111moni 111moni komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nedočteno, humor jsem v tom nenašla,asi mám tu strunu jinde. Spíše mě ta kniha , a to jen začátek, dost vyděsilo, jak málo stačí.Jak lidé nepřemýšlí a slepě odkývají. Jak je možné rychle zapomenout pro některé. Nejvíce mě to děsí v dnešních souvislostech, kdy se prosazuje zase něčí právo nad právo jiných. Brrr.

04.09.2017

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Kdo z nás by se nechtěl občas povznést z těla a jen se tak kouknout, jaké by to bylo,jak by se k nám lidé chovali. Zde je příběh, kde se "detektiv duše" snaží zachránit děti. Matka, která se snaží zjistit, kdo chtěl ubližovat. Nápaditě pojatý příběh. Pro mne nejlepší ze tří.

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Na Sestru jsem se těšila, po V plamenech jsem byla zvědavá co příjde, a přišlo, příběh,který se pohybuje na hranici skutečnosti a celou dobu tušíte,přemýšlíte.Za mě velmi zajímavé pojetí .Kniha, která se odlišuje a přesto nenudí.

31.08.2017 5 z 5

Mám ji raději než Staříka, Nambeko je úžasná, sekundující číňanky, dva Holderové a do toho všeho atomová bomba, navíc, atomová bomba ve Švédsku.Nevím, jak kdo si představuje humoristický román, knihu,ale já takto, vemte absurditu a napište kolem ní příběh. je to, jako když si děti vymýšlí příběhy, nereálné, plné snů, které se nestanou a přesto nádhetné, unášející.Tady vtipné .

31.08.2017 5 z 5

Tuto knihu mám ráda, to jak Alan bere svůj život jako povinnou účast kamkoli jej to zavede s kýmkoli se setká, s jakou lehkostí dělá, co umí vyhazuje věci do povětří.A po útěku z domova v tom pokračuje, nachází přítele, prchá a dělá to, co musí , co zbývá 100letému - trochu žít :-) Je to kniha, kdy se člověk proplétá dějinami, setkává se se státníky a přitom si užívá každou stránku.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Skvělá kniha, autorka opět nezklamala,napětí,děj, kterým stále udržovala pozornost,naprosto skvěle napsaná kniha.Člověk se ztotožní s dějem a chce jej sám posunout dopředu, popoběhnout,někdy až do zadržení dechu.Výborná.
A čekáme na další Kim ;)

26.08.2017 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Skvělá detektivka, jak mě štvalo, že jim nemůžu napovědět :-) Knihy D. Dána jsou velmi dobře napsané,člověka tak nějak potěší i ta přidaná hodnota blízkého prostředí. Budu v nich rozhodně pokračovat.

21.08.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Zajímavý příběh, velmi dobře propracované postavy. Velmi dobře zpracovány lidské povahy, jejich slabosti,to,co by člověk nechtěl vidět,tedy číst a nedokáže to ospravedlnit válka,ani jiná příkoří.
Fiona mě jako člověk štvala už jako dítě.

16.08.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Překvapivě čtivá kniha, trochu moc postav,které se prolínají,ale jinak dobrý oddech na neděli . Tak jak se píše, slečna Marplová po česku .

06.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mnohem lepší,než Dívka ve vlaku,více napětí, hlavní hrdinka nebudila negativní emoce svým alkoholismem( všimli jste si,jak je alkoholismus dnes v knihách "populární"? ) Ano, bylo v tom kus psychologie, nedorozumění, nechápání, tajemna.Za mne mnohem lepší.

06.08.2017 4 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Velmi čtivý příběh, jen jsem u každé události čekala něco, nějakou dohru...nicméně,zajímavý příběh popisující velmi dlouhou dobu.Setkání se smutnou dobou,kde se aktéři knihy snaží "jen" žít.

24.07.2017 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Knížka, která se velmi dobře četla,i přes různé dějové linie.Zajímavě propletené příběhy lidí.

15.07.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Asi jsem čekala mnohem více,hlavní hrdinka je úplně zaslepená sama sebou, tak,že odmítá vnímat realitu,navíc její bezcitnost..Děj knihy je velmi plochý, nic není dotaženo , jen nakousnuto. Co chtěla autorka napsat, sdělit - myšlenkovým pochodům opravdu nerozumím, stejně tak konci knihy.

15.07.2017 odpad!

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Napínavá knihy ,děj, který měl spád,pochyby,otázky,které si člověk během čtení kladl a konec,který čekal nečekal. jen ta podivná zápletka policajtů byla nějak divná, taková nedodělaná.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha o hrozných věcech, nicméně i ty jsou popsány jen náznakem. Nedokáži si představit tu hrůzu a nedokáži si představit stát před rozhodnutím.

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Začala jsme číst jen na základě "reklam" a byl z toho zážitek, prázdninové čtení , moc hezky se četlo a prožívalo.

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Krásné čtení, kdy se necháte unést a vnést do děje,jako byste byli součástí příběhu. A s koncem příběhu ztrácíte přátele.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Za mě tedy nejslabší ze tří knih, dočetla jsem,nicméně jen abych dočetla.Předchozí dvě byly naprosto skvělé. Tady byla zápletky předvídatelná a děj nějak plochý.

12.07.2017 2 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Do poslední chvíle napětí,skvělá kniha.

17.06.2017 5 z 5