Mistylady

Sedmé nebeSedmé nebeAdriana Michálková

Zase jednou hodně dobrá knížka. Ve dvě v noci jsem se musela přemlouvat, abych šla spát, jinak ráno nevstanu :D Už aby bylo pokračování, jsem napnutá jak trenky :D

09.04.2018

Končí sa to namiKončí sa to namiColleen Hoover

Dlouho jsem si myslela, že bude mít knížka druhý díl, ale pak ten konec vzala na pár stránkách celkem hopem :D Krásná knížka s citlivým tématem, které je moc hezky zpracované. Colleen je prostě jednička.

06.07.2018

Tisíc polibkůTisíc polibkůTillie Cole

Naprosto nádherná knížka, i když smutná, přesto hodně chytí za srdce. Takovou lásku by si přál každý člověk zažít.

12.01.2018

Svatba naokoSvatba naokoJo Watson

Výborné. Prvních 30 stran slabších, spíš jen popis a už jsem to chtěla vzdát a nečíst dál. Potom se to však rozjelo a jsem moc ráda, že jsem to nevzdala. Knížka je vtipná, romantická, přesně taková na letní dovolenou k vodě a nebo na podzimní večery u hrnku čaje.

03.09.2018

Americká královnaAmerická královnaSierra Simone

Americká královna kraluje tak maximálně pornoprůmyslu.
Tuto knihu jsem měla už delší dobu, zlákala mě obálka i anotace. Pořád jsem se k ní nějak nemohla dostat a teď lituji, že jsem si ten čas nakonec našla. Většinou knížku dočtu, i když se mi moc nelíbí, ale tady jsem váhala už po pár stránkách. Ale říkala jsem si, že když vydržím, třeba se to ještě zlepší.
Nezlepšilo. Podle anotace jsem čekala romantickou zápletku, dva muže milující jednu ženu nebo ženu, co miluje dva muže. Že půjde o tvrdé porno, kde souloží všichni se všemi a ještě to bude proloženo bolestí, sado-maso hrátkami jsem nečekala. Skousnu hodně, knížky o BDSM jsem už četla, ale tady se mi z toho zvedal žaludek. Možná ani ne tak ze sexuálních praktik jako z hlavní hrdinky. Zpočátku představena jako vzdělaná žena, vyučující na univerzitě, později totálně hloupá, poslušná loutka, která si nechá líbit vše, co Ashe napadne.
Říkala jsem si, že tohle už přece nemůže skousnout, že tohle je moc už i na ni, ale holka má teda výdrž. Něco jako důstojnost a hrdost jí je naprosto cizí.
Nedokážu si představit, že muž, který ženu miluje, s ní nakládá jak se psem. Že ji řekne, jak moc ji miluje a pak ji neuvěřitelně mučí.
A kdo by v knize hledat třeba i nějaký příběh, tak bude hodně zklamán.
Prostě za mě totální zklamání a aspirace na nejhorší knihu tohoto roku.

14.08.2020

První mužPrvní mužLenka Křížová

Tak dočteno a musím říct, že mě to bavilo. Sice mi to celé přišlo moc rychlé,
že se uvidí a hned vzplane láska, ale četlo se to moc hezky, žádné šílenosti.
Jonáš se mi moc líbil, že se svou upřímnou náturou neměl problém tykat, kde tykal druhý nebo oslovit šéfa jménem, pokud ho tak oslovil on. Taky v tom, že se za to, že je gay nestyděl. Nedával to nějak okázale najevo, ale taky se neschovával. A pokud měl někdo nějaké poznámky na jeho adresu, vyřešil to velmi vtipně a s grácií. Adam, i když starší, byl víc výbušný.
Už se těším na další knížky.

23.04.2021

Hodnej klukHodnej klukElle Kennedy

Přečteno za dva dny, jako vždy skvělé :))

15.02.2018

Cinder & EllaCinder & EllaKelly Oram

Přečteno za jeden den a bylo to úžasné. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

16.03.2018

Zkus mi věřitZkus mi věřitRadka Bryšová

Na prvotinu to bylo hodně dobré. Přečetla jsem to za jeden den. Pár chyb tam bylo, ale určitě nic přehnaného. Těším se na další knihu, rozhodně koupím.

