy.

MelanieBruno
06.06.2021 5 z 5

Čtivá, příjemná detektivka. Fajn zápletka a postupné rozuzlení.

rafan65
04.09.2019 4 z 5

Dobrá detektivka slušná zápletka ale uměle natahovaný děj.

Plútarchos
19.01.2015 3 z 5

V jednom z léčebných domů lázeňského komplexu je nečekaně objeven oběšený lázeňský zaměstnanec Halousek. Jde o sebevraždu, nebo ji někdo nafingoval? Inspektor Holík alias Meniér trpí bolestmi zad, a tak je do lázní vyslán ve dvojí roli: jako pacient a zároveň jako skrytý vyšetřovatel. Během svého pobytu pachatele vraždy odhalí a zároveň se seznámí s problémy lázeňského městečka - prostitucí, dětskou pornografií, nezákonnými potraty, chudobou. Odhalení pachatele proběhne na závěrečném večírku, kde "Holda" se svými spolupacienty sehraje přímo před očima pachatele krátké komické divadelní představení. Vyšlo v edici "Původní česká detektivka" - příjemné počtení na cesty - 3 hvězdičky.

kika 13
26.05.2013 4 z 5

Pěkná detektivka na odpočinkové čtení.

Sisi74
15.03.2012 4 z 5

Knížka je docela zajímavá, zpracovává problémy severních Čech. Chvílemi mi přišlo, že je v ní až moc možných motivů, ale byla poměrně čtivá a člověk může poměrně dobře odhalovat pachatele, i když nemá všechny indicie.

lázně české krimi severní Čechy české detektivky

Pavel Svoboda
česká, 1931