Mišmiš Mišmiš komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další kniha od paní Mornštajnové, která mě pohltila. Občas jsem se musela zorientovat v postavách, ale jinak opět velmi silný lidský příběh.

14.04.2024 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Chtěla jsem nějakou oddychovku a romantiku. Oboje tato kniha splňuje na sto procent.
Líbí se mi i styl psaní autorky, takže to určitě nebude poslední kniha. A zkusím i v originále.
Pokud hledáte romantiku,humor a hezké čtení doporučuji❤️

01.03.2024 4 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Nádherný příběh jedné rodiny, který začína za války a končí v současnosti. Bylo to velice dojemné, romantické a krásné.

18.02.2024 5 z 5

V knize se opět setkáváme s rodinou Smolíkových a sledujeme jejich dalží životní cestu za dob normalizace.
Mě se příběh moc líbil...Jediné co mě naštvalo byl konec a hlavně to, že nyní budu muset čekat do podzimu abych věděla jak to bude pokračévat :-) Už se moc těším.

01.02.2024

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tak tohle byla jízda.Knihu jsem objevila zcela náhodně v knihobudce a protože se mi líbila obálka šla kniha se mnou domů. a po přečtení a nechápu, že ji někdo odložil.

Tak uvěřitelný příběh, co je dobře? a co je šptně? na čí stranu se postavit? kdo je tady ten hodný a kdo je tady padouch? co v životě určuje co je dobře a co špatně? je to láska, morální zásady nebo svědomí? jde napravit co jsme pokazili i když to bylo s nejlepším svědomím?

Tato kniha ve mě myslím bude ještě dlouho rezonovat. rozhodně jsem nečekala tak silný příběh a knihu vřele doporučuji :-)

21.11.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje oblíbená. Víc není co dodávat :-) Miluju ji :-)

04.09.2023 5 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Knihu jsem si koupila, protože hlavní hrdinka stejně jako já miluje kávu. Nic moc jsem od knihy nečekala, spíš rozbor boje s anorexií.
Ale od první stránky mě kniha pohltila. Nebylo žádné hluché místo, kniha měla děj, spád a vždy jsem měla chuť číst dál a dál, abych věděla jak vše dopadne.
Nechtěla jsem číst zamilovaný román...a tohle je zamilovaný román.
Za mě uveřitelný děj. Moc se mi líbí styl psaní autorky. Měla jsem pocit, jak kdybych si dávala kávu s kamarádkou.
Určitě si přečtu i další knihu od autorky a k této se vrátím a ráda :-)

04.09.2023 5 z 5

Nacistova snoubenka Nacistova snoubenka Barbara Wysoczańska

za mě naprosto úžasný,silný a uvěřitelný příběh.
romantický příběh je zasazen do reálných událostí.
kniha se mi moc líbila a četla se sama.

16.07.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Za mě dokonalá romantická oddechovka :-) Moc se mi líbila a určitě si přečtu i další knihy od této autorky.

30.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

za mě totální pecka. přečetla jsem v podstatě na cestě Praha - Ostrava a zpět.
příběh mi přišel úžasný. vlastně to bylo jak kdyby kniha byla autobiografii. každá hrdinka měla kladné i záporné stránky. a konec knížky byl překvapení.
za mě super knížka,ke které se určitě ještě vrátím

26.03.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

velice zajímavý příběh na podkladě skutečných událostí. Bella byla velice zajímavá žena a i když se autorka snažila ji podat jako milou ženu,tak si myslím,že byla vše,ale ne milá žena. myslím,že ani jednoho muže ve svém životě nemilovala a myslím,že i láska k dětem byla spíše přáním autorky.

jediné co mi při čtení knihy vadilo,bylo přeskakování ve vyprávění postav. občas jsem nevěděla koho povídání čtu.

26.03.2023 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední.
bylo to velmi příjemné čtení a úplně to pohladilo na duši
určitě si přečtu i další knihy

06.11.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

kniha se četla velmi dobře. výborně propracovaný popis fungování jatek a souvisejících obchodních partnerů.
dobře jsou popsány i změny ve společnosti.
konec byl pro mě velice překvapivý a je škoda,že hlavní postava a osobní příběh nebyl víc propracovaný.

01.10.2022 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Za mě jedna z nejslabších knih z celé série. Trochu mi přišlo, že už je to nereálné a moc překombinované chvílemi neuvěřitelné.

Ale určitě bych si ji ještě jednou ráda přečetla :-)

13.01.2019 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Za mě hodně dobrá detektivka, která se velice dobře četla, jelikož měla od první stránky spád, napětí a i když jsem předem tušila konec, nemohla jsem se dočkat jeho potvrzení :-D
Určitě už se těším na další díly této série :-)

15.09.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mě naprosto dokonalá kniha. Čtivá, úžasný děj i zápletka. Je neuvěřitelné jak malé drobnosti, až blbosti rozhodují o našich životech.
Vřele doporučuji.

17.04.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tuto autorku mám velice ráda, ale jak je napsáno už dříve, byla pro mě tato kniha velkým zklamáním a hodně slabým průměrem.
Příběh byl takový vleklý, předvídatelný a nemít knihu do výzvy odložím ji. Připomínalo mi to klasické harlequinky.
Každopádně určitě to není od ní poslední kniha :-)

29.01.2018 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Myslím, že tato kniha stojí za přečtení. Začátek je takový trochu těžkopádný a pomalý, ale pak si toho starého mrzouta zamilujete a dostává se vám pod kůži :-) Dalo by se u Oveho použít- nesuď knihu podle obalu :-)
a naprosto souhlasím s komentářem bookemma.
A pro mě výborná nadávka - hnído z kreténa :-D

16.12.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě nejlepší z celé série. Případ byl velice zamotaný a konec pro mě překvapení a trochu smutné. Opravdu realisticky napsaný příběh.
Osobní život Eriky zde byl trochu odsunut v porovnání s díly předtím. Přesto nějaký posun je. A přišlo mi, že to bylo k plusu knihy. I to, že Erika už není za každou cenu rebelka a konečně postupovala podle pravidel a i tak případ vyřešila :-)

03.12.2017 5 z 5