mišaša16 mišaša16 komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Pět hvězdiček musím dát hlavně kvůli konci příběhu! Něco tak hezkého jsem fakt nečekala... Autorka udělala velmi dobře, že hned na začátku neprozradila co se vlastně stalo, protože tak mě to nutilo číst pořad dál. Kladně taky hodnotím samotný příběh. Byl originální a opravdu promyšlený. Líbilo se mi, že kniha je psaná z obou pohledů.
A klobouk dolů před hl. hrdinkou, za to že vydržela tak dlouho mlčet. :)

12.08.2016 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi se mi líbila hlavní myšlenka díla. Vezmu – li v potaz, kdy bylo dílo napsáno, tak klobouk dolů před autorem. Je až neuvěřitelné jak dokázal vystihnout vývoj technického pokroku. Myslím si, že tohle téma je čím dál tím více aktuální, díky tomu, že technika postupuje stále dopředu. Kniha mě donutila zamyslet se nad budoucností a celkově nad životem. A nakonec to bude láska, která nás zachrání.

19.06.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Přečteno za jediný den. Ne opravdu to nešlo jinak. Příběh mě bavil už od prvních stránek. Obdivuji jak někdo dokáže napsat tak poutavou knihu, kterou proste musíte dočíst i kdybyste nechtěli. Velmi se mi líbil styl, kterým byl příběh vypravován a samotná úprava textu. Celé to bylo hodně napínavé už jen proto, že dej se skládal vlastně ze dvou příběhů, které se střídaly - příběh Rachel a Milese a Milese a Tate.
A taky proto, že se už konečně chcete dozvědět co se sakra tenkrát stalo...
Doufám, že autorka nepřestane s psaním protože chci číst knihy hlavně od ní.
Skvělé! Doporučuji :)

23.02.2017 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla! Začala jsem ráno a skončila pozdě večer a po dočteni jsem chtěla číst od znova. Hodně se mi líbilo jak jsou stránky prokládané veršemi básniček, takže pro milovníky poezie je tato kniha jako stvořená :) Hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí. Příběh se mi opravdu moc líbil, určitě byla aspoň část inspirovaná skutečností, takže se krásné četl. Nejvíc šokující pro mě bylo, když jsem zjistila, že tato kniha má další dvě POKRAČOVÁNÍ! Nemůžu se dočkat až budou přeloženy do češtiny:)
Velký obdiv patří autorce! Děkuji za úžasné chvíle, které jsem strávila při čtení této knihy.

19.02.2016 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Hezká oddechová kniha, ze začátku trochu nudná ale naštěstí se to potom už rozběhlo. Místy i velmi vtipná. Líbily se mi hlavní postavy Jase a Sam, každý z nich měl vlastně úplně odlišnou rodinu, a i přesto je osud dal dohromady.
Matka Samanthy byla někdy fakt na zabití... Kariéra je pro ní na prvním místě a nic jiného pro ní neexistuje, naštěstí ke konci dostala rozum, za co sem fakt ráda.
Přečteno velmi rychle :) doporučuji.

30.10.2015 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Zajímavý příběh, který mi trochu připomínal sérii Bez naděje. Hlavní postavy byly velmi sympatické. Autorka udělala dobře, že hned na začátku knihy neprozradila co se tenkrát Avery stalo. Tím byla kniha více napínavější.
Útěk někdy nemusí být nejlepší řešení, ale myslím si, že udělala nejlíp jak mohla, protože našla člověka, který jí postavil znovu na nohy a dodal odvahu vyrovnat se s minulostí.
Těším se na vyprávění z pohledu Camerona :)

26.06.2017 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

I když příběh byl skoro stejný jako prvni díl, i tak stálo za to knihu přečíst :) Je zajímavé dovědět se, jak všechno vnímal on :) A pokud si někdo myslí, že ho v druhém dílu už nic nepřekvapí, tak je to právě naopak. Doporučuji!

25.06.2016 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Přečteno za jediný den. Postavy velmi sympatické se zajímavým charakterem. Autorka vybrala také velmi pěkná jména. Příběh byl originální a napínavý.
A taky jste si „přáli“, aby v té knihovně spolu zůstali dýl? :)

19.12.2017 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Colleen je prostě úžasná :) všechny její knížky co jsem zatím četla byly jedny z nejlepších! Velmi zajímavý příběh, občas mi ale přišlo, že uz toho bylo moc (líčení pocitů a emocí). I přesto to bylo skvělé čtení! Nemohla sem přestat a jsem moc zvědavá na další díl ❤️

16.06.2016 4 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Skvělý díl, ale stále mi chybí odpovědi na pár otázek...

