MissiPippi MissiPippi komentáře u knih

Alfa Alfa Larry Correia

Jsem nadšená ze změny hlavní postavy příběhu i formátu, kde se to obohatilo o záznamy z deníku. Pro mne zatím nejzábavnější díl ze série.

27.08.2023 4 z 5

Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Klára Sekyrová

Psáno stručně a srozumitelně. Věřím, že každou prvorodičku to může uklidnit v pocitech a v tápání, které může prožívat, že v tom není sama. Ke každé kapitole je vždy pár rád nebo odbornější popis různých neduhů, minimálně jedna ze zkušeností se určitě bude někdy hodit. Což mi přijde skvělý.

Mrzí mě jen absence vtipu. Ke mě se bohužel kniha už dostala v pozdějším věku dítěte, tak mi to již moc nepřineslo.

Knihu bych nazvala kamarádkou na papíře, pokud ve svém okolí nemáte nikoho, kdo si prochází stejným obdobím.

20.07.2023 4 z 5

Dívčí válka 1 Dívčí válka 1 Kóiči Óniši

Zvrácený mix. Nic extra historického, spíš takovej bizar. Ani nemám jak víc to rozvést. Snad jen je to dobrou připomínkou, že války a hrdinové opravdu nejsou nic romantického a idylického.

26.06.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Překombinové.

Za mne musím napsat, že to podání příběhu je nešťastné. Polovinu knihy se člověk opravdu nudí a přemáhá ke čtení, protože se tam rozjíždí pomalu desítky linek bez nějakého rozuzlení a vše je nahuštěné na posledních 100 stránkách. Kdyby autor to pojal jako trilogii, kde jedna kniha bude vždy jeden příběh ve stejném časovém úseku (Ingrid, životopis Poutníka, Saracén) a čtenář si mohl pomalu skládat pomyslné puzzle dohromady a nemusel přeskakovat mezi charaktery/případy, na které se v danou chvili navnadil, dostavil by se u mne rozhodně větší wow efekt.

28.10.2022 3 z 5

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Těžko se mi čte Sapkowského styl psaní. Platilo to i u Zaklínače, ale zde to bylo dvojnásobně horší. Umí nastínit velmi zajímavé charaktery, velká část z nich ale vyšumí. Dějová a časová linka na můj vkus opět často pokulhává. Husitství tu figuruje opravdu jen jak pouhá kulisa.

Reynevan pro mne zůstane navždy nepochopen pro své jednání, za to Samson a Šarlej jsou vskutku bravurní.

Z propojení fantasy a české historie jsem byla nadšená, to stále považuji za skvělý nápad. Provedení už na výbornou není, proto hodnotím průměrem.

31.01.2022 3 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Otec bez špetky otcovské lásky, matka alkoholička, duševně zraněná dcera a jeden egoistický pedofil. Pekelná kombinace pro vznik smutných příběhů, které málokdy vyplují na povrch. Tak zoufale málo se mluví o následcích sexu/vztahů s mladými, kde jeden má silnou mentální převahu. A jak takovým predátorům nádherně nahrává špatné rodinné zázemí.

Kniha je dobrá čtecí jednohubka. Žádné emoční autorčiny výkyvy, krátké kapitoly, text plynule klouže po povrchu bez zbytečných zabřednutí. Budu doporučovat.

Buďte pro své děti přístavem bezpečí a ne ostrovem nezájmu.

31.01.2022 4 z 5

Moje nejmilejší pohádky Moje nejmilejší pohádky Nathalie Monnin

Ilustrace nádherné, doprovodný text velmi bídný. Lepší vyprávět zpaměti po svém podle obrázků. Kvalita papíru na nenechavé dětské ručky taky nebyla nejlepší volba. Bohužel musím dát průměrné hodnocení, bez textů by hodnocení dopadlo mnohem lépe.

21.01.2022 3 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Walt Disney

Knihu jsem malé zakoupila z důvodu nostalgie, kdy jsem si vzpomínala na vlastní v měkké vazbě od Egmontu. Vydání od Hachette je ale opravdu hodně zkrácená verze, nicméně na krátké večerní předčítání ideál. Jen jsem při čtení občas bojovala s ne moc navazujícími odstavci. Hlavní děj ale podchycen, krásné ilustrace v menším množství zůstávají. Jen mě mrzí nižší kvalita papíru a barvy,ale za tu cenu čekat zázraky se nemůže.

22.04.2020 3 z 5

Objevujeme svět! Les Objevujeme svět! Les Nathalie Choux

Jednoduché obrázky, ale ne vzdy dobře zvolené jako specifikum pro les (např kameny). Plus jsou pohyblivé části z pevného kartonu, nikoliv ze čtvrtky, co se rychle ničí.

21.09.2019 4 z 5

Včely Včely Laline Paullo

Ano, Včelka Mája pro dospělé, ale stále v jednoduché formě. Přečetla jsem na základě připodobnění k románu 1984, jen se spíše přikláním k podobnosti Farmy zvířat. Po začtení jsem pociťovala mírné zklamání, přesto nelze upřít čtivost a originální téma. Jen jsem se nedočkala toho, co jsem také očekávala, to jest novodobé katastrofy. Snad jen v závěru lehké nastínění?

Fanouškům a pozorovatelům opravdových včel doporučuji trošku nadhledu a neodsuzovat celé dílo jen kvůli odchylování románového příběhu od faktů.

