mitsucz mitsucz komentáře u knih

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Totální bomba, šest příběhů odehrávajících se v jiném čase, na jiných místech a všechny částečně propojené, každý psaný jiným stylem. Skvělá kniha!

24.08.2023 5 z 5

Jaroslav Velc – V oblacích Jaroslav Velc – V oblacích Ondřej Neff

Těžká nostalgie a splněný sen, ilustrace v ABC a na modelech Kovozavodu Prostějov, to je moje mládí a to je hodně dávno :) Knížka luxusní i rozhovor Ondřeje Neffa s Velcem.

31.10.2022 5 z 5

Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu Olgerd ze Scallbornu: Meč z Thormarenu Thorleif Larssen (p)

Odpočinková fantasy kniha, meče, magie, démoni. Klasika :-)

23.09.2020 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Historické romány mám rád a příběh Catona a Macra je vyprávěný skvěle. Popis tažení mocného Říma z pohledu vojáků v první linii i intriky senátorů a velitelů legií, vše do sebe krásně zapadá. Takhle si představuji relax u knihy :-)

23.09.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vynikající nápad s lidmi přežívajícími v postapokalyptickém světě, v moskevském metru, dobrá zápletka i finále arťomova příběhu.

17.07.2020 5 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Uhtred z Bebbanburgu a jeho putování Anglií 9.století, zatím nejlepší díl série. Hned jdu na další.

17.02.2020 5 z 5

Pod nebesy Pod nebesy Guy Gavriel Kay

Jedna z nejlepších fantasy knih jaké jsem četl.

30.01.2020 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Uhtred z Bebbanburgu jak ho mám rád. Odpočinkové čtení, někdy předvídatelný děj, jedna hvězda plus za popis soubojů a bitev.

22.01.2020 4 z 5

Válka růží: Bouře Válka růží: Bouře Conn Iggulden

Moje první kniha od Igguldena a rozhodně ne poslední. Skvěle napsaný historický román.

05.01.2020 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Uhtred z Bebbanburgu, Sas vychovaný Dány, smyšlená postava v historických kulisách, v ději plném dobrodružství a krve. Klasický Cornwell :-)

14.10.2019 4 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Směsice historie a fikce, původně jsem chtěl dát tři bodíky, ale přidám jednu za popis bitvy u Kresčaku.

14.10.2019 4 z 5

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Jedna z nejlepších válečných knih. Lambert popisuje to co sám zažil, nemilosrdné boje v pacifiku i znechucení nad poměry v Austrálii za druhé světové války. Autorovo levičáctví se dá pochopit, nemá žádný vliv na kvalitu knihy :-)

08.09.2019 5 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Dobře vymyšlený svět i fungování magie, ale na můj vkus moc politiky.

22.08.2019 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Skromnost, pracovitost, houževnatost a pokora s jakou Santiago zvládá nástrahy moře, příběh obyčejného člověka na sklonku života, odvyprávěný skutečným mistrem pera. Knihu jsem četl před třiceti lety jako povinnou četbu, ale až teď na druhý pokus chápu, co nám chtěl Hemingway sdělit. Pět hvězd je málo :-)

03.08.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Skvěle odvyprávěný příběh, přišlo mi, že děj postupně ztrácel tempo, ale i tak je to jasných 5* Jsem zvědav na pokračování, spousta otázek zůstalo nezodpovězených.

02.08.2019 5 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Kniha je pro mne velkým překvapením, mix sci-fi a fantasy funguje skvěle, příběh se čte jedním dechem. Jdu shánět další díly :-)

26.11.2018 5 z 5

Tajemství Morie Tajemství Morie Vladimír Šlechta

Odpočinkové čtení, rozhodně nedoporučuji ortodoxním vyznavačům Pána prstenů :-) Nezapomeňte si přečíst doslov, zjistíte, že Mordor znáte lépe, než jste si mysleli :-)

10.11.2018 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

To nejlepší v žánru fantasy, jsem zvědav na konec celé série, snad se dočkám :-)

10.11.2018 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Pod vlivem recenzí jsem koupil celou sérii a po přečtení Měsíčních zahrad celou sérii prodávám. Děj je jeden velký zmatek, vracím se ke Kolu času :-)

19.08.2018 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Pro mne zatím nejslabší díl série, děj se proti předchozím dílům vlekl. Každopádně hurá na Tanec s draky.

06.07.2018 4 z 5