Mlikova Mlikova komentáře u knih

Legendy: Praga mater urbium Legendy: Praga mater urbium Michael Bronec

Líbila se mi povídka Případ Boží spravedlnosti, Skončeme u Adama, Hřbitovní flóra. Ostatní už tak ne.. A Most jsem vůbec nemohla číst, i když chápu, že pro někoho může být nejlepší.

13.08.2022 3 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Tak tohle je první z knih mé oblíbené spisovatelky, která mě moc nenadchla. Spousta stránek je věnovaná jen neustálému přemítání jednotlivých postav, vše se opakuje znovu a znovu... místy mne kniha nudila. Tak se těším na další.

05.05.2022 3 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Tak já nevím. Podle mne příliš dlouhé, zbytečně opakovaná líčení stavů hlavní hrdinky atd. Když srovnám třeba s knihami E. S. Gardnera, v nich nebylo slovo zbytečné. Kdo se ztotožňuje rád s hlavní postavou, ať to radši nečte , pořád se jí něco zlého děje. Ale děj byl zajímavý, i když opravdu někdy za vlasy přitažený. Proskákala jsem se ke konci.

22.03.2022 3 z 5

Legendy: Praga caput regni Legendy: Praga caput regni Michael Bronec

Některé povídky se mi líbily, některé moc ne. A na okraj: ten název znamená Praha hlava království.

07.07.2021 3 z 5

Řeka života Řeka života Vjačeslav Jakovlevič Šiškov

Asi jste četla jen anotaci (kniha vyšla za komunismu). Chce to číst celou knihu. A ta neznámá řeka prý vykazuje podobnost s řekou Nižnaja Tunguska.

13.06.2021 5 z 5

Stín nad Trevírem Stín nad Trevírem Ben Aaronovitch

Slabý odvar z prvních knih z Londýna. Ušito horkou jehlou, možná přímo na objednávku německého města Trevír? Snad příští bude lepší... Dříve jsem kupovala jednu knihu za druhou, nyní si je radši napřed půjčuji z knihovny. Tuhle si domů nekoupím.

11.06.2021 3 z 5

Rozlouskni oříšek Rozlouskni oříšek Libuše Křapová

Na knihu jsem narazila náhodou - než pořídím vnoučatům novou knihu, tak do ní aspoň předem nakouknu, jaká bude. Ovšem tady nezůstalo u nakouknutí - kniha mne bavila a občas dojala a vůbec potěšila , takže jsem byla kapitolu za kapitolou zvědavá, jak to bude dál... až jsem ji dočetla celou. Svět dětí i starosti dospělých, zvířecí kamarádi, příroda, škola a hodná paní učitelka - hezká čtivá knížka. Příběh samozřejmě skončí dobře... Jsem zvědavá, jak se bude líbit dětem, když tak zaujala mne

08.05.2021 5 z 5

O Pavlovi O Pavlovi Daňa Horáková (p)

Knihu jsem nedočetla . Už dlouho jsem nečetla nic, co by mne tak znechutilo. Autorka má do Simony de Beauvoir podle mne daleko. Dál radši nebudu hodnotit...

04.05.2021 1 z 5

Rabínův kocour 1–5 Rabínův kocour 1–5 Joann Sfar

Mě nadchly kresby, výrazy a řeč těla kocoura, nemají chybu. Nebo ty stíny, atomosféra... Jde asi o nějaký tamní druh kočky, český mourek to není. A komiks je humorný, laskavý, moudrý - i poučný. I když není zrovna akční, těším se, až zas knihu otevřu. A to se mi stává málokdy.

28.04.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Mně to připadalo jako taková pohádka pro dospělé, taková korektní. Je tam všechno - mladá generace a stará generace, domácí i přistěhovalci, zvířata, gayové , zvůle úřadů x pomoc novinářky, téma smrti i narození - Ove všechno vyřeší, no jako v pohádce. Ale musím říci, že se mi kniha četla hezky, to zase ano.

01.04.2021 3 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Půjčila jsem si ji omylem v AJ - vzhledem k napínavosti a čtivosti jsem ji přečetla v pohodě a ještě byla ráda, že jsem si procvičila jazyk. Ale nerada bych, aby se mi o těch temných věcech zdálo.

30.12.2020 4 z 5

Zlé časy Zlé časy Charles Dickens

Knihu jsem přečetla, protože mě zajímalo, jak vše dopadne, též mě u ní udržely hezké ilustrace. Ale všechno tam dopadne špatně, docela všechno. Nečekala jsem zrovna červenou knihovnu, ale to bylo i na Dickense snad trochu moc.... No, Zlé časy.

26.11.2020 3 z 5

Claudine v škole / Claudine v Paríži Claudine v škole / Claudine v Paríži Colette (p)

Knihu jsem četla po 50 letech z nostalgie - a stále se mi líbí. Autorka využila vzpomínek na své vlastní mládí (narodila se 1873). V mé knize jsou i dobové obrázky, tak se mi to hezky četlo....

20.09.2020 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Napínavá a čtivá kniha.

15.09.2020 4 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Tak třetina knihy mě bavila, pak pořád dokola a nuda, proskákala jsem na konec, abych věděla, jak to dopadlo... Spíš zklamání.

22.02.2020 3 z 5

Já nic, já muzikant Já nic, já muzikant Jiří Traxler

Tedy kniha má vysoké hodnocení, ale mě nudila, nedočetla jsem.

25.04.2019 3 z 5

Zločin v Yorku Zločin v Yorku Sam Thomas

Začalo to docela slibně - ale pak mě kniha začala nudit, nakonec jsem ji nedočetla.

13.03.2019 2 z 5

O pokroku od boku aneb Jak se zdokonalujeme O pokroku od boku aneb Jak se zdokonalujeme Zdeněk Šmíd

měl by si přečíst každy, zejména v dnešní "korektní době", navíc je to moudré a vtipné

07.07.2018 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Nápad se mi líbil, ale kniha se mi zdála zbytečně rozvláčná, přeskakovala jsem, stačilo by mi toho tak polovic, bez té omáčky....

07.07.2018 3 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Je to rozvleklé... kdyby se všichni neustále nehledali (Tome kde jsi? Luku kde jsi? Joss kde jsi?), asi by zbyla tak polovina knihy... dočetla jsem přeskakováním... _

30.12.2017 2 z 5