Modrina Modrina komentáře u knih

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Josefína mě prostě baví. :) A ano, příprava vánoc, zvlášť odpověď jednoho ze synovců na otcův dotaz ohledně salátu, mě málem stála bránici. :D A doufám, že se v některém z dalších dílů (doufám, že jich bude hodně) setkáme s tetičkou. :D

11.06.2022 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po letech jsem tuhle knihu vytáhla, potřebovala jsem totálně vypnout, tak jestli se mi to třeba nebude líbit víc než prvně. Ani ne. Ty ostatní si prostě už asi fakt nepřečtu.

02.06.2022

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Souhlasím s výtkami, prostě Jane utíká nebo Nic mi neprozrazuj to není. Ale nenudila jsem se, byť jsem na konci překvapená nebyla. Já jsem spokojená.

24.05.2022 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Abych si orazila od Oldřicha z Chlumu, sáhla jsem po téhle knížce. :D Příběh se mi moc líbil, dobře se četl - další díl si rozhodně ráda přečtu.

18.05.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Vše už tu bylo řečeno - ač s výtkami souhlasím, přesto jsem si knížku moc užila. :)

03.05.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Zase skvělé. I nadále je pro mě numero uno Kodaň, ale Irsko se taky hodně povedlo. Ovšem tedy jestli několikatýdenní kurz vaření začíná kváskovým chlebem, potěš koště. :) Lehký odklon od klasické stavby příběhu byl velmi osvěžující - prostě dokonalá oddechovka. Já jsem byla velmi spokojená a rozhodně doporučuji k přečtení.

09.04.2022 5 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Tuhle knížku mám už dlouho, sáhla jsem po ní vždycky, když jsem neměla zrovna chuť na jinou. Protože na Agathu já mám chuť vždycky. :) Drtivou většinu příběhů znám, ale to není ve čtení překážkou. Moc pěkné, sice jsem se jí dostala konečně na konec, ale samozřejmě se mockrát vrátím. :)

04.04.2022 5 z 5

Hrnčířovo pole Hrnčířovo pole Ellis Peters (p)

Takový milý, velmi lidský příběh. Moc pěkně se to četlo.

21.03.2022 4 z 5

Kacířův učeň Kacířův učeň Ellis Peters (p)

Tolik osvícených kleriků pohromadě se jen tak nevidí. :) Velmi milá knížka, kde krev neteče proudem, ale přesto se nenudíte. A ano, je to pohádka, ale pohádky jsou potřeba v každé době.

01.03.2022 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Už mi Bretaň a komisař Dupin se svými petits café chyběli. :) Název napovídal, že při čtení budu slintat víc než u předchozích dílů - a taky to tak bylo. :) Příběh sám byl vcelku zajímavý. Pokud se vám i ty předchozí bretaňské bedekry s detektivní zápletkou líbily, neváhejte. :)

17.02.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po dlouhé době jsem zase jednou kapitulovala - knížku jsem po 3/4 odložila nedočtenou. První díl se mi hodně líbil, takže jsem po druhém sáhla jako po jistotě. Jenže... ano, je to můj problém - já nemám ráda knihy z války. Prostě mi to strašně nesedí. Tady jsem nějakou dobu vydržela, ale nešlo to. Jak tedy přeživší postavy skončily, se už nedozvím. Možná něco naznačuje fakt, že mi to nevadí. Tahle kniha nebyla pro mě, bude-li další, už o ni stát nebudu.

09.02.2022

Tři kroky od pekla Tři kroky od pekla Veronika Černucká

Toto téma neudělá radost nikomu, ale já jsem po prvních kapitolách velmi vážně zvažovala, že knížku odložím. Neudělala jsem to, ale tentokrát se nadšení prostě nekonalo. Poprvé jsem se taky trochu ztrácela v postavách a chybělo mi vysvětlení některých scén, něco už tu zaznělo. Další Tařin příběh si přečtu moc ráda, ale tenhle mi moc nesedl.

26.01.2022 3 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška je prostě skvělý vypravěč. Ač ctím schopnost v pravý čas skončit, moc by mě zajímaly další osudy členů rozvětveného rodu Heřmanů. Pěkné, moc se mi to líbilo.

26.01.2022 5 z 5

České pivní pohádky České pivní pohádky Jiří Vávra

Taková jednohubka, ale moc potěšila. A ano, nasucho se to číst nedá. :D

03.01.2022 5 z 5

Čekala jsem pecku, ale že bude až taková, to teda zírám. Skvěle napsáno, od knížky skoro nelze odejít. Doufám v pokračování. Jen bych ke spolupráci přizvala nějakého korektora, chyby vyrušují.

14.12.2021 5 z 5

Jmeninář Jmeninář Jan Beran

No dobře, autora znám. :) Ale o knížce jsem nevěděla, koupila jsem ji, když na mě vyskočila na FB. A to jsem ještě netušila, jak moc se mi bude hodit jako dárek. :) A samozřejmě jsem ji přečetla - moc se mi líbí. :)

09.12.2021 5 z 5

Případ Arleny Ferrisové Případ Arleny Ferrisové Erle Stanley Gardner

Tohle byl první příběh Perryho Masona, který jsem před mnoha a mnoha lety četla. Teď jsem na knížku náhodou narazila, tak jsem si zase pochutnala. :)

02.12.2021 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

No, přečetla jsem to, moc to nedrhlo, ale nadšení se taky zrovna nekonalo. Povídky byly - jak to bývá - některé lepší, některé nic moc, ale celkově jim nějak něco chybělo. Ale vyhozené peníze to zas nebyly. :)

03.11.2021 3 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Tentokrát nejsem úplně nadšená, ale setkání se známými postavami mi stejně udělalo vcelku radost.

02.11.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Je až neuvěřitelné, jak stejná kostra může fungovat už posedmé. :) Tentokrát mi příběh přišel trochu nudný, ale coby totálně odpočinkové čtení je i tak moc fajn. Do Irska se každopádně moc těším. :)

12.10.2021 4 z 5