mitsucz mitsucz komentáře u knih

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Nemá cenu se nějak zvlášť rozepisovat, tohle je jedna z nejlepších knižních fantasy sérií, za mě opět plný počet :-)

13.03.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Konečně se mi podařilo sehnat poslední knihy Úžasné Zeměplochy do sbírky takže po letech si přečtu celou tuhle fantastickou sérii znovu od prvního dílu. Málokdo mě dokáže pobavit jako Terry Pratchett.

27.02.2018 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Příběh Hirky pokračuje v páchnoucím a umírajícím světě, v našem světě. Vzrušující pokračování se vším všudy, přesto mi první díl odehrávající se v Yamslandě sedl víc.

27.02.2018 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Nemá cenu se rozepisovat i druhý díl patří k tomu nejlepšímu co si můžeme v žánru fantasy přečíst. Jasných pět hvězd!

03.12.2017 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Kniha plná násilí, vulgarit a Mozarta. Kritika násilí ve společnosti, temná vize chování mládeže a "humánních" nápravných metod. Kniha kterou budu rozdýchávat hodně dlouho...

24.10.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Má první kniha od Miniera mě nijak zvlášť neuchvátila. Detektivní romány nejsou právě můj oblíbený žánr takže problém bude možná u mne :) Zpočátku děsivá atmosféra se postupně vytratí a zůstane popis nudného detektivního pátrání, navíc hlavní hrdina Servaz nepatří mezi nejbystřejší. Asi zůstanu u Harryho Hola :)

16.10.2017 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Vynikající oddychovka, takové kotlety mám rád :) Akce, humor, akční pasáže i pozadí postkatastrofického světa mi sedlo, pro mě je kniha příjemným překvapením.

14.09.2017 4 z 5

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Vcelku uvěřitelná zápletka, jen Preston měl při svém pátrání až příliš velké štěstí na můj vkus. Čtvrtý protokol je rozhodně napínavá četba z prostředí tajných služeb v období studené války, až na pasáže popisující pozadí voleb a politickou situaci, kdy jsem se celkem nudil ...

11.09.2017 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Nevím jestli jsou Dračí oči pohádka nebo fantasy, každopádně mistrovsky odvyprávěný příběh.

25.07.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Poněkud slabší Harry alespoň pro mne nebo jen předchozí díl nasadil laťku hodně vysoko, ale i tak nadprůměr.

22.06.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Rozhodně nejlepší díl série, napínavé od prvních stránek až po nečekaný konec, který mě úplně rozsekal. Detektivní romány nejsou můj oblíbený žánr, ale u Nesba rád udělám výjimku.

29.05.2017 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

V druhém díle se dozvíme podrobnosti o fungování kouzel, historii elfů a vysvětlí se některé nejasnosti z prvního dílu. Pokud jde o příběh, nemůžu si pomoct, ale Roran "Kladivo" mi je sympatičtější než vegetarián Aragon :) Nejsem si jistý jestli chci v odkazu dračích jezdců pokračovat ...

29.04.2017 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je asi pro mladší ročníky, ale pro draky mám slabost takže 4* :)

03.03.2017 4 z 5

Dračí hlava Dračí hlava Robert Low

První a zatím jediná kniha o přísežném bratrstvu, kterou jsem četl. Příběh Orma bojujícího za čest svou i přísežných bratrů se čte jedním dechem, určitě se do světa Vikingů Roberta Lowa někdy vrátím.

14.02.2017 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Příběh Hirky se odehrává ve skvěle propracovaném fantasy světě, inspirovaném severskou mytologií. Od začátku jste vtaženi do děje, sedlo mi i střídání vypravěčů, například pohled hlavního záporňáka Urda byl zajímavý. Po delší době jsem narazil na originální fantasy knihu, navíc skvěle odvyprávěnou. Už vyhlížím další díly trilogie :)

14.12.2016 5 z 5