Misoso Misoso komentáře u knih

Proces Proces Franz Kafka

Kniha je geniálnym sprievodcom absurdného procesu, ktorý bol spáchný na Jozefovi K. Túto knihu si budem pamätať a oficiálne sa stávam Kafkovým fanúšikom. Jeho kniha je skvelým "mementom" na byrokratickú spoločnosť, ktorá je skvelo zobrazená a všetko speje k ešte absurdnejšiemu koncu. Kľudne a pokojne môžem odporúčať každému.
Prajem príjemný zvyšok letného dňa. :)

22.07.2021 5 z 5

Nájdem si ťa Nájdem si ťa Joanna Connors

Krásna kniha o mnohokrát tabuizovanej téme. Ak niekto potrebuje oporu, tak táto kniha je pre neho, je plná nádeje, psychickej i fyzickej bolesti, pocitu vyrovnania sa s traumatizujúcou situáciou v minulosti, až po schopnosť o takýchto problémoch verejne hovoriť. Vopred však varujem, že explicitným scenám najmä na začiatku knihy sa nevyhneme. Avšak nie je to na každej stránke reálne asi v jednej kapitole, avšak v tej najhoršej pre psychiku. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

16.07.2021 5 z 5

Tichá noc Tichá noc Michael Connelly

Musím povedať, že mi tento príbeh nesadol. Neviem, okolnosti môžu byť rôzne, osobné problémy alebo veľa práce, ale proste začiatok ani "stred" príbehu mi nesadol. Ale koniec, ten bol super. Connelly je môj nový objav, teším sa na ďalšie knihy tohoto autora.
Prajem príjemný zvyšok letného dňa. :D

05.07.2021 4 z 5

Sviňa Sviňa Arpád Soltész

Kniha sa mi naozaj páčila, dokonca viac než film. Odporúčam, prečítajte si to :D. Prajem príjemný zvyšok dňa.

05.07.2021 5 z 5

Krajina slobody Krajina slobody Ken Follett

Táto kniha od Kena Folletta bola prvá, ktorú som od neho prečítal. Musím povedať, že po slabom úvode, zaujímavým pokračovaním a akčným záverom, sa mi páčila i keď musím priznať, že to bolo občas ploche.
Kniha pojednáva o Škótsko anglickej histórii v osemnástom storočí a po Banskou nešťastí sa príbeh dvoch ľudí spojí a záver knihy bol pateticky. Kniha sa mi páčila na 3 hviezdičky.
Prajem príjemný zvyšok dňa.

28.05.2021 3 z 5

Kvety pre Algernona Kvety pre Algernona Daniel Keyes

Kniha sa mi veľmi páčila bola komplexne popísaná, príbeh sa zakladá na človeku ktorý dosahoval IQ 68. Neskôr však podstúpil operáciu, ktorá mu zvýšila IQ. Dokázal napísať vedecké články dokázal ich aj publikovať, dokázal sa dorozumieť rôznymi jazykmi. Vedel dokonca rozprávať aj rôznym mŕtvymi jazykmi teda (napríklad semitskymi jazykmi). Neskôr sa táto jeho schopnosť, táto jeho inteligencia znížila. Jeho celkový život upadal, stal sa agresívnejším avšak nikdy nezabudol na jeho myšacieho kamaráta Algerona ktorý bol pre neho jedinečný už len v tom že obaja museli podstúpiť rovnaký zákrok, a to zvýšenie IQ. Kniha sa mi čítala veľmi dobre bola písaná formou zápisníkov. Knihu odporúčam každému, kto sa zaujíma o psychológiu, mentálne choroby. Kniha popisuje ako sa cíti človek ktorý má nižšie IQ, človek ktorý až taký múdry ale chce byť múdry a myslím si že každý z nás sa rôznych fázach tejto knihy nájde, niekto sa nájde prostriedku knihy, niekto v tretej štvrtine knihy. Túto knihu odporúčam a určite plánujem prečítať a ďalšie autorove knihy, ak vyšli v sSovenčine knihe dávam 5 hviezdičiek.
Prajem príjemný zvyšok dňa.

16.05.2021 5 z 5

Slon na Zemplíne Slon na Zemplíne Andrej Bán

Kniha sa mi veľmi páčila, bol to taký roadtrip po Slovensku. V knihe sa striedali príbehy so spomienkami, politika s kultúrou či jazykom. Autor má neuveriteľný dar písania. Odporúčam, pre tých, ktorý chcú s reportážnou literatúrou začať. Prajem príjemný zvyšok dňa.

28.04.2021 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Skvelá kniha, nikdy som taký zvrat nezažil (okrem Fitzka). Práve Fitzka mi to čas od času pripomínalo. Záver ma dostal, nečakal som, že to dopadne takto :D. Prajem príjemný zvyšok dňa, peknú nedeľu.

11.04.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Musím povedať, že kniha je napísaná veľmi dobre, no mne sa to miestami zdalo veľmi prekombinované. Čiže stránky miznú rýchlo, zápletka kvalitne napísané, no miestami prekombinované.

