Tady bezpečnost

Tady bezpečnost https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63637/bmid_tady-bezpecnost-Ulb-63637.jpg 4 6 3

moničina
25.11.2023 1 z 5

Na rozdiel od knihy "Bezpečnost zasahuje" ma toto vôbec nebavilo. Deje začali niekde v strede, často skoro bez úvodu a trošku chaoticky a vôbec ma neoslovil ten štýl písania. Ani sa mi nechce verit, že obe knihy boli od rovnakého autora.

panouk
25.02.2022

Knihu znám ještě z doby socialismu. Teprve později jsem si začal uvědomovat, že např. kapitolu o padělatelích potravinových lístků (zpracovanou mimo jiné i v seriálu "30 případů majora Zemana" nutno vnímat úplně jinak. Už proto, že podobné případy vyšetřovala nikoliv kriminálka, ale StB v dikci KSČ a rozsudky byly předem určeny. Snad jen případ vraždy Annelore Feix, která zde ovšem vystupuje jako Lenka Fichtlová, je zpracován celkem bez tendencí.

minirock
19.05.2013 4 z 5

Ve své době docela výjimečná kniha o největších poválečných kriminálních případech v Československu. Dodnes si pamatuji, jak mě autentické fotografie Mrázkových obětí strašily ze spaní. Dnes by mohly takové knížky vycházet každý rok o několika dílech, námětů by bylo ..... .

sérioví vrazi SNB skutečné kriminální případy

1966  70%Tady bezpečnost
1967  77%Bezpečnost zasahuje