MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Po druhé jsem její příběh chápala už o mnoho lépe. Hezký děj, který vás prostě pohltí. Sice bych tam asi nemusela mít oba pohledy, přesto to na kráse knihy neubralo. Občas jsem nechápala některá rozhodnutí a někdy jsem se rozesmála nad některými hláškami. Za mě velmi povedená knížka.

19.12.2015 4 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Byla to moje úlpně první knížka od paní Lanczové a vryla se mi do paměti. Četla jsem ji znovu po roce a půl a občas jsem i věděla, co bude na další stránce. Opravdu povedená knížka. Otevřený konec pomáhá rozvíjet čtenářkám mysl, co by kdyby…. A to se mi líbí. Jsem z této knihy nadšená. PS: Po druhé už jsem nebrečela nad otevřeným koncem :D

Pokračování knihyy podle mé fantazie. Ve vlastním zájmu si přečtěte a určitě mi dejte vědět, co na to říkáte :D

„Do mě si byla taky zamilovaná. Kolikrát jsi mi to říkala v extázích slasti,“ nenechá se zmást David.
„Já vím, ale pro tuto příležitost tu mám dvě rčení. Do stejný řeky nikdy nevstoupíš a Něco končí a něco začíná. Takže ti teď už musím říct jediné. Měj se hezky, ale teď už prosím jdi,“ odpovím prosebným tónem a už sleduji jen jeho vzdalující se záda. Otočím se a pohlédnu ke stolku, kde momentálně sedí jen Skokan.
Dojdu k němu. Políbí mne na tvář a povídá: „Neřekl jsem jí, že to jsi ty, ale jinak celou pravdu. Myslím, že to je teď na tobě,“ a oba se podíváme směrem k naší chatce.
Je to jasný. Kostky jsou vrženy buď teď, nebo nikdy.
Rozloučím se a vydávám se do jámy lvové. Dojdu až k chatce číslo jedenáct. Z chatky se ozývá vzlykot. Představím si sebe jak přes den hledám se Skokanem kešky a v noci se bláznivě milujeme. To mi dodá odvahy. Nezdržuji se klepáním, stejně by mne v tom pláči neslyšela. Tiše si k ní přisednu a obejmu ji.
Jíťa se jakž takž uzklidní a začne povídat: „Má … má jinou….. prý jsem jeho kamarááááádka,“ povídá mezi vzlyky.
„Jitulko, možná mě teď budeš nenávidět, ale já tu holku znám. A ona ho taky miluje,“ dodám si odvahy.
Náhle se Jitka z čista jasna uklidní a ledovým hlasem poví: „Je to Anča. Že je to Anabella!“
„Ne není. Jsem to já a opravdu ho miluju. Nevěděla jsem že Skokan a Kamil má stejný tělo“ tak a je to venku.
Čeká výbuch vzteku, pláče dokonce i facku, lae to se obávám zbytečně. Jíťa mne obejme a řekne: „Tak to je dobře, že to alespoň není někdo cizí. A ty jsi toho pro mne udělala už hodně!“ A já se rozbrečím s ní, ale štěstím.
Když už se dostatečně poobjímáme, vyjdu před chatku s úsměvem na rtech a vletím Skokanovi (Kamilovi) přímo do náruče. Z povzdálí už jen cítím Jítit usměvavý pohled.

30.09.2015 4 z 5

Most do Země lásky Most do Země lásky Lenka Lanczová

Tak tato kniha mě dost nadchla. Od paní Lanczové není takovýto obrat běžný a o to víc mě to překvapilo. Na začátku mi to přišlo moc zdlouhavý, ale pak se to obrátilo. Možná bych změnila anotaci, protože takto jsem věděla, že s Denisou Marek něco bude mít. Kdyby to tam nebylo napsané asi bych si ani nevšimla detailů jak se postupně Denisa i Marek chovali. Knížka bude stoprocentně patřit mezi mé TOP.

A samozřejmě jsem brečela (jak již několik čtenářek zmiňovalo) jako želva.

22.05.2015 5 z 5

Dívka bez minulosti Dívka bez minulosti Radka Zadinová

Co si tak po přečtení knihy pročítám komentáře, zjišťuji, že většina komentářů není tolik pozitivních jako můj názor. Mě ta knížka prostě uchvátila. Sice už jsem četla opravdu dobré knížky, ale nemůžu je porovnat s touto, protože to už je nějaký ten pátek zpátky.

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ TU KNIHU JEŠTĚ NEČETLI: TENTO KOMENTÁŘ UŽ NEDOČÍTEJTE, POKUD CHCETE BÝT PŘEKVAPENI!!!!