03.04.2018

Tohle je mé BerkeleyTohle je mé BerkeleyAdriana Michálková

Tak z téhle knihy jsme byla trošku zklamaná. Možná proto, že jsem nejdřív četla Sedmé nebe, které mě naprosto dostalo. Tohle bylo proti tomu takové utahané, moc pitvající, přišlo mi, že se řeší pořád dokola to samé. Hlavní hrdinka mi přijde strašně zmatená, každou chvíli jiná nálada, jiný názor, mění se jako větrná korouhvička. Knihu jsem dočetla, přečtu si i další, abych věděla, jak to skončí, ale na Sedmé nebe to nemá.

12.04.2018

ZůstaňZůstaňElle Kennedy

První díl mě bavil víc, ale to tak většinou bývá. I tak přečtenou během dvou dnů, nenudila jsem se u toho a četlo se to skvěle.

21.04.2018

Léto s frajeremLéto s frajeremPetra Martišková

Mám to stejně jako jani. Přečteno za půl dne a i když už jsem jiné věkové kategorie, než pro jakou je kniha určena, líbilo se mi to moc. Musím se podívat i na ostatní knihy této autorky, píše opravdu moc poutavě.

05.06.2018

V pastiV pastiLydia Strong

A mě zase přijde, že to, jak se k sobě chovali, se tam perfektně hodilo. Myslím, že Jered tím chováním chtěl dosáhnout toho, aby si Simon uvědomil, co cítí a co chce. Nemohl na něho od začátku jít v rukavičkách a dělat ťuťu ňuňu. Knížka je super, jako všechny ostatní, přečtená za odpoledne :) Konec mi byl líto, ale hodil se tam. Taky doufám, že to ještě bude mít nějaké pokračování a i kdyby ne, tak to bylo super.

09.05.2021

Válka s láskouVálka s láskouWinter Renshaw

Mínus jedna hvězdička za obálku...fakt nechápu trend dát na obálku úplně jiného chlapa než je pak v knize popsán. To mi trochu kazí ten zážitek ze čtení.

15.09.2021

Hra s ohněmHra s ohněmL. J. Shen

Jako každá kniha od L.J.Shen i tahle byla úžasná. Romantická linka byla perfektní, ani slow burn, ale ani rychlé zamilování během dvou stránek. Prostě perfektně vyvážené. Nemám připomínku vůbec k ničemu, líbily se mi jak hlavní postavy, tak i vedlejší byly moc povedené. Knížka mě dokázala udržet v napětí po celou dobu, vždycky se objevilo něco, co jí posunulo zase na lepší úroveň.
West je miláček. Pohřbívá hluboko v sobě všechny city, myslí si, že si nezaslouží dobro a lásku, a podle toho se i destruktivně chová. Jezdí jako blázen, bojuje v aréně a absolutně mu na ničem nezáleží. Nikoho si nepustí k tělu. Až jeho ledovým krunýřem pronikne dívka, která se skrývá před světem. Ta, která se snaží být pro svět neviditelná, se stane jeho jediným viditelným bodem ve světě, který pro něj nic neznamená. A Grace, stejně jako fénix, povstane z popela.

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraBecky Albertalli

Ze začátku mě kniha moc neupoutala, ale později se to rozjelo a zhltla jsem ji za odpoledne. Výborná, výborná, výborná :)) Hned jdu na druhou knihu od autorky.

16.04.2018

Nick a Norah: Až do ochraptěníNick a Norah: Až do ochraptěníRachel Cohn

U ničeho jsem už dlouho nenudila tak jak u téhle knihy. Zbytečně zdlouhavé, málo přímé řeči, prostě nuda, nuda, nuda.

