misaa.p misaa.p komentáře u knih

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Už po shlédnutí prvního dílu jsem si chtěla tento druhý díl přečíst. A konečně na něj přišel čas. Občas má člověk chuť na romantiku, takže tato kniha byla příjemným oddychovým čtením. Jistá napjatost a očekávání mě přiměly číst dál a dál.

02.09.2018 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Kniha opravdu udržuje čtenáře v napětí, je hodně napínavá a čtivá. Skvělá kniha na dovolenou, kde ji prostě zhltnete za pár odpoledne na pláži či u bazénu. Líbilo se mi prolínání romantických scén a řešení "problémů" z života. Nebyla to jen klasická detektivka. Hodnotím velmi pozitivně.

14.08.2018 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Knihy, které mají smysl. Miluji knihy Lékařů bez hranic.

19.07.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Celý příběh jsem byla zvědavá, jak to dopadne, tudíž posledních 150 stran jsem doslova hltala. Zajímavé čtení, které bylo napínavé. Styl Radky Třeštíkové mi vyhovuje, stejně jako Bábovky, byla tohle fajn kniha a věřím, že ještě sáhnu po její knize.

20.05.2018 4 z 5

Jestli odejdeš... Jestli odejdeš... Adele Parks

Pěkný příběh, ale trvalo mi se začíst. Konec celkem dojemný, dětská upřímnost holt vítězí. Člověk se musel občas zamyslet nad situací během války, co si lidé museli vytrpět a zažít.

09.02.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha naprosto geniální. Styl psaní dokonalý, je to prostě Hartlova oddychovka ze života. Málokdy se mi stává, že bych se u knížky nahlas smála. Doporučuji!!

02.01.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha, kterou jsen přečetla jedním dechem. Opravdu, opravdu napínavý příběh, zaujal mě už jen popis, obalka...no skvělá knížka, jsem ráda, že zrovna touto jsem zakončila Čtenářskou výzvu 2017. :)

23.11.2017 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Má první kniha od Sparkse. Krásný příběh plný lásky, obětování a romantiky. Některé pasáže byly až dojemné a velice se těším na film, i přesto, že jsem ho už několikrát viděla dříve. Za mě plný počet hvězdiček.

28.10.2017 5 z 5

Gabra a Málinka se učí latinsky Gabra a Málinka se učí latinsky Amálie Kutinová

Oblíbená kniha v dětství. A vydržela až doteď :-)

28.09.2017 5 z 5

Gabra a Málinka ve městě Gabra a Málinka ve městě Amálie Kutinová

Kniha mého dětství. Srdeční záležitost.

28.09.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Asi nejhorší knížka, kterou jsem zařadila do letošní čtenářské výzvy. Příběh mě neupoutal, nemohla jsem se do knihy začíst, žádná extra zápletka, příběh nudný. Kniha mě zklamala a velice mě to mrzí, protože jsem se na ni těšila a byla jsem zvědavá. Ode mě tedy jen jedna hvězdička a velké zklamání.

06.09.2017 1 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Stále jsem chtěla vědět víc a víc, a byla napjatá, jak to vlastně dopadne.

12.07.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Napínavá kniha plná překvapivých okamžiků. Nejsem sice velký milovník historie, tudíž pasáže o historii jsem sice přečetla, ovšem nezaujaly mě tak, jako samotné napínavé okamžiky. Přečteno ale za velice krátkou dobu, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a toužila jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.

16.06.2017 5 z 5

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Miluju knihy podle skutečných událostí...pravda, tato byla trochu z "drsnějšího" soudku, ovšem smutné na tom je to, že se takové případy opravdu dějí. Jako studenta pedagogiky mě zaráží, jak učitel dokáže mávnout rukou nad šikanou a nezaobírat se tím blíže. Ač smutný, tak pěkný příběh, který snad poslouží jako prevence či odhodlání takovéto věci řešit. Klobouk dolů před hlavním představitelem a jeho rodinou, jakému (jakým) problému museli, musí a budou muset čelit.

05.06.2017 5 z 5

Věže - Příběh 11. září Věže - Příběh 11. září Jiří Boudník

Neuvěřitelný příběh, který stojí a přečtení. V jistých scénách jsem měla mráz po zádech, při představě, že je to opravdu realita. Hodnotím velice pozitivně.

25.04.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá oddychovka, kterou jsem přelouskala za pár dní. Občas jsem ale měla problém s orientací v postavách, kdo je kdo, musela jsem hodně přemýšlet, která postava s kým souvisí a tak dále. Ale jinak skvělé odpočinkové čtení.

17.02.2018 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Konec jsem opravdu nečekala. Kniha byla čtivá, přečetla jsem takřka za dvě odpoledne. Co mě však vadilo, byl styl psaní, tedy samé "a" a jen málokdy oddělování vět. Chápu, že to mělo důvod, ale trvalo mi, než jsem si na tento styl přivykla. Zajímavé, ale konec trochu drsný.

23.07.2017 3 z 5

Sejdeme se na svatbě Sejdeme se na svatbě Natalie Liu

Poutavý příběh, který se krásně četl. Člověk nahlédl do nevšedního života mladé ženy, která poznává svět z indické perspektivy.

21.07.2017 4 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Chvilkami zmatené, a možná zdlouhavé (ač kniha nemá tolik stran). Ale jelikož se jedná o příběh dle skutečné události, které miluji, hodnotím pozitivně.

12.07.2017 4 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Příběh hezký, během čtení napínavý. Ovšem čekala jsem na konci napínavější a "zajímavější" rozuzlení. Ovšem čtení příjemné a během knihy často na zamyšlenou.

10.07.2017 3 z 5