misulef misulef komentáře u knih

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Krásná knížka, kterou jsem si zamilovala jako malá - a to nejen kvůli úžasným obrázkům Josefa Lady - natolik, že mi ji rodiče už ani nechtěli číst a radši mi ji koupili v audio verzi na CD.

01.02.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Ze začátku jsem byla nadšená, jak hladce autorka navázala na předchozí díl, moje nadšení však bohužel postupně opadalo. Rozhovory mi už nepřišly vtipné, spíš trapné a nepřirozené, události byly na můj vkus moc namačkané na sebe a krev stříkala všude - bylo úplně jedno,že jste dostali jen facku, musela vám začít téct krev! Ke všemu mi neskutečně začala lézt na nervy Clary, takhle tupou hlavní hrdinku jsem snad ještě nezažila... Ale i přes všechny výše uvedené nedostatky, klišé a skutečnost, že by si tuto sérii mohl někdo snadno splést s pořádně dlouhou a zmatenou fanfikcí na Harryho Pottera, nejsem schopná dát knížce méně než tři hvězdičky. Nejsem si jistá proč... Nejspíš to mělo i něco do sebe a ačkoliv mám "plnou hubu keců", faktem zůstává, že jsem to měla přečtené za dva dny a chystám se (přestože s menším nadšením) přečíst i díl další.

09.01.2016 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Začátek byl trochu neobratný a trvalo mi, než jsem se do toho začetla... Nicméně přibližně ve čtvrtině knížky jsem se do toho ponořila natolik, že jsem se probrala až na samém konci.
Simona si člověk prostě nemůže nezamilovat a jeho ironický smysl pro humor je mi velice blízký. Když člověk přivře oči a ignoruje skutečnost, že Jace je jen další tajemný badboy, co svádí nejen Clary, ale s ní i většinu dívčích čtenářek, může si člověk docela snadno zamilovat i jeho.
Příběh byl plný nečekaných zvratů, aniž by to působilo jako pěst na oko, a Clareová díky Bohu všechny zamotané věci vysvětlila už tady a nenechávala si to do dalších dílů ( i když nepochybuju o tom, že nás v těch dalších dílech ohledně těchto zdánlivě objasněných věcí čeká ještě hodně překvapení).

02.01.2016 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Mezi mnou a knížkou S láskou, Rosie by se dalo hovořit o milostném příběhu. K narozeninám jsem dostala dvě knižní poukázky, dohromady asi v hodnotě pěti set korun. Zašla jsem si tedy do knihkupectví, neměla jsem pořádnou představu o tom, kterou knížku si odtamtud odnesu, ale najednou mi padla do oka ONA. Byla to láska na první pohled a věřte tomu nebo ne, ten vztah nám vydržel dodnes. S Rosie jsem se smála, plakala, prožívala jsem všechny její důležité životní okamžiky stejně intenzivně, jako kdybych je prožívala já sama. Příběh je neuvěřitelně realistický a já se k němu vždycky budu ráda vracet.
Tuhle knížku miluji se všemi jejími nedostatky a možná právě díky nim, protože ona si to zaslouží.

28.12.2015 5 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Čtivý, romantický, místy napínavý.. To všechno je tento příběh. Briana i Aidena jsem si okamžitě zamilovala a věřím, že jsem nebyla jediná. Nemůžu sice říct, že bych nečetla lepší knížky, ale i tak mám neovladatelné nutkání se k tomu příběhu pořád vracet.

09.12.2016 4 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Tak se mi zase po delší době podařilo přečíst knížku za den! Tolik k její čtivosti :-).
K samotnému ději: to bylo takové klišééé. Polosirotek, milostná dilemata, anonymní dopisovatel, ze kterého se vyklube skvělý kamarád, součást denní rutiny, atd., však to všichni známe, že? ... Asi už jsem četla příliš mnoho YA knížek *teatrální povzdech*
Měla bych být minimálně lehce otrávená, a přitom jediné, na co se zmůžu, je usmívat se jak blázen a potlačovat chuť se do čtení pustit znovu.
Abych byla upřímná, ve finále se mi knížka totiž opravdu líbila.

30.10.2016 4 z 5

Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání) Harry Potter: Filmová kouzla (druhé, doplněné vydání) Brian Sibley

Jestli jste fanoušek Harryho Pottera, musíte tuhle knížku mít... Já ji mám a jsem za to neuvěřitelně moc ráda.
(Ložnice je hnedka útulnější, když jsou všude samolepky lektvarů, Doloresina nařízení a plakát Siriuse Blacka :-) )

10.04.2016 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Nedokážu ze sebe dostat víc než jedno prosté slovo: dokonalost.
Přirovnání, básnické obraty, Hamletovy monology, nádherná a cudná Ofélie i tenké hranice mezi láskou a zradou, pomstou a nenávistí...
Škoda jen, že nejsem víc sečtělá v oblasti divadelních her, určitě bych si to užila ještě o trochu víc.
Tohle je prostě četba, kterou by měl znát každý už jen z principu.

01.03.2016 4 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Děkuji téhle knížce i její autorce za otevření nové perspektivy. Tohle jsou příběhy, kterým je potřeba naslouchat, pokud chceme pochopit situaci ostatních. Přečteno velmi rychle, uvěřitelné, skutečné, hrůzu nahánějící. Moderní svět rozhodně není utopický.