19.06.2018

Ty nejsi můj RomeoTy nejsi můj RomeoIlsa Madden-Mills

Důvěra.
Je snadné někomu uvěřit?
Dá se ztracená důvěra znovu získat?
Kolikrát člověk dokáže odpustit a znovu věřit?
Jack měl těžké dětství a teď je z něj fotbalová hvězda. Po velkém zklamání, kdy se k němu veřejnost obrátila zády, do jeho života vstupuje Ellena. Dívka s vlasy do půli zad, vzhledem upjaté knihovnice a ďáblem v těle. Při rande naslepo na svatého Valentýna si Ellena omylem sedne k Jackovu stolu a po pár koktejlech skončí u něj v podkrovním bytě.
Bude tou, která si získá jeho důvěru nebo bude jednou z mnoha, co tento byt navštívily?
A kdo je sakra Romeo?

NelitujuNelitujuLenka Sadílková

Co k této knize napsat a moc z ní neprozradit? Jde o pozvolnou romanci dvou lidí, která začne naprosto nevinně, spíš vznikne z nesnášenlivosti. Hlavni hrdinka Mia nemůže Sebastiánovi odpustit, že nechce přiznat svou chybu na svahu. A přitom u ní pomaličku začne klíčit náklonost. Neustále nečekané setkání je svedou dohromady a jak už to tak bývá, nenávist přeroste v lásku. Akorát si ji Mia nechce přiznat.
A konec mě naprosto rozsekal. Po dlouhé době kniha, u které jsem zase bulela, srdíčko mě bolelo, ale tak nějak krásně. Vidím veliký potenciál této české autorky, opravdu umí psát svižně a lehce a celkem i překvapit. Tak do půlky knížky jsem si říkala, že je to takový normální románek, nic nového nebo nějak překvapujícího, ale pak se to rozjelo a byl to fičák.

16.12.2021

Nevhodné!Nevhodné!Vi Keeland

Jako všechny knihy od Keeland i tahle byla velmi čtivá, obracela jsem jednu stránku za druhou a brzo jsem byla na konci. Líbilo se mi prolínání minulosti se současnosti, na můj vkus ta minulost mohla být kratší, ono bylo celkem jasné, co se stalo. Hlavní hrdinka je drzá, sebevědomá, jde si za svým snem. Trochu mi tam chybělo víc chemie mezi hlavními hrdiny, ale tak zase každá kniha nemusí být úplně prošpikovaná sexem :D Báječný byl dědeček.

Losing itLosing itCora Carmack

Přečteno během dvou večerů, čtivé, děj měl spád, líbilo se mi to moc :))

13.12.2017

Léto na druhý pokusLéto na druhý pokusMorgan Matson

Za mě jen 3 hvězdičky. Kniha se dala přečíst, ale že by mě nějak uchvátila se říct nedá. Konec jsem sice probrečela, ale to bylo jediné z knížky, co mě nějak víc chytlo. Znám spoustu lepších knih.

04.01.2018

Stříbrná labuťStříbrná labuťAmo Jones

Ze začátku podobný styl jako u Erin Watt a Papírové princezny, tak jsem čekala něco podobného, ale je to úplně jiné. Přečteno za jeden den a už se těším na pokračování.

22.03.2018

Princezna v utajeníPrincezna v utajeníConnie Glynn

Moc hezká knížka a zajímavý námět. Četlo se to skoro samo.

03.07.2018

Trochu dálTrochu dálLydia Strong

Bylo to super, ale taky jsem čekala trošku jiný konec, holt romantická duše se ve mě nezapře. Já chci ještě pokračování, víc Mikea :)) Víc všech :)) Ale jinak je to nenáročné a čtivé, člověk se nemůže odtrhnout a za chvíli je kniha přečtená.

