111moni 111moni komentáře u knih

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Autorka mě začíná bavit , jako by s čtenářem licitovala,bude to tak, nebude. Líbí se mi styl psaní, pocit, že chcete už na začátku někoho osobně zaškrtit , napovědět , aby se postavy vyvarovaly a nakonec čekáte, zda to prostě "dobře" dopadne. Není to ten klasický thriller - potoky krve, uštvaný detektiv, vrah , který má nekonečné štěstí.
Jdu na další :-)

04.04.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Nějak jsem v příběhu něco postrådala,snaha Leleho najīt dceru,nicméně jeho hledání je omezeno na výpravy a sebedestrukci,Meja,která hledá sama sebe místo k zakořeněnī,ale ani tady autorka nepīše nic podrobněji o Mejině minulosti.A jedna podivnå rodina.Ani o ünosu,unesenených se autorka moc nerozepisuje,jako by vezněnī dīvek vlastně nebylo tak hrozná věc.Kniha mi přījde nedovařenå,dočteno abych věděla,že předpoklad je správný.

16.02.2020 3 z 5

Temná svatá noc Temná svatá noc Michael Connelly

Začīnåm mīt pocit,jako bych se seznamoval s "rodinou"Hieronyma Bosch.A všechny postavy se mi líbí. Další podařená kniha.Už není tak akční, je přemýšlivá a emotivní. Od knihy se těžko odchází, člověka přīběh vtåhne ,chce vědět, co se stane,jak postavy dopadnou.

05.02.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Nevím, jak to ta paní dělá,ale každá její kniha je velmi zdařilá, jak po stránce zápletky, tak po obsah obecně. Žádné velké vycpávky popisující 24hodinový západ slunce,a přesto si dokážete scény z knihy představit v reálu.Děj má spád a drží čtenáře , jako by chtěla autorka říct, teď jsem tady já, vše stranou. Za mne opět výborně, jsme ráda, že jsem autorku "objevila" a těším se na další.

23.01.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Byla jsem velmi zvědavá, jaká bude tolik vyzdvihovanà kniha.Ze začátku jsem byla rozpačitá, nicméně jako celek je kniha psaná svižně,zåpletka i další dějové linky dåvají smysl a neplní funkci vaty.Co mi vadilo byly jména s prezdívkami a jejich střīdåní.Není to asi hit,jak bylo deklarovano,ale kniha je čtivå a přīběh je zajímavý, včetně závěru.

11.01.2020 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Ze začátku jsem měla pocit,že se přīběh vleče,tekl pozvolna,jako med,nicméně nedalo se nedočīst,i když se jaksi dalo předpokládat, jak to skončí. Možná je to můj pocit,ale trochu poslední knihy postrådají svižnost.Ale ståle se to čte moc dobře.

06.01.2020 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha je psåna stejně jako předchozí, svižně s pohledem na soukromý život vyšetřovatelky,postavy působí věrohodně, vyřešení případů je v rukách nåhody.Za mě dobrý příběh bez zbytečných odboček.

23.12.2019 5 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Kniha na mne působí, jako rozloučení, všichni protagonisté ušní kus cesty,účastnili se několika vyšetřování a nyní je čas si sednout na zahradu v Three Přines,dát si limonáda,Ruth samozřejmě néco tvrdšího,a rozloučit se s návštěvníky, kteří sledovali jejich příběhy se zataveným dechem a těšili se na další setkání. Kniha je opět velmi poutavě napsåna,příběh se pozvolna rozvīijí až k závěru.

23.12.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nedočteno, z mého pohledu autorka utrpěla " slovní průjem". Téměř třičtvrtě knihy vlastně o ničem, nebo spíše ze života Cormorana Strika, motanice rádoby zločinů, ale zase ne tolik,aby je bylo potřeba řešit hned. Příliš mnoho odbíhání k jiným postavám, které něco snad možná. Popisy, které čtěnáře umlátí nudou, jako bouchání na dveře koupelny kvůli čůrání, opakované líčení bolestivého pahýlu Cormorana( měla jsem chuť zařvat, ano, chápu to napoprvé, že je to problém) . Knihu jsme nedočetla, neměla jsme na to chuť.utahané, nekonkrétní, zabíhavé.

25.11.2019 odpad!

Lobbista Lobbista John Grisham

Trochu nevím, co si myslet,buď já od Grishama očekåvæm více, nebo to byla jedna ze slabších knih.Trochu napětí, ale ne zase moc na to,aby člověk musel mít pocit,že musí číst dále,milostná a nemilosrdný pletka,rodinné vztahy ,které zůstaly kladné, vražda.Za mě taková nedovařená polívka,žádná velká konspirace,pronåsledovåní,klidné přechody hranic.Autor to umí rozhodně lépe.

