P.S. z Paříže

Na filmových plátnech hraje Mia zamilovanou femme fatale. Ve skutečnosti je to herečka unavená slávou a neustálými zálety svého manžela. A tak utíká do Paříže, aby se tu ukryla před světem za slunečními brýlemi, novým účesem a servírováním v restauraci své nejlepší kamarádky. Paul je americký spisovatel, který se v Paříži zoufale snaží zopakovat úspěch svého prvního románu. Když mu jeho nejlepší kamarád tajně sjedná schůzku s Miou, začíná se v sérii vtipných, groteskních, romantických i dojemných scén rozvíjet příběh jejich komplikovaného přátelství. Oba se novému vztahu brání, ale možná si k nim ve spleti uliček pařížského Montmartru najde cestu láska....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389690/p-s-z-parize-AmG-389690.png 3.138
Vydáno, Mladá fronta

Elle et Lui, 2015

Kniha P.S. z Paříže

kotatkoz
31.03.2020

Nebýt těch krásných kulis okolo (párkrát barvitě popsat místa v Paříži se u mě stává zárukou hvězdičky navíc), hodnotila bych hůř. Nicméně takhle dávám 3* - děj je nenáročná, předvídatelná a lehce za vlasy přitažená romance, která je ale milá, hezky psaná a pokud nemáte zrovna nic lepšího na práci, než se pohodlně zavrtat do deky nebo vyvalit na pláži, na nic moc nemyslet a jen si číst, pak je to skvělá volba. Kupodivu bych na to ráda koukla i zfilmovaně - to špičkování mezi Paulem a Miou, kulisy Paříže (a hlavně výhled z Opery) a opulentní hostina v letadle cestou do Soulu... jistě by si to diváky (tedy spíše divačky) našlo :)

SSTknihy
21.03.2020

Tak tahle romance mě úplně nechytla. Nějak jsem nedokázala uvěřit celé té zápletce s ukrýváním, náhodným setkáním a záměnami identit na všech stranách. Ona neví, co chce, on to možná ví, ale pro změnu zase neví, jak toho dosáhnout. Všichni se chovají, jako by podvody, lži a předstírání byly běžnou součástí jejich životů a na závěr si láskyplně padnou do náručí, div že při tom nebojují za světový mír. Hodně nenáročné čtení na deštivé nedělní odpoledne.

Florindela
27.02.2020

Příjemné čtení, ale... hlavní hrdinka trochu komplikovaná, moc jsem jí nerozuměla, chvilkami mi to šlo proti srsti (asi proto, že nejsem herečka). Ale příběh končí happyendem, takže je vše v pořádku.

tess.de.veles
29.01.2020

První kniha od autora, kterou jsem četla......a byla jsem příjemně překvapená. Milá kniha, která pohladí po duši a happyend :-) Určitě si ještě nějakou tu knihu od Marca přečtu.

hellena1523
30.12.2019

Příjemná oddechovka. Velmi milé čtení, i když trošku klišé. Pokud máte ale náladu na pohodové čtení, u kterého si odpočinete a utečete od šedi a problémů běžného dne, tak by se vám mohla kniha líbit.
Autor píše s příjemnou lehkostí.

Ivka14
02.12.2019

Nenáročná milostná kniha.

MagdalénaD
12.10.2019

Příjemná oddechovka, která splňuje moje očekávání ohledně francouzské literatury a letmých her se slovy.

Taralcielle
07.10.2019

Taková slabší nenáročná lovestory... Čte se to docela dobře, na podzimní večery ideální. Řadím do oddechového čtení, u kterého netřeba moc přemýšlet.

Paříž

Marc Levy