08.11.2017 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Skvělá autorka, skvělá série a další skvělý díl :)

31.08.2017

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Kniha se velmi povedla. Na zacatku mě trochu mrzelo že zde nebudou postavy, které jsme znali z předešlých dílu, ale hodne rychle sem si oblíbila i ty nové. Nejvíce se mi líbil Alek - byl opravdu super a cely příběh oživil.
Co mi v ději trochu vadilo byly příliš zdlouhavé popisy rvaček a bojů.
Sice jsem se ne dozvěděla příliš nových informaci, ale posledních pár stránek opravdu stálo za to a bylo pro mě velkým překvapením.
Skvělá série, skvělé příběhy, těším se na další díl :)

05.08.2017 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha se mi velmi líbila. Četla se dobře a rychle. Obdivuji postavu Pavla, jak se dokázal pro Ester obětovat, i přesto, že věděl, jak nebezpečné to je. V knize je velmi dobře vykreslena tehdejší doba za války. Myslím, že nikdo z nás si neumí představit, v jakém strachu tehdy lidé museli žít.

13.06.2017 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Potěšilo mě, že se v knize objevily postavy Anny a St. Claire, ale celý děj mi přišel docela nudný a zdlouhavý. Hlavní hrdinka mě někdy dost rozčilovala tím, jak se pořád neuměla rozhodnout s kým chce vlastně být. Možná mi zde chybělo nějaké větší překvapení, které by příběh trochu zpestřilo.
I přesto nechci hodnotit knihu úplně negativně, ale podruhé bych si jí už nepřečetla.

29.06.2016 2 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Kniha se mi opravdu moc líbila! Bavila mě už od první stránky, což se mi moc nestává. Hlavní hrdinové byli velmi sympatičtí. Líbil se mi styl, jakým autorka knihu psala... Říkala sem si, že závěr bude určitě takový jaky si myslím, ale kniha mě ke konci opravdu překvapila! Skoro sem ani nedýchala z toho, jak to bylo nakonec napínavé :D
Co hodnotím dále jako velké plus je příběh. Originální, vtipný, napsaný tak, že se do rolí postav dokážete vžít.
Pro mě jeden z nejlepších dívčích románu, proto musim dát 5 hvězd.
Přečteno velmi rychle. Doporučuji! :)

09.11.2015 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Wow, ani nevím co k tomuto dílu říct... Opět velmi čtivé, přečteno jedním dechem. Celá tato série má opravdu hrozně zajímavý a originální příběh a to je třeba ocenit! Autorka je vážně skvělá. Musím říct, že celý děj mě natolik pohltil, že jsem všechny okamžiky prožívala společně s postavami jako bych byla jedna z nich :) Ještě nikdy se mi nestalo, aby mě nějaká knížka tak moc zaujala a vtáhla do děje, jako pravě celá tato série. Po dočtení každého dílu jsem byla absolutně unešená ze všeho a pořad a pořad dokola jsem musela o tom přemýšlet. Je zvláštní kolik generací může doplatit na chyby svých předků. Určitě se chystám i na poslední díl. Myslím si, že na celou tuto sérii a tak úžasný příběh, který tato autorka napsala nikdy nezapomenu! :)

29.08.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Wow.Nevím co říct...Tahle knížka se mi vázně líbíla a doporučuji všem.Ale čekala jsem trochu více té romantiky mezi nima :D už jak jsem se blížíla k 350 straně a ono se furt nic nedělo a ještě si nedali ani pusu to se vážně nedalo vydržet...Škoda,že se nakonec rozhodl tak jak se rozhodl.Můj vlastní konec by byl takovy,že by si to naposlední chvíli rozmyslel,vrátil by se do Anglie za Louisou a byli by spolu :D.No jo no bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo.Ale i tak děkuju za tuhle krásnou knihu :)

20.10.2014 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Super kniha :) přečetla jsem za dva dny ale kdybych měla více času věřím ze ji přečtu i na jeden zátah :) nedalo se od toho odtrhnout opravdu moc provedena kniha a urcite stojí za to přečíst!!! Takze všem doporucuju :)!!!

22.06.2014 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Další skvělý díl. Autorka opravdu umí psát, takže u jejích knih se člověk opravdu nenudí a musí je přečíst pokud možno hned.
Líbi se mi, že v každém díle se objevují staré známe postavy. Ovšem ty nové jako zde byla Katie taky stojí za to ;)

16.08.2017 4 z 5

První láska První láska James Patterson

Příběh byl zajímavý a pěkně zpracováný. Na zacatku mě ihned zaujalo krásné věnování. Hlavní Postavy se mi moc líbily. Byla sem velmi napjatá jak kniha skončí.
O něco Více se mi ale líbil příběh Amy a Rogera,už jen kvuli tomu, že mam radši šťastné konce.

19.02.2017 3 z 5