15.03.2021 3 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Páčila sa mi veľmi, žiadnu podobnú knihu som nečítal.

10.01.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvelá odpočinková kniha.
Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

09.01.2021 3 z 5

Slovutný pán prezident Slovutný pán prezident Madeline Vadkerty

MUSÍTE SI TO PREČÍTAŤ.
Prajem pekný zvyšok dňa a pekne strávné sviatky hlavne buďte zdraví. :)

24.12.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, odpočinkové, pre mň na tento čas ideálne.
Prajem príjemný zvyšok dňa a pekné strávené sviatky, hlavne buďte zdraví. :)

24.12.2020 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Musím povedať, že Darcy nebude moja obľúbená autorka, krásne vykreslenie atmosféry no to mi nestačilo. K čítaniu som sa musel nutiť a nebavilo ma to. Za mna neodporúčam.
Prajem príjemne strávené sviatky a hlavne ostaňte zdraví. Prajem pekný zvyšok slávnostného dňa. :)

24.12.2020 2 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Veľmi silný príbeh, pre mňa to bolo ťažké čítanie ale nesmierne skľúčujúce až úzkostne u mňa to dokonca vyvolalo stavy depresií. Obdivujem Vrbu a Wetzlera a týmto pozdravujem hore :). No ja by som to nedokázal tá predstava ma až skľučuje, keď si uvedomím, že ak by sme žili pred 100 rokmi, tak mnohí z nás by museli ťažko pracovať, nehovoriac o "nepohodlných" ľuďoch pre Nemcov. Títo ľudia kráčali po rovnakej zemi pili rovnakú vodu a jedli to, čo bolo vypestovane na tej istej zemi ako my, dýchali ten istý vzduch. Tá predstava je pre mňa veľmi sklúčujúca, až úzkostliva.
PROSÍM PREČÍTAJTE SI TÚTO KNIHU. Prajem pekný zvyšok 3. adventného týždňa a dúfam, že sa toto nezopakuje:( . :)

15.12.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Fitzek znovu nesklamal. Skvelé a veľmi sa teším na dalšie jeho knihy, ktoré MILUJEM. Sú napínavé až do konca a koniec vám dokopy zapadne ako skladačka. Skvelé, Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa a skvelý 3. adventný týždeň. :D

14.12.2020 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Osobne sa mi kniha páčila, no musíme ju brať inak ako A. Christie. Začiatok je trošku pomalší, no potom sa to začne. A koniec ? Koniec mi prišiel trošku zbytočne prekombinovaný. Ale kniha ako celok za mňa áno, no nebriem ju ako súčasť knih A. Christie, kdežto iba ako novú sériu H. Poirota.
Takmer by som bol zabudol, myšlienka, ktorá bola v tejto kniha a páčila sa mi. "Dvaja dobrí ľudia, ktorý sa navzájom milujú, by nemali zostať odlúčení, ak to nie je nutné." :D
Prajem príjemný zvyšok 2. adventného týždňa a príjemné čítanie. :D

10.12.2020 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Táto kniha je geniálnym popisom Amišskej spoločnosti. No ako thriller sa mi to nepozdávalo. Určite odpoučam, pretože tá atmosféra je vážne dobrá. Páchateľa, motív som neodhadol. Určite budem čítať aj dalšie knihy od autorky. Milujem tú atmosféru.
Prajem príjemní zvyšok dňa a krásnu 2. adventný týždeň. :D

07.12.2020 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mne osobne sa kniha páčila veľmi, musím uznať, že uživateľka Arsi007 má pravdu občas to liezlo na nervy, ale kniha ako celok s pointou bola brilantná. Avšak zo všetkych "Carteroviek", ktoré som doteraz čítal bola asi najslabšia, no čo sa globálu týka skvelá kniha. Ale krutá nikdy nezabudnem na Cartrove popisy. :D
Prajem príjemní zvyšok dňa a pokojný zvyšok 1. adventného týždňa. :D

04.12.2020 5 z 5

Šialená hra Šialená hra Sebastian Fitzek

Fitzkovi jednoducho nejde dať len 4*. Ďalšia skvelá kniha, no mne tam chýbalo viac tých WOW momentov ako sme mali v ostatných knihách. Určite si ju prečítajte ale ak chcete "pravého" Fitzka pozrite na jeho knihy ako Balík či Pasažier 23, tie sú super čítal som aj Terapiu a páčila sa mi ale stále tie dve vyhrávajú. Žial ich nezdolala ani táto. Pri jednej scéne som si už myslel, že je tu pravý FITZEK, no žial to skončilo trošku inak než som od Fitzka očakával. ALE ako jeho prvotina, resp. jedna z prvých jeho kníh sa dá zaradiť medzi tie priemerne od Fitzka. Nesklamala, no ani nejako extra nenadchla. Je mi veľmi ľúto konca, ten mohol byť dobrý ak by končil o pár strán skôr. No pánovi autorovi naďalej držím palce a určite bude čítať jeho knihy, teším sa na Pacienta ten má byť psycho. :D

01.12.2020 5 z 5