14.07.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Běžné vyprávění z osobního pohledu s velmi silnou tématikou. 2. světová je jedna velká silná tématika. Knih na dané téma je čím dál více a tato přináší unikátní pohled ze Slovenska a částečně Maďarska, kde došlo k deportacím později. Autorka nás uvede i do veselé doby těsně před válkou a následně se pak spolu s ní procházíme postupným zvratem, který vyvrcholí deportací. Očekávala jsem ale, že pokusy budou v knize v širším měřítku než spíše jako třešnička na dortu. Příběh má šťastný konec. Určitě stojí za přečtení.

22.10.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Čtivé i napínavé, měla jsem obavy, že při čtení druhé linky z pohledu Veroniky se budu nudit, jelikož zásadní dějovou linku rodiny jsem znala, ale opak byl pravdou. Skvělý nápad dvou pohledů, který ve finále i fungoval.

17.09.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Měla jsem obavy, že druhý díl upadne na zajímavosti a čtivosti. Naštěstí jsem se mýlila. Skvělá česká fantasy, moc ji fandím, neskutečně mě baví číst, díl vždy přečtu na jeden zátah, ani kvůli tomu nespím. Dokonce jsem si i pobrečela. Jediné co mi vadí a snižuji za to hodnocení je ta nesmrtelnost a neomylnost hlavního hrdiny/ky. Chápu také, že musí být něčím výjimečný/á, ale všeho moc škodí a všichni ji nemusí zas tak vycházet vstříc. Z děje a charakterů cítím jistý nepoměr, proto dávám za 4 hvězdy.

17.09.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Ta věčná překombinovatelnost mě přestává bavit čím dál více. Pokud vás Hole ale nenudí, je to jistota. V sérii jsou i slabší díly než tento.

09.08.2018 3 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Další kniha do soukromé řady "Americká literatura pro tebe není". Absolutně jsem se neztotožnila, chaotické vypisování všeho možného. Ona sama ta chvástavá předmluva nevěstila nic dobrého. Co se mi líbilo, bylo rozvržení témat po 36ti kapitolách ve 3 zemích (pomineme-li asi 10 kapitol z Itálie, kde se rozebíral pouze americký rozvod a románek). Ovšem obsah jsem si představovala poněkud jiný, mnohem více obohacující. Něco jsem si odnesla, ale není to nic o seberovnováze apod., ale o zajímavé úvaze, že každý člověk a město se dá specifikovat jedním slovem. Párkrát nad tím určitě pouvažuji po seznámení s někým nebo při cestování. Poslední úsek na Bali byl pro mě nejlépe stavitelný.

08.07.2018 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Pro mě rozporuplná kniha. Kniha psaná opravdu velmi silným slangem, s velmi negativním pohledem hlavně na školu a vrstevníky s výjimkou na vztah se sestrou a zemřelým bratrem. Překvapivý konec, člověk by čekal, že si někde hodí mašli. Budu se snažit, aby se tato kniha budoucím synům a dcerám nedostala do ruky.

02.07.2018 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kvalitní česká fantasy. Zajímavé vymyšlené prostředí z budoucna, vcelku uvěřitelné. Hlavně ta část, kdy asijský kontinent je zamořen jedem po chemické bombě. Jediné s čím se nedokážu žít je, jak na několika pár stránkách hlavní postava přežije bez újmy několik smrtelných situací a jako jediný vše přežívá. Při kutálení se z kopce, kdy všechny předběhl nečekanou metodou, jsem se od srdce zasmála. Takže nouze o vtip není. Příběh mě rozhodně zaujal, nicméně na výbornou tomu stále něco chybí.

30.06.2018 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Na to jak je kniha objemná, vyskytuje se v příběhu málo postav. Navíc povahy postav jsou jednotvárné, bez vývoje, jasně dané, kdo je špatný nebo dobrý. Nikdy není nic černobílé. Stavbu katedrály ani nedoprovází nijak odborné názvy, pro někoho plus, pro mě mínus. Jednoduché a čtivé, pohádka pro dospělé, vše dobře dopadlo samozřejmě. Po předmluvě jsem získala pocit, že se dočkám něčeho jiného, trochu náročnějšího.

29.06.2018 4 z 5

Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Svatý rváč: Román o Jeronýmovi Pražském Milena Štráfeldová

Oceňuji autorčinu snahu připomenout i jiné osobnosti koncilu v Kostnici než mistra Jana Husa, v jejím podání mi ale příběh rozhodně nesedl.

Pár zajímavých historických faktů v přehršli pohádkového vyprávění se občas dočteme. Styl slohu přirovnávám k obyčejnému babičkovskému vyprávění doplněná o ty historická fakta. U děje autorka často odskočí k popisu začátku jiné osobnosti a bez pointy se navrací na přeskáčku k Jeronýmovi. To už samo o sobě působí chaotickým dojmem. Navíc je ale popis života Jeronýma protkán dějovou linkou ze současnosti a to už mi vyloženě přišlo jak fantasmagorie a dovršení chaosu.

Za mě je kniha spatlanina historického románu o zajímavé osobnosti v počátcích husitského hnutí.

03.11.2017 2 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Asi se od vydání 50 odstínů šedi soutěží, kdo vydá nejnudnější knihu pod nálepkou "erotické". Druhá soutěž spočívá ve využití největšího množství interpunkce, tudíž dávat celistvé věty nesmyslně mezi pomlčky a závorky a to tak, že tento styl neudržíte po celou dobu příběhu. O překladu ani nemluvím, dost chyb a otřesný slovosled.

Autorka píše páté přes deváté a ani jedno z toho nezaujme. Ani sex, ani vraždy, ani bohatství. Smutný pokus o snobárnu? Děj absolutně bez nějaké hloubky. Jak již někdo psal, kniha dává naději. Naději, že spisovatelem může být opravdu každý.

Červený přebal knihy navzdory všemu uměl nalákat a zalíbit se.

31.08.2017 1 z 5