31.10.2019 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dalšī z přīpadů Etiky Fosterové,schéma příběhu je předvídatelné, nalezené tělo,místo činu,Erika,odvolání Eriky, a její návrat na scēnu.Nicméně obsah je tentokrát tvrdší a podrobněji popisovany zločiny,stejně, jako se podrobněji pouští do soukromého života Eriky.Řekla bych,že tato kniha je jinà svou přīmočarostí,kdy čtenáři znají pachatelé,jeho kroky a odhadují postupně, kdy a za jakých okolností budou dopadeni.

09.10.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velmi dobře napsanå detektivka, děj má spád,linka pokračuje bez zbytečně dlouhých odboček.Trochu vadí ,z mého pohledu, potlačování schopností hlavní hrdinky a její odsouvåní na druhou kolej,aby byla rebel a dosàhla svěho.
Nicméně i tak přīběh dokázal zaujmout a četl se velmi dobře.

29.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mně velký objev,velmi dobře napsanå detektivka.Zajīmavá zápletka,dėj,který má spád a udržuje čtenáře ve střehu,osobní život hlavní hrdinky se přīběhem proplete v souvislosti, nicméně nepropīrá detaily a nezasahuje čtenáře do detailu, přīliš nezabīhå.Rozhodně jdu na další.

18.09.2019

Já nevím Já nevím Barbara Abel

První strany a kniha málem letěla, nemám ráda popisy milostných hnutí aktérů rozepsaných na několik stran,nevyhledávám takové knihy a u této jsme to nečekala, navíc hned na začátku. Příběh je tak silně překonspirován, jako by se autorka snažila tak urputně zaujmout, až čtenáře otráví, mě tedy ano. Přemýšlela jsem, kdo je vlastně hlavní hrdinka/ka, a nějak jsem na to nepřišla, vlastně je to kniha o obětech, ale ne těch opravdových,ale vztahových. Knihu jsem dočetla jen proto,abych se dozvěděla, co je závěr, a i ten mne zklamal. Označení thriller mi nepříjde úplně správné.

08.09.2019 odpad!

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čtení se mi neskutečně vleklo,nastavování přīběh dalším,který v podstatě neměl souvislost,pátrání a vrah,na kterého by nemohli přijít, kdyby såm nechtěl.Pro čtenáře děj přeskakují bez toho,aby mohl přemýšlet nad logikou příběhu.
Autor jakoby psal pro počet,ne pro příběh.

31.08.2019 1 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Trochu måm problém se zåvislými severskými detektivy,jakoby autoři jejich intelekt měli potřebu umocnit tím,že jsou na něčem zåvislí,psychický nevyrovnanī,nicmēně i přesto v okamžicích, kdy je to potřeba přemýšlet, se "pochlapí".Ke knize samotné, první polovina se tåhla,spīše jakoby autor přemýšlel,jak z toho.Druhå polovina nabírá spåd,mnoho podezřelých,a zvrat,který pomůže,rychlý zåvěr. Nemohu napsat,že bych přečetla jednīm dechem,taková kniha ve smyslu,nenadchne,ani neurazī.

24.08.2019 2 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje prvni kniha od autorky a velmi přījemné překvapení. Ač mám pocit,že vyšetřovatelé vyšetřovali tak nějak mimochodem,a příběh se zatím vyvíjel a žil svým životem.Oblíbené téma minulosti,která ovlivnila přītomnost.Životní příběhy se proplétají,aby je vražda začala rozpletat.

12.08.2019 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Od počítače, mobilu ke knihám z venkova,minulost,která zasahuje do přítomnosti,tajemství,která měla zůstat skrytá a i přes snahu nechat minulost spát,jsou odhalena.Všechny postavy vykresleny s dokonalistí,že má člověk pocit,že je zná.Zàvěr stejně překvapivý, jako u minulé knihy.Velmi dobře se četla, jedna z knih,ještě jednu stranu a je råno.

07.08.2019 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Po prvních stránkách jsem si říkala, noc, co to jako je? Takto to bude jako pořád, bude tady vyjmenovávat zločince? Ne, že by se i tak dobře kniha nečetla, ale na rozdíl od ostatních , neměla tu kontinuitu . Trošku, jako by to byla kniha napsaná , jen aby něco bylo napsáno, jako rozcvička :-) Takže jde se dále .

02.08.2019

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Autor mne nezklamal,spíše velmi příjemně překvapil,jeho knihy jsou čím dále lepší, příběh je napínavý, prolínají se dvě linky,které přirozeně přistupují jedna druhou.Nechybí napětí,příběh se vyvījī ,må spád,kniha je čtivá,postavy vykresleny velmi dobře.

29.07.2019 5 z 5