MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Mě se kniha líbila. Čarodějka už mi přišla jako "starej dobrej Viewegh". Family frost nebylo špatné až do příjezdu na festival, tam se to nějak zadrhlo a ztratilo to vtip a "břink".
Po Biomanželích je tohle pěkné a příjemné překvapení, hlavně Čarodějka, tak snad se bude kvalita i nadále zlepšovat.

29.05.2019 3 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Příběh se mi líbil, ale bohužel byl docela nudný. Skoro celou knihu se nic nedělo. A ta "akce" na konci také nebyla nic moc. Na druhou stranu nemohu upřít knize čtivost, i přes tu nudu, zapříčiněnou asi tím, že kniha je psána z více pohledů.
Postavy jsou sympatické a viníci mě překvapili.

21.04.2019 3 z 5

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Tak za mě tedy opět zklamání. Opět jsem se nudila, jako u druhého dílu. Nevím, jestli je to překladem, že je děj tak nezáživný, nebo jestli je takový i originál, ale doopravdy mě to nebavilo.
Vlastně to ani nijak neskončilo. Má být 4. díl??

11.04.2019 2 z 5

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Já se přiznám, že jsem lehce zklamaná.
Kniha se čte dobře, takže s tím problém není, ale celkově příběh mi přijde nějaký divný. Pořád se vlastně neorientuji v jaké době se to odehrává vzhledem k tomu, jak lidé žijí a jaké zbraně kdo vlastní.
Ano v tomto díle se toho dělo více, ale když už se mělo schylovat k něčemu, tak zasáhlo štěstí a vše se k dobrému obrátilo a mě to přišlo už moc nápadné.
Co se týče postav, tak mi žádná k srdci nijak zvlášť nepřirostla a vlastně je mi i jedno, jak kdo skončí, což je asi také vizitka knihy.
Nevím jestli je to příběhem anebo překladem, ale kniha mi přijde nudná. I bojové scény mi přijdou takové utahané.
Třetí díl si přečtu, protože ho mám doma, tak třeba překvapí... .

09.04.2019 2 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha se mi líbila, a pouštím se do druhého dílu.
Tři hvězdy za to, že přeci jen se tam tak moc nedělo. Seznámili jsme se s hlavními protagonisty a zabředli do tajemstvích, která budou potřeba rozplést v dalších dílech. Takže jsem zvědavá :)
Francouzština mi také trochu vadila. Sice byly některé věty přeloženy, ale přeci jen, jich byla menšina. Ale na druhou stranu mi to zase tak výrazně na ději neubralo, protože si celkem asi domyslíte, o čem mluvili podle Emmeliných odpovědí.

03.04.2019 3 z 5

Poznamenaní temnotou Poznamenaní temnotou Mattias Leivinger

Četlo se to hezky a příběh byl zajímavý. Jen toho na mě bylo trochu moc - od všeho. Předpokládám, že bude druhý díl, který si určitě ráda přečtu.

27.03.2019 4 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Tohle ale bylo moc i na mě. Dočetla jsem, ale bylo to příšerné. Kouzelný vrch je oproti tomuhle akční thriller... V knize se nic neděje, nebo spíš to autorka/překladatelka podává formou, která nemá žádnou razanci a gradaci. Čtete, ale nic z toho nemáte. Postavy protivné, ale to tak asi mělo být. Prostě blbky, co si myslí, že jsou něco víc, když jsou v telce a jejich život ztratí smysl, když se o nich nebude mluvit a oni je vyloučí. Profackovat a poslat do práce, pořádné práce.
Námět to byl zajímavý, ale kdyby byl uchopený v trochu jiné formě. Mohla by to být pěkná knížka a zamyšlení se nad mediálním světem, který nám dává předobraz toho, jací bychom měli být a jak vnímáme sami sebe skrz jiné lidi. Ale tohle ne, to doopravdy za to čtení nestálo.

21.03.2019 odpad!

Dobro v tobě Dobro v tobě Linda Olsson

Trvalo mi delší dobu, než jsem se do knihy začetla a přiznám se bez mučení, že mě kniha moc nebavila. Ale i tak uznávám, že je to pěkný příběh o ženě, která si zakázala cokoli cítit, aby jí zase nemohl někdo ublížit a sama poznala, že bez citů žije jen polovičatě.

07.03.2019 3 z 5

Deník mého mizení Deník mého mizení Camilla Grebe

Mě se kniha moc nelíbila. Ztrácela jsem se v ději a celkově mi to přišlo překombinované.
A vlastně mě to ani nebavilo.

03.03.2019 2 z 5

Karneval paměťových buněk Karneval paměťových buněk Karel Šíp

Mám pana Šípa a jeho humor ráda. A také jsem celou dobu myslela na to, že by se mi líbilo slyšet to přímo od něj ;)

15.02.2019 4 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Já vlastně nevím. Nemohla jsem se do knihy začíst a ten závěr mi přišel moc "happyendový". Ale zase na druhou stranu, když Grace začala vyprávět svůj příběh, tak se mi to líbilo a četlo se to příjemně. Takže chápu, proč se to spoustě lidí líbí, ale mě to přišlo takové nemastné neslané a možná i zbytečně zdlouhavé.

08.02.2019 3 z 5

P.S. z Paříže P.S. z Paříže Marc Levy

Kniha se čte hezky a rychle, ale co si budeme povídat, je to prostě takový ten románek na oddech a větší stopu to ve vás nezanechá.

01.02.2019 2 z 5

Les smrti Les smrti P. J. Parrish

Trvalo mi déle se začíst, ale pak už jsem jela a zastavila se až na konci.

24.01.2019 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Zezačátku jsem si říkala SUPER, ale jak se pak dějové linky začaly spojovat dohromady, nadšení opadávalo a ten konec to zazdil úplně.

05.12.2018 2 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Přiznám se, že se mi tenhle díl líbil nejméně. Konec mi nevadil, dávalo to smysl, ale spíše se mi kniha četla těžce a bylo to bez akce, až na pár výjimek.

14.11.2018 3 z 5

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Pokračování se mi líbilo. Svět před Překročením mi připadal jako z Příběhu služebnice. Ten konec mi přišel trochu divný, ale uvidíme, jak to dotáhne ten třetí díl.

26.10.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Nebylo to špatné čtení, ale zase to nebyla ani žádná parádní jízda. Hlavní hrdinka mi přišla trochu nereálná.

17.10.2018 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Přišlo mi, že příběh nemá hlavu ani patu.

15.10.2018 1 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Kniha mě vůbec nebavila, hlavní zápletka mě napadla hned. Přišlo mi to takové nedomyšlené, základní idea hozená na papír, ale bez nějaké akce a zvratu.

27.08.2018 1 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Příběh nebyl špatný, četlo se to hezky, jeho a její pohled byl zajímavý, ale nevtáhlo mě to do děje. Přečetla jsem a nic víc to ve mě nezanechalo. Zákusek na dovolenou nebo víkend.

14.08.2018 3 z 5