Misoso Misoso komentáře u knih

Platonův Kritón Platonův Kritón Platón

Veľmi dobre nám popisuje udalosti po odsúdení Sokrata.

23.11.2020 5 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Na túto knihu ma nalákala Irenka z Knihánkova a musím povedať, že neľutujem čas strávený pri tejto knihe. Je to jediná kniha, ktorú som prečítal na jeden záťah. Ku knihe môžem povedať len to, že je to survival, napínavý thriller. Máme tu 6 osôb, ktorý sa prebudia na ostrove, no nevedia ako sa tu dostali. Miestami mi tá myšlienka pripomínala dark web alebo deep web a myslím, že v nejakej zvrhlej mysli, by sa tento boj o život mohol konať. Kniha sa mi páčila, no dostala len 4*, keďže sa žiaden WOW efekt u mňa nekonal, ale záver bol super. :)
Prajem príjemný zvyšok dňa. :D

19.11.2020 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Pekná knižka, no ja som čakal niečo iné, ale páčilo sa mi to.

13.11.2020 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Komplexné, rýchle, plné informácií, skvelé odporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa. :)

13.11.2020 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Táto kniha je druhým dielom Siguntádotirovej série. Osobne tieto knihy neobľubujem. Kniha je zameraná skôr na život Freyi a Huldara. Budem pokračavať v sérií, ale túto sériu beriem ako "oddychovú". Nuž ale za koniec musím autorku pochváliť bolo to komplikované. Písmom mi pripomínala Keplera, takže ak milujete Keplerovky, táto je presne pre vás. Prajem príjemný jesenný deň :D.

11.11.2020 3 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

SKVELÁ, VÝBORNÁ, ZAUJÍMAVA....
O tejto knihe by som mohol napísať ešte dalšie superlatívy. Odporúčam dozviete sa tu kopec informácií, nie je len o psychológií ale rozoberá aj marketing, ekonomiku, morálku a iné vedy. Ak váhate, tak určite si ju prečítajte. Má síce dosť strán ale tie zbehnú rýchlo. Autor kategorizoval myslenie a rozhodovanie do dvoch systémoch. Systém 1 a Systém 2 aké sú medzi nimi rozdiely sa dočítate práve v tejto knihe. Čítal som ju ako e-knihu ale plánujem si kúpiť aj fyzicky, pretože toto je jednoznačne najlepšia "náučná" literatúra akú som tento rok čítal. Posledná informácia kniha je písaná v "ľahkom jazyku".
Prajem príjemný zvyšok jesenného dňa, hlavne ostaňte zdraví. :D

05.11.2020 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Musím povedať, že kniha ma veľmi nebavila. Škoda. Za mna neodporúčam, ale skrz počet strán sa to dalo...
Prajem príjemný zvyšok dňa. Užite si ho a hlavne buďte zdraví. :D

27.10.2020 2 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvelá kniha! Ale určite nie pre niekoho, kto očakáva "oddychový" thriller/detektívku. Na túto knihu je potrebné sa sústrediť. Inak je ale super. ODPORÚČAM.
Prajempekný zvyšok dňa. :D

23.10.2020 4 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Odporúčam. ALE pre túto knihu, aspoň z môjho pohľadu, je potrebné širšie vedenie o scholastike a patristike. Dá sa to čítať aj bez tohoto kontextu, no s pochopením tejto filozofickej školy to bude dávať väčší zmysel ako celok. Veľmi príjemná kniha, nad ktorou sa dá uvažovať v rôznych spektrách, či už kresťanského, ale aj iných. Mňa veľmi zaujalo "triedenie" ľudí, ako to môžeme vidieť aj v dnešnom svete. PEKLO, OČISTEC, RAJ. V dňešnej podobe by to bolo NÍZKA, STREDNÁ, VYSOKÁ vrstva. No dá sa to chápať aj z kresťanského hľadiska.
Prajem pekný deň. :D
PS: ak študujete scholastickú alebo patristickú filozofiu určite mi napíšte ako to chápete vy. :D

26.08.2020 4 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Počúval som ako audioknihu a musím povedať, že sa mi páčila. Príbeh je na podklade skutočných udalostí z roku 2007, aspoň myslím. Určite od toho nečakajte nervy drásajúci thriler. Je to mafiánska krimi, ako celá jeho séria.
Prajem pekný zvyšok dňa :D

25.08.2020 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Mne sa kniha veľmi páčila, aj keď musím priznať, že sa mi do nej neľahko začítavalo. Kniha podáva príbeh Lisy a príbeh Away. Awa je klasická tínedžerka, ktorá túži po dobrodružstve. Lisa je jej matka a má, ako to v týchto románoch chodí, tajomstvo. Príbeh je plný zvratov a ja sa už nemôžem dočkať na novú knihu, ktorá vyšla len teraz.

30.07.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Táto kniha je, z môjho pohľadu, pomalšia ako prvý diel. Koniec knihy sa mi páčil. Teším sa na tretí diel zo série.

25.07.2020 4 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Presne toto som teraz potreboval. Kniha popisuje život otroka Taitu, s ktorým prežijeme niekoľko rokov. Odporúčam pre milovníkov starovekého Egypta.

19.07.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kratučká kniha. Veľmi sa mi páčila odporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa:D

05.07.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Musím povedať, že táto kniha mi prišla "jemnejšia" ako napríklad Jediný muž. Túto knihu musíte brať ako historicko romantický román. Ale odporúčam. Určite si plánujem prečítať aj druhý diel Cilkina cesta.
Prajem pekný zvyšok dňa :D.

03.07.2020 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha bola zaujímava. Tento typ príbehu ma šokoval. A aspekt, ktorý sme sa dozvedeli za účelom šokovať ma, nečakane, šokoval :D. Od tejto knihy som čakal viac. Za mňa odporúčam len určitým osobám, bohužiaľ, nemôžem povedať viac.
Prajem pekný zvyšok dňa :D.

02.07.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Táto kniha je priemer. Od Shari Lapena plánuje čítať všetky z jej kníh. Táto je jednoznačne horšia ako Někdo cizí v domě. Neodporúčam.
Prajem pekný zvyšok dňa :D

20.06.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Podľa mňa je kniha super. Je výnimočná tématikou. Miestami mi to prišlo pomalé. Ale veľmi zaujimavá kniha o osobe, ktorej je "vážne skvelo" byť samotárkou.
Prajem pekný deň.

10.06.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha sa mi páčila je to typický štýl Agathy Christie. Odporúčam.

05.06.2020 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Táto kniha je veľmi zaujimavá, páčila sa mi ale bola veru veľmi zdĺhava. V menách som sa plietol nevedel som kto je kto. Nie som na takéto kriminálne detektívky, kedže sa tam len vyšetruje a ja mám pocit, že nič zásadne sa nedeje. Každopádne plánujem si prečítať túto sériu od Nesba, pretože ďalšie časti sú podľa hodnotení lepšie. Mne sa kniha páčila ale je pravda, že je občas zdĺhava odporúčam milovníkom krimi.
Prajem príjemný zvyšok dňa. :D

02.06.2020 4 z 5