Miro67 Miro67 komentáře u knih

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Moje milé kamarádky jsou zpět. V té nejtěžší kapitole svého života i běhu nemocnice, přesto stále mají pomoc nemocným a raněným na prvním místě. Zase nejde hodnotit jinak, než 5 hvězd.

11.06.2022 5 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Angela skrývá tajemství, které slíbila nikomu neprozradit. Tento slib ji však natolik tíží, že zoufale kope kolem sebe a vztek si vylevá na těch, koho má ráda - mamka, kamarádka Jasmin a hlavně oblíbený učitel, kterému svým křivým obviněním obrátí život vzhůru nohama. Zaslouží si odsouzení?
Sexuální obtěžování, donedávna tabu, se poslední dobou dostává do popředí. Jsou však všechna obvinění oprávněná? A hlavně jak se dopídit pravdy, když většinou jde o slovo proti slovu.

04.06.2022 4 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Kde je ta hranice, kde se vražda ze zločinu mění na ospraveditelný čin? Jistě většina z nás by byla s posudkem hotova ještě před zahájením procesu. Kolik nás ale zbyde po dokončení??? Pro mne začínal zlom ve chvíli, kdy Marie vzpomínala na nákup hygienických potřeb. A pak už to jelo ve smutných kolejích. Přesto si autorka nechala jedno (velké) překvapení až na konec.

18.05.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Malá vesnice, kde jeden vidí druhému do talíře. Ale opravdu se tak dobře znají?
Případ tří ztracených chlapců v žádném případně nemůže nechat čtenáře klidným, jeho vyřešení je však další lidskou tragédií. A spravedlnost nemusí vždy zvítězit.

04.05.2022 4 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Jak já jsem ráda, že jsem se narodila o půldruhého století později.
Operace bez narkozy, nedostatek hygieny nemocnic a jejích pracovníků, práce chirurgů systémem pokus omyl. Nevraživost ke každému, kdo přišel s novými metodami, jiným myšlením. A v neposlední řadě i osud žen chytrých, ale bez možnosti vzdělávat se a uplatnit svůj intelekt. Co ale bylo tenkrát a zůstává i dnes je přátelství a odvaha prosadit nové smýšlení pro dobro nemocných.
Plusem knihy je, že ač se jedná o fiktivní příběh, čerpá ze skutečné situace nemocnice Charité začátkem 19.století i práce lékařů,kteří v ní opravdu pracovali.

27.04.2022 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Příběh o hledání. Nejen dcery a sestry Kristen, ale i hledání sama sebe a cesty ke svým blízkým. Příběh o snaze porozumět své minulosti, protože toto porozumění pomáhá nasměrovat kroky k lepší budoucnosti.
A hlavně je to příběh o schopnosti odpustit,protože odpuštění osvobozuje.
Při čtení nezapomeňte mít bloček a tužku po ruce. Mnoho citátů ze zlatého a stříbrného sešitu stojí za to si zapsat i do svého sešitu.

21.04.2022 5 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Ač příběh končí trochu pohádkově, po celou dobu četby budete spíš prožívat noční můru. I když je příběh autorčinou fikcí, toto se skutečně dělo tisícům a tisícům lidí a dětí.
A hlavní postavy? Pia je třináctiletá dívka s odvahou a vnitřní silou, kterou by ji dospělí mohli závidět. Hudsonovi jsou lidé, díky kterým můžeme věřit, že dobro existuje. Naproti tomu je Bernice taková, ale taková potvora, že samotné peklo pro ni není dostačujícím trestem. Ani pohnutka k jejím činům nedokázala změnit můj názor na ni. Ničila život bezbranným, bezdůvodně rozbíjela i ty rodiny, které měly jen tu smůlu, že se jí připletly do cesty. Sup v lidském těle.

22.03.2022 5 z 5

Muž, který nedržel basu Muž, který nedržel basu Christof Weigold

Trochu překombinované. Ale psáno s lehkým humorem, nadchly mě velmi vtipné metafory. A i když je příběh fiktivní, tak prostředí Hollywoodu asi takto prostopášné opravdu bylo. A pořád je.

15.03.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kniha není typická detektivka, spíše sonda do života lidí z malé, bohem zapomenuté vesničky. Vesničky, kde rodinná tajemství mají mnohem větší váhu a hlavně vliv na vztahy obyvatel, než jak by tomu bylo ve městě. Vesničky, kde i těch několik málo lidí je vlastně směsicí různých národností, jež se vytvořila nucenými přesuny pod taktovkou vlád. Němci při příchodu do sudet, Češi, vracející se po válce, slovenští Rumuni, kteří sem byli nalákáni planými sliby. Ač chtěli žít každý dle svých tradic, jejich osudy se v průběhu let prolínaly a vyústily ve zločin.

07.03.2022 4 z 5

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Jižanské městečko Edenton ve 40. letech minulého století se svou rasovou nenávistí. A do Edentonu přijíždí Anna, mladá malířka ze severu. Zcela nepoznamenaná rasovými předsudky, příliš mladá na to, aby si získala uznání místních. Dokáže namalovat obraz z prostředí, které je jí cizí?
O 80 let později přijíždí Morgan, další mladičká malířka, aby stejný obraz zrestaurovala. Jenže obraz skrývá tajemství, jsou v něm stopy dávného zločinu. Pomůže oživení obrazu vyluštit staré tajemství?

