Mišák240 Mišák240 komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Knihu jsem přečetla jedním dechem, nešlo se od ní odpoutat. A konec pro mě byl velkým překvapením, ač to nabízí už název knihy. Za přečtení určitě stojí.

15.07.2020 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Mé první setkání s autorem a díky otevřenému konci rozhodně ne poslední.

12.09.2022 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Má třetí přečtená kniha od této autorky rozhodně stála za to. Příběh o muži, který kvůli jednomu přešlapu otočí život celé svojí rodině, ale i mnoha dalším. Napínavý příběh, kde už na začátku víme, jak dopadne hlavní hrdina, ale až na konci se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo.

15.08.2022 5 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Další, ale zase jiný příběh z Osvětimi. Eliza, hodně svérázná osoba, která se snaží za každou cenu přežít hrůzy koncentračního tábora. Pro mě nové téma Kommando Puff. Škoda jen rychlého konce, ale knihu doporučuji.

06.03.2021 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická, když se hlavní hrdinka vrátila z nebe zpět na zem napravovat chyby. Ale nakonec to bylo milé čtení, plné zvratů, dojemných, radostných i smutných chvil.

26.04.2024 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Poslouchala jsem jako audioknihu. Příběhů z koncentračních táborů jsem několik přečetla, jsou dá se říci stejné, ale pokaždé chytnou za srdce. Tyto knihy by měly být zařazeny do povinné četby.

15.11.2023 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Za mě to bylo průměrné čtení, které úplně nenadchne, ale ani nezklame. Marie a Paul mi byli sympatičtí.

02.11.2023 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, potom přišlo pár vypjatých situací, potom jsem se chvílemi opět nutila číst, ale celkově to nebyl špatný příběh, i když úplně můj šálek kávy to nebyl...

09.10.2023 3 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Smutné vyprávění 13.-leté židovské dívky Anny, která se skrývá se svou rodinou před Němci a ještě smutnější, že její sen stát se spisovatelkou se nemohl neuskutečnit...

24.07.2023 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě pěkně namluvená. Kniha má spád, zamotaný a až úplně na konci rozmotaný děj. Nejtěžší bylo poslouchat části o Danielově a Sharlotině dětství.

15.03.2023 4 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Dlouho mi trvalo se do knihy začíst, mezitím jsem přečetla několik jiných, ale nedalo mi to a ke knize se opět vrátila. Ke konci se kniha už četla sama, ale ten konec na mě byl dost překombinovaný.

03.08.2022 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tak to byla jízda. Příběhy pěti dvojic, které se střídaly, vždy ukončená kapitola s otazníkem, takže je těžké přestat číst. Kniha se mi moc líbila, má spád, krátké kapitoly, za mě rozhodně plný počet.

11.04.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První díl nebyl špatný, spíše průměr, ale jsem zvědavá na další příběhy s Josii.

20.03.2024 3 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Co napsat, šokující příběh ze života malé holčičky, šílené, čím vším si musela projít a kromě malého bratříčka neměla nikoho, kdo by ji chápal, věřil jí.

16.11.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Závěr trilogie se mi líbil, ačkoli na předchozí 2 díly si už moc nepamatuji.

09.05.2023 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Je to takové oddychové čtení. Na mě možná trochu víc peprnějších slov a pak také hodně zdrobnělin v oslovování... Ale kniha mě bavila.

30.01.2023 3 z 5

Mrazivé hry Mrazivé hry Markéta Harasimová

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Začátek vypadal nadějně, potom přišly dokola stále se opakující milostné scény, ale naopak detektivní příběh byl docela zajímavý. Knihu jsem dočetla do konce jen kvůli zvědavosti, jak vše dopadne.

03.02.2021 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Kniha se velmi dobře četla, je to spíše taková oddychovka, ale s překvapivým koncem.

22.06.2020 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Co víc dodat k již 13. pokračování. Opět zajímavý, napínavý příběh a v něm celá skvělá parta v čele s Kim.

29.05.2024 5 z 5

Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič: Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Rozhodně to bylo zajímavé čtení, pan Markovič byl osobnost. Musím zmínit ještě seriál Metoda Markovič:Hojer, s úžasnými hereckými výkony, seriálové zpracování, které prostě nemělo chybu.

03.04.2024 4 z 5