10.07.2020

Trochu mocTrochu mocLydia Strong

Miluji Lydii Strong. Už u první knížky, kterou jsem od ní četla, jsem se zamilovala do jejího stylu psaní. Děj má spád, dialogy jsou vtipné, autorka se nebojí používat i drsnější jazyk, který se k daným situacím skvěle hodí, postavy jsou naprosto dokonale vykreslené a vy nemůžete přestat číst. Při příležitosti vydání posledního dílů Trilogie Trochu jsem si znovu přečetla předchozí díly a vrhla se i na poslední. Přečteno za dva dny a to jen proto, že jsem nechtěla, aby to skončilo a tak jsem si zakazovala pokračovat.
Miluji i její postavy. Všechny. Ať už nemluvného hromotluka Dana, tak jeho partnera Evana, který se svou orientaci bojuje, jejich kamarády Davea (strašný ufňukánek) a Alexe, Evanova mladšího brášku Tristana, který během trilogie dospívá a na svůj věk je neuvěřitelně dospělý a inteligentní, až po neurvalce Mikea, u kterého jsem si na konci druhého dílu říkala, že takhle to určitě skončit nemůže a musí dostat nějakou šanci v dalším díle.
A taky že dostal. A z hulváta a sobce se stal můj oblíbenec.
Miluji scénu s kyticí, miluji jak Mike najednou neví, co dělat s pocity, které v něm Tristan probouzí, miluji ochranitelského Evana i Evanovy přestřelky s Mikem.
Za mě je Lydia Strong nejlepší autorka LGBT románů co znám a všude propagovaný román Červená, bílá a královsky modrá od Casey McQuiston jí nesahá ani po paty.

30.10.2020

Sliby chybySliby chybyWinter Renshaw

Nečetlo se to špatně. Ale něco tomu chybělo. Kromě jedné věci, více méně hlavní zápletky, v knížce chybělo napětí, necítila jsem ani žádnou chemii, po pár dnech tam bylo Miluji tě, všechno bylo takové urychlené. Co oceňuji je, že si vždycky všechno dokázali říct, žádné velké nedorozumění tam nebylo. Knížka byla takový průměr.

NelitujuNelitujuLenka Sadílková

A konec mě naprosto rozsekal.

ManažerManažerKristen Callihan

Druhá knížka od Kristen Callihan a zase naprosto parádní.
Od začátku to mezi hlavními hrdiny jiskří, už v letadle je cítit ta chemie. Scottie sluníčko je naprosto úžasný, jak se snaží držet zpátky, nedat najevo jak moc by jí chtěl a jak moc mu právě takový živel jako je Sofie chybí v životě. Ona mu do života vnáší jiskru, teplo a něhu a on je ten, který ji trochu drží při zemi a v bezpečí. Celé se to čte lehce, děj plyne a najednou je konec knížky. Miluji tuhle autorku a už se nemůžu dočkat knih o dalších členech kapely. Jediné, co mi trochu vadilo, je to, že úplně nevyzní příjmení Sofie jako v anglickém originále. Darling je v překladu miláček, čili když jí Gabriel oslovuje Darling, dá se to brát dvojznačně.

Rozmazlená princeznaRozmazlená princeznaL. J. Shen

Daria mě štvala. Rozmazlená, bohatá dcerunka, která si všechny problémy vytvářela ve své hlavě, šlapala po druhých lidech, aby se nikdo nemohl dotknout ji. Útočila dřív, než by mohla přijít rána.
O jejím vztahu k matce vůbec nebudu mluvit, za to bych ji propleskla.
Polovinu knihy jsem si říkala, proč to čtu, že něco tak špatného přece musím zavřít a vykašlat se na to. Až poslední čtvrtina tu knihu celkem zachránila. Ale ani tak to není něco, co bych dobrovolně četla znovu.
Všichni v té knížce byli úplně jak z jiného světa. Pošahaný ředitel, pošahaná Daria, pošahaný Penn, jeho sestra, všichni kolem nich.
Celkově mi to vůbec nesedělo, neměla jsem tam jedinou postavu, co by se mi líbila, snad kromě Jamieho, ten ještě ušel.
Všechny předchozí knihy Hříšníků jsme milovala, ale tohle mě teda vůbec nechytlo.