Knížka mě rozbrečela už na 20. straně! (Já obvykle ,,sílu" knížky hodnotím podle toho jak hodně mě dojme) A to je co říct. Až do 225. strany z 230 jsem netušila, jak to dopadne. To mě opravdu uchvátilo a několikrát jsem ani v dobrý konec nečekala. Ač byl Robin děvkař, přála jsem jim to a přála si, aby se zamiloval. A Kristýna s Martinem? Vždyť ji miluje, tak proč by měl být s Kateřinou jen ze zvyku?

18.03.2015 5 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Detektivky moc nečtu, takže nemám srovnání, ale tato knížka mě nadchla. Ano, Julie občas jednala nelogicky, ale to mi na zážitku neubralo. Příběh se sice rozjel až za půlkou, ale ani tu první polovinu jsem se nenudila. SPOILER Je krásně vidět, jak se z některých lidí stanou hajzlové a jak někteří jsou v tom téměř bez viny. A taky jak je svět malý. KONEC SPOILERU. Taky by mě zajímala jazyková bariera. Nevím, jestli Julie a Hugh pocházeli z Francie, ale pokud ne, to se s Annou domlouvala anglicky? To mi trochu smysl nedává, ale jinak naprosto skvělá kniha.

13.08.2017 5 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Naprosto skvělá knížka. Na podobné téma jsem ještě nic nečetla, ale přišlo mi to hezky zpracované. Jediné, co bych mohla vytknout je strašně moc jmen. Docela se mi to pletlo, ale třeba to bylo jen tím, že jsem se na to v tu chvíli tolik nesoustředila. SPOILER Jinak je knížka plná myšlenek a opravdu by mě zajímala ta závěrečná scéna s Giselle. Jestli opravdu volala ona…

01.08.2017 4 z 5

Pošeptej po větru Pošeptej po větru Lenka Lanczová

Skvělá, Monika je neskutečně silná holka a má štěstí, že má mámu, Oskara i Mikiho.

11.06.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Dle mého k pokračování dojít nemělo. Příběh Lou a Willa skončil stejně jako Willův život. Možná to zní špatně a to nemá ale… Knížka byla nádherná. Celkem dobrá zápletka, Lili byla osobnost a Sama jsem měla ráda. Některé pasáže byly zábavné a četlo se to rychle. Jenže Než jsem tě poznala je jedinečné. Autorka touto knihou nasadila laťku hodně moc vysoko a nebyla schopna ji překonat. První díl vyvolal v lidech emoce, takže automaticky čekali to samé, ale to přijít nemohlo. Dokonce i Lou mi připadala jiná, nevím no. Za mě teda asi ne.

04.02.2017 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Neskutečná krása! Knížka měla spád a byla nejlepší z celé série. Jsem sice zvyklá číst takové lehké romanťárny, kdy nezáleží na detailech, takže si myslím, že mi spousty věcí uniklo a mám je pomíchané. Takže bych prosila někoho, aby mi do zpráv napsal, zda to opravdu bylo tak, jak si myslím:
SPOILER!!! Luce na začátku byla zamilovaná do Lucifera, ale pak zjistila, že chce moc a zvolila si Daniela. A s ním nevolili ani Trůn ani peklo. Pak tedy nastal Pád a na ně byla uvalena kletba, že kdykoli se Luce dostane k vysvětlení, kdo vlastně je, zemře. Takhle teda prožili někol životů. Pak ale přišla Lucinda Priceová, která ?tím že nebyla pokřtěna? měla šanci to zjistit. A toto všechno zjistila.
Pak teda dokončil Lucifer Pád a oni se ocitly “na samém začátku“, kdy opět zvolili lásku.

Což mi teda připomíná konec, ze kterého jsem byla překvapená. Je pravda, že kdyby to končilo happy endem, že Luce by byla anděl a navždy by spolu žili bez jakýchkoli reinkarnací, tak by to bylo trochu moc přeslazené. Ale toto? Celý čtyři díly se honí za tím, aby zjistila, kdo vlastně je a nakonec skončí, jako smrtelnice se ztracenou pamětí? To jako nemohli všichni žít pokojně v Trůnu a být šťastni? Jojo, asi bych se tady mohla rozčilovat hodně dlouho a tato knížka ve mně zachovala opravdu silný požitek. V každém případě si to budu muset ještě někdy jednou přečíst, abych to pochopila. Kdybych tu plácala myšlenky, byly by jak páté přes deváté, protože to prostě nechápu.

16.01.2017 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Na začátek samozřejmě čtivá knížka, od které se nejde odtrhnout. Dan mi byl sympatický a Sára taky, rozhodně jsem v ní neviděla zlatokopku. Prostě jen měla výjimečný život. Šokoval mě teda názor jejího otčíma. Celá knížka byla vlastně jako na houpačce a slzy mi tekly asi poslední třetinu. SPOILER!! Bylo jasné, když chvíli před koncem se vše zdálo úplně skvělé, že zákonitě musí přijít nějaká pohroma. Je pravda, že kdyby knížka skončila happy endem, nikoho by to nebavilo a ani u mě by to nedostalo tolik oblíbenosti. Co se konce týče, zajímalo by mě, jak to Ríša zjistil. A vlastně bych druhý díl chtěla, abych se dozvěděla, jak to bylo dál (v reálu jsou oba šťastní a mají své rodiny). Je to takové až moc otevřené. Ještě bych přidala takový 70 stran a byla bych spokojená :D

23.10.2016 5 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Naprosto super čtivá kniha. U této musím také vyzdvihnout, že jsem se občas fakt skvěle zasmála. Pavla mi byla hodně sympatická a její maminka naivní. Dvojčatům bych nejradši vrazila takovou facku až by druhou chytli o futra. Evidentně teta Marta zas tak dobrou výchovu neprovedla. U Luboše mě hodně mrzelo, že se Dity nikdy nezastal. Z kamarádek jsem měla asi radši Lejlu. Mariana jsem si také oblíbila už jen proto, jak se zachoval, přestože mu udělala to, co mu udělala, a bylo mi jasné, že se něco stane. Co se týče Sabiny snad, ani nemusím komentovat. Život není spravedlivý.

12.08.2016 4 z 5

Doteky noci Doteky noci Lenka Lanczová

Ach. Otevřený konec. Jak neobvyklé. Ale samozřejmě budu doufat. Tato knížka patří mezi mé oblíbenější od autorky. Nevím, čím to je. Možná Nikolinými názory, či zajímavým dějem, který je zajímavým a jiskřivým po celou dobu. Rozhodně se skvěle čte, autorka měla navymýšleno spousty vtipných situací a za mě prostě tato knížka ano. Sice nepatří mezi elitu, ale jinak stojí za přečtení.

22.07.2016 4 z 5

Střípky mých lásek Střípky mých lásek Lenka Lanczová

V této knize jde spíše o tu psychologickou část. Za to klobouk dolů. Četla jsem, že toto je reálný příběh a opravdu lituju tu dívčinu. Jinak to, že byl příběh nádherně čtivě napsaný, už ani nezmiňuju.

18.07.2016 3 z 5

Sběratelka polibků Sběratelka polibků Lenka Lanczová

V málokterých knížkách najdete „zápornou“ hlavní hrdinku. Tato knížka je jednou z toho mála. A ač jsem Andreu moc ráda neměla, sžila jsem se s ní. Nebylo to správné, ale také za to byla potrestána. Knížka je samozřejmě krásně a chytlavě napsaná a celkově je super. Přes všechny ty zápory to autorka pozvedla na pozitivní část tím koncem.

Jinak také musím zdůraznit Rika a Martinu. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět, že jim to spolu stále klape i po dvou letech.

25.06.2016 3 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Knížka mě zasáhla dost hluboko. Byla nesmírně čtivá (v polovině knížky se zatím nestalo nic zásadního, přesto byl děj zajímavý). Četla jsem ji podruhé, věděla jsem, jak to dopadne, přesto jsem od třetí stránky před koncem brečela jak želva. Konec byl no… asi docela rychlý oproti tomu začátku. Rozhodně patří do první desítky mých oblíbenců. A nakonec… vlastně ten konec byl zvolen dobře. Nemám ráda přeslazený romány a ani v realitě všechno nekončí happy-endem. I když, pokaždé čtenář doufá v ten dobrý konec. No, tak snad do třetice :D

15.06.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této knihy jsem čekala naprostou bombu. Byl to Bestseller. A proto mě to asi trochu zklamalo. V každém případě to byl hodně čtivý příběh, zajímavý děj a musím říct, že vraha jsem si nedokázala tipnout. Ke konci (vlastě už od nalezení Meganina těla) jsem musela číst pořád. Nedalo se odtrhnout. Za mě takový skoro průměr.

30.05.2016 3 z 5

Jako doplňující kniha k sérii je to rozhodně skvělý. Na můj vkus se to na začátku moc vleklo a na konci bylo ve chvíli po všem. Jinak ani tady autorka nesklamala.

15.05.2016 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Knížka byla sice poměrně čtivá, ale nudná. Některé pasáže moc zdlouhavé a příběh nijak originální. Za mě asi ne, četla jsem lepší knížky. Jediné, co bylo hezké, byly básničky, které by mohli být lépe k přečtení.

09.04.2016 2 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Velmi hezky a chytlavě napsaná knížka. Děj byl zajímavý, konec jsem opravdu nečekala. Jak už to tak u detektivní zápletky bývá. Claire jsem neměla moc v lásce, lae toto bych opravdu nečekala.

15.01.2016 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Lidi si to sice hodně chválí, ale mě to nijak zvlášť neohromilo. Co se týče všech těch podobností, bylo to zajímavé, ale ten konec? Vždyť se v podstatě nic nevyřešilo, jen se políbila s Nikolajem, což by se hodilo do knížek jen s romantickou zápletkou. ,

22.12.2015 3 z 5