13.01.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Velice milá knížka, která zahřeje u srdce.

17.12.2018 4 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Krásná knížka, John i Sherlock mi během čtení dost přirostli k srdci... Určitě se vrhnu i na ostatní příběhy o tomto geniálním detektivovi.

04.10.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Přiznávám se, že jsem absolutní antitalent na vše, co se týká matematiky, chemie, fyziky nebo biologie... A vzhledem k tomu, že většina knížky byla právě o těchto tématech, bylo to pro mě tak trochu utrpení. Ale i tak jsem to dočetla a nelituji toho :-) .

18.08.2016 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Ačkoliv se oba Willové jmenují stejně, jsou naprosto diametrálně odlišní. Jeden - ten Greenův - je zabalený do hezkých slov a činů, jak už to tak u Greenových hlavních hrdinů bývá. Ten druhý - Levithanův - je uvězněný v surově syrovém (nebo syrově surovém?) stylu psaní, trpí těžkými depresemi a nenávidí všechno a všechny... Kromě Izáka, samozřejmě. Jsou jako dva jiné světy, jejichž kolize je sice teoreticky možná, ale prakticky naprosto nepředstavitelná. A přesto se to stalo!
Příběh je místy smutný, místy úsměvný a místy opravdu vtipný. Ačkoliv český čtenář si možná při přípravách Drobkova tance (nebo Drž mě pevně, chcete-li) vzpomene na Amatéry (první díl Básníků, chcete-li :D ), rozhodně se knížce nedá odepřít hodně velká dávka originality.
A ještě jedno obrovské plus: Je to další bestseller s LGBT+ tématikou! Svět se mění k lepšímu! :-)

04.06.2016 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Ačkoliv jsem to četla dost dlouho, rozhodně to nebylo proto, že by mě Křest ohněm nebavil... Jen Sapkowskiho svět je natolik úžasně promyšlený a geniálně napsaný, že romány o (více či méně) Geraltovi se nedají jednoduše slupnout na jedno posezení. Zaklínač se musí vychutnávat.
Mimochodem - úžasný závěr. Ze zaklínačovských románů zatím asi nejpůsobivější.

13.05.2016 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Jedním slovem geniální... Jak už tu mnohokrát padlo, ačkoliv je to řazeno jako literatura pro děti, já sama bych to doporučila spíš svým rodičům než mladšímu sourozenci.
Ovšem to, že je to psané z pohledu dvanáctiletého chlapce, má svoje kouzlo a myslím si, že i díky tomu se knížka četla jako po másle.
Vůbec si nedovedu představit, jak něco takového takhle do detailů mohla autorka promyslet.
Jediné, co mě maličko zklamalo, byl závěr. Ne že by byl špatný, jen tak nějak... Nenadálý. A na můj vkus nakonec spíš vyzněl do ztracena.

26.04.2016 4 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Když jsem šla do knihkupectví, sáhla jsem po této knížce téměř okamžitě s přesvědčením, že jdu na jistotu. Způsobila to zajímavá anotace, pěkná obálka, originální nápad s příručkami, ale především jméno autorky. Na S láskou, Rosie nedám dopustit a byla jsem tudíž přesvědčená, že dostanu knížku stejné kvality.
Bohužel, prvních sto stránek jsem měla pocit, že jsem se ošklivě spálila, dokonce jsem váhala, jestli to neodložím. Neudělala jsem tak a jsem za to ráda - ve finále jsem dostala milou (i když trochu předvídatelnou a místy maličko absurdní) romantickou oddechovku a mám radost, že mi bude zdobit knihovničku.
P.S. Vůbec mi nesedlo to vykání mezi Christine a Adamem. Chápu, že je to vždycky překladatelský oříšek, protože anglicky mluvící lidé se s něčím jako tykání/vykání vůbec nemusí zabývat... Ale tady mi to vyloženě překáželo a mám dojem, že to i hodně měnilo atmosféru příběhu.

09.04.2016 3 z 5

Tajemství oranžové kočky Tajemství oranžové kočky Jošitomo Imae

Tajemství oranžové kočky jsem odhalila poprvé, když mi bylo osm - četla jsem to před spaním a skoro v slzách jsem přemlouvala rodiče, aby mě nechali to dočíst, protože jsem se od toho nemohla odtrhnout. A světe div se, mamka se usmála a řekla, že můžu zůstat vzhůru až do půl desáté... Na ten večer nezapomenu! :D

09.04.2016 5 z 5

Amatéři aneb Jak svět přichází o básníky Amatéři aneb Jak svět přichází o básníky Ladislav Pecháček

Úžasná knížka, vůbec jsem nečekala, že z ní budu stejně nadšená, jako z filmu... A ono jo :-)

24.03.2016 5 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

Je to sice čtení mířené na mladší čtenáře - tedy, především čtenářky - ale i tak jsem si ho poměrně užila :-)

27.02.2016 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Krásná knížka plná citů, metafor a neuvěřitelných lidských příběhů.
Ačkoliv se mi opravdu líbila, nemůžu dát plné hodnocení, jednak protože mi to přišlo nedostatečně uzavřené a jednak protože některé pasáže mi přišly trochu nereálné...
Ale i tak je to skvělé čtení a pravděpodobně se k tomuto dílku ještě někdy vrátím.

09.02.2016 4 z 5