Mlikova Mlikova komentáře u knih

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Strašné.Jako kdyby to napsal autor "pod vlivem" a potom to někdo nachal přeložit automatickým překladačem. Mám dojem, že jsem to kdysi četla (ne toto vydání samozřejmě) a že mi to tehdy tak strašné nepřipadalo.... Tady jakoby byly nějaké pasáže vynechány, je to takové odfláknuté.

17.09.2016 1 z 5

Vrač Vrač Martin Ryšavý

Četlo se mi to moc dobře, ostatně stejně jako Cesty na Sibiř - jak bych mluvila s dávným kamarádem, není to jen o Rusku a divadle, ale o životě, o smyslu života, o místě v životě, o vztazích, o kamarádství, co má cenu a co nemá, za čím se lidi ženou, mluví se tu o věcech které se člověku běžně honí v hlavě a třeba je nemá s kým probrat, velmi upřímná kniha. Jseem za ni ráda.

08.05.2016 5 z 5

Řeka života Řeka života Vjačeslav Jakovlevič Šiškov

Je třeba nenechat se odradit popisem "bouřlivý rozvoj kapitalismu ...", je to skvělá kniha, jedna z nejlepších co znám- prostředí tajgy i občas města, živé postavy, lupiči, šamani, Tunguzi, hodně vodky, napětí, emoce, láska, příroda, humor, reálie..... není tu tzv. "vata", takže jsem ji četla pozorně a dlouho, ale stálo to za to. Vyšla poprvé snad 1923?

19.09.2015

Francouzova milenka Francouzova milenka John Fowles

Film jsem neviděla, ale nudnější knihu jsem dlouho nečetla... a nic originálního v ní nebylo - což asi tak mělo být, odvolává se na viktoriánský román, "uvařil" to z nich.... na viktoriánské klasiky kniha ale nemá, poslední část jsem "proskákala", jestli se něco překvapivého neudá - neudálo se nic.

08.09.2015

Závěť Gedeona Macka Závěť Gedeona Macka James Robertson

Podivuhodná kniha - nejdříve jsem ji měla z knihovny, pak jsem si ji v antiku koupila domů a teď ji znovu četa. Je to fantastický mišmaš všeho možného, ale velmi čtivý - je tam snad opravnu všechno.... Doufám, že i mé dospělé děti si ji časem přečtou, když jsem ji na ně narafičila ve své knihovně....

12.06.2014 5 z 5