20.02.2022 5 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Stíhačka nahání pilota.
Trochu zdlouhavé a moc náhod. Ale hlavní námět dobrý a autorka dokázala udržet napětí. Lily - Juliette byla fakt praštěná a hlavně umanutá dosáhnout toho, co chce. A chce jen to, co mít nemůže. A jde přes mrtvoly. Doslova?

20.02.2022 3 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

" Myslím, že všichni jsme schopni těch nejhorších činů, pokud je podnět dostatečně silný..."
Anotace nás určitě nepřipraví na tu smršť, zvlášť s tou sladkou růžovou obálkou. Střídání kapitol z pohledu Marcy a Shannon. Zatímco ty první se tváří jen jako vztah sousedů, z nichž jedna je, slušně řečeno, pěkně vlezlá, u těch druhých jsme rovnou vtaženi do hrůzy, jež Shannon prožívá.
Velmi podařený thiller, nevšední zápletka a dechberoucí završení. Pravda, ne vše vypadá reálně, ale jde o příběh, ne skutečnost.

06.02.2022 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

"Co s tím uděláš?"
Kniha nabitá emocemi a evokující tolika otázek. Je psána trochu pozpátku. Hned na první stránce víme, jak to dopadne. Ale postupně se dozvídáme PROČ to tak dopadlo. Hlavním tématem je síla mateřství ("dítě má právo vyrůstat s matkou"), ale i Mia vlastně dceru zcizila (určitě jejímu otci). Má tedy právo rozpoutat boj o malou Mirandu? Elena je zcela na straně své dávné přítelkyně. Ale musí kvůli tomu zneužít postavení novinářky, aby se mohla vrtat v Miině soukromí? Jaký přístup by měl volit rodič ke svým teenagerům, kteří se cítí tolik dospělí a přesto jsou stále děti potřebující lásku a pochopení rodičů?
Psáno velmi zhuštěnou formou, nejde číst v metru či s rodinou u puštěné telky. Na jedné stránce se prolíná současnost s minulostí a často je napovězeno, jak daná situace skončí i za mnoho let. Mezi řádky je dalších dvě stě stran.
Mimochodem. Podle příběhu byl natočen seriál s Reese Witherspoon v roli Eleny. A já ji na každé stránce přímo před sebou viděla.

29.01.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Jsou zde dva zločiny nebo jeden?
Práce detektivního týmu na mne moc dojem neudělala. Ale při představě pocitu starých lidí, kterým pachatel vnikl do domu či poznámce Thomase, že se vrátí, mi běhal mráz po zádech. A případ otevřel pár otázek, zvlášť, když byl inspirovaný skutečností. Je pro oběť dostatečnou satisfakcí, když je pachatel zavřen do psychiatrické léčebny? Je správné vzít spravedlnost do vlastních rukou? A navíc poukázal na skutečnost, že zločin nepoznamená navždy jen oběti a jejich rodiny, nýbrž i rodiny zločince samotného.

25.01.2022 3 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Protože jsem od autorky zvyklá na mnohem propracovanější příběhy, jsem dost zklamaná. Naivní, zápletky bezduché, úroveň červené knihovny. Ale splnila účel oddechové četby.

20.01.2022 3 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

"... přemýšlím o tom, jestli naši lidskost určují víc okolnosti než svědomí...".
Jak veliký je rozdíl mezi tím "co bych dělal, kdyby se stalo to a to" a co pak člověk skutečně udělá? Vypjatá situace prověří naši náturu i svědomí.
Velmi působivý styl vyprávění, po nehodě budete i vy zažívat ten chlad. Výborné vykreslení charakteru všech postav. Skvělá volba Finn jako průvodce celým příběhem.
PS. Přečtěte si na konci i poznámku autorky.

11.01.2022 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Natálie, ač se to nezdá, měla v životě obrovské štěstí. Byla hluboce milována. Jedni rodiče jí z lásky opustili, aby mohla žít. Druzí ji nechali odejít, aby jí dali svobodu.
Příběh, který by vzal za srdce jako příběh smyšlený. Ale tím, že je podle skutečnosti, vás položí na lopatky. Přes nepřízeň osudu - válka a poté studená válka a politické čistky - si hlavní hrdinové zachovávají víru v lepší zítřek a hlavně oporu nacházejí jeden u druhého.
Vřele knihu doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Dostat se do spárů manipulátora změní život v peklo. O to víc je to tragické, když jeho kouzlu podlehne mladá dívčina.
Příběh je věrohodný, vyprávěn z pohledu tří hlavních postav. Takže všem vidíme do hlavy a překrucování pravdy ze strany Luka na nás neplatí. Bude mít Emma nakonec štěstí, že vše ji pomůže překonat Alex, partner, který slíbil s ní zůstat v dobrém i zlém?

05.01.2022 4 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Zlo plodí zase jen zlo.
Zajímavá zápletka, sympatický tým vyšetřovatelů,napínavý děj. Něco tušíte od začátku, některé skutečnosti schovány až na poslední čtvrtinu knihy. A závěr nečekaný a popravdě smutný.

28.12.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Síla lásky k vlastnímu dítěti versus zlo. Jenže tady vlastní dítě není vlastní. Přesto jsou oba chlