MMacicekk MMacicekk komentáře u knih

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Kniha, kterou nebudete moci odložit. Děj plný zvratů a překvapení, závěr možná malinko překombinovaný, ale i tak jsem spokojená na plný počet hvězdiček. Doporučuji.

28.10.2016 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Neobyčejně strhující příběh, který si zaslouží vaší pozornost. Tato kniha je něčím víc než jen "obyčejným" thrillerem. Zčásti je psychologickým dramatem, zčásti sondou do duší obyčejných lidí. Ústředním tématem jsou mezilidské vztahy a jejich komplikovanost. Všudypřítomný mráz, který panuje na Aljašce, je popsán velmi autenticky. Nechybí ani úchvatný popis aljašské přírody a dozvíte se i střípky ze života divokých zvířat. Celou knihu hodnotím jako velmi nadprůměrnou. Jedná se o napínavý a velmi čtivý příběh s neméně zajímavým závěrem. Vřele doporučuji.

08.10.2016 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Řekla bych, že se jedná o lehce nadprůměrnou detektivku, jakých jsou mraky, ovšem prostředí dětského domova ji zvyšuje o třídu výš. Hlavní hrdinka mi moc nesedla, ale chápu, že s její minulostí nemůžu čekat člověka plného optimismu. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale velmi mě překvapilo rozuzlení mezi dvojčaty Nicolou a Beth, takže zvyšuji na čtyři.

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Moje první kniha od této autorky a hned taková bomba. Linka odehrávající se v Africe mě svým dějem a autentičností úplně vtáhla, něco tak poutavého už jsem dlouho nečetla. Škoda té druhé dějové linky, ta byla trošku slabší a té první se nemohla vyrovnat. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní kriminální román plný napětí, který jen tak neodložíte.

29.09.2016 5 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Zajímavý kriminální příběh z pera polského spisovatele. Velkým plusem je neokoukané prostředí a povedená zápletka. Byla jsem spokojená a určitě si přečtu i oba další díly.

29.09.2016

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Příjemná odpočinková četba, u níž člověk může vypnout. Sama autorka i na konci píše, že je to čtení akorát do vlaku na zkrácení dlouhých chvil. Svůj účel splnila dokonale. Je pravda, že mi také v knize vadila její nadřazenost, najednou jí ani Praha nebyla dost dobrá. Mám půjčenou Loď v Bretani, tak jsem na ni zvědavá.

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Do knihy jsem šla s tím, že to nebude žádná sláva, ale celkem mile mě překvapila. Začátek super, prostředek se možná mírně vlekl, ale knize nechybělo napětí a zajímavé zvraty. Morbidní scény mi přišly, že jsou psány spíše na efekt, někdy bývá lepší čtenářova vlastní fantazie, ale to už je maličkost.

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Pokud se vám líbil Dům v Bretani, určitě si nenechte ujít i toto pokračování. Nejedná se o nastavovanou kaši, jak se původně autorka obávala, ale o rovnocenné pokračování na zkrácení dlouhých chvil :-)

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Moje třetí kniha od Radky Třeštíkové a jsem maximálně spokojená. Dostala jsem opravdu to, co jsem od knihy očekávala. Velmi čtivě podané příběhy dvanácti hlavních hrdinek, které se postupně proplétají. Přečteno za dva večery. Doporučuji.

21.08.2016 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této autorky a hned jsem nadšená. Pěkně vykreslená atmosféra, tajuplná až mrazivá. Číst tuhle knihu v noci a sama doma, jsem vůbec nemohla :D Je pravda, že dějová linka odehrávající se v opuštěné vesnici měla větší náboj, ale líbila se mi i ta druhá. Pokud má rád někdo styl Johana Theorina, tak by si tuhle knihu neměl nechat ujít.

22.07.2016 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Opravdu hodně povedená česká detektivka, kterou přečtete jedním dechem a ani na chvilku se u ní nebudete nudit.

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Tuhle knížku jsem četla jako druhou v pořadí po To prší moře a přišla mi o kapku slabší. Ze začátku jsem měla pocit, že se tam nic moc neděje, ale konec to pak napravil. Už se těším na Bábovky, tak snad mě autorka nezklame :)

01.07.2016 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Nečekala jsem, že mě takhle kniha až tak zaujme, zhltla jsem ji proto za velmi krátkou dobu a s chutí jsem se pustila do dalších autorčiných knih.

Marťan Marťan Andy Weir

Skvělá kniha! Skvělý hlavní hrdina, kterého si zamilujete hned od začátku nejen pro jeho vtipné hlášky, ale i proto, jak si umí v každé situaci se vším poradit. Ani na chvilku jsem se tedy s Markem nenudila, bavily mě i všechny ty chemické a technické postupy, i když mnohdy jsem ani netušila, jak si je vlastně představit. S blížícím se koncem stoupá napětí a vy prostě musíte Markovi držet pěsti. Po přečtení knihy jsem se ze zvědavosti koukla na film, ale celkem mě zklamal.

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Nemůžu této knize upřít čtivost, přečtenou jsem ji měla za dva dny. Ale mám pocit, že nebyla ničím výjimečná a za měsíc si už ani nevzpomenu, o čem vlastně byla.

01.07.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Tak tohle byl opravdu omyl. Kapitoly o Alici se ještě číst daly, ale ty o policistech a rádoby vyšetřování, tak to bylo utrpení, které jsem byla nucena přeskakovat :D Konec byl možná malinko překvapivý, ale jelikož mě celý děj celkem nudil, tak mi bylo fuk, jak to nakonec dopadlo. Tuto spisovatelku už asi nikdy víc.

20.04.2016 2 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Po prokousání se první poloviny děj dostal neuvěřitelný spád a knihu nešlo odložit. Škoda těch překlepů a divných slovních spojení. Zajímavé bylo i číslování odzadu, chtěla jsem zjistit, proč tomu tak je :-) Na konci to všechno dávalo smysl. Šokující závěr. Skvělé, doporučuji. Vrhám se na Lovce očí.

20.04.2016 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Dle mého názoru se jedná jen o průměrnou detektivku postrádající napětí, autoři mohli vyždímat z příběhu mnohem mnohem víc. Škoda. Opravdu jsem se těšila na cirkusové prostředí, jak mě navnadila anotace, nějaké to panoptikum :D Zklamání.

20.04.2016 3 z 5

Bílá puma Bílá puma Ronald Douglas Lawrence

Je vidět, že autor zasvětil pumám část svého života. Hodně se mi líbilo vyprávění z pohledu pumy. Konec je moc pohádkový, ale kéž by se to stávalo i ve skutečném životě.

20.04.2016 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

I přes rozsáhlost knihy jsem se ani na chviličku nenudila, děj mě tak vtáhl, že jsem si připadala, že na Hlohovci žiji s nimi. Co se týče podobnosti dvou lidí, brala jsem to jako fakt a díky tomu jsem si knihu maximálně užila. Moje druhá kniha od Tany a hned si ji přidávám mezi oblíbené autorky.

20.04.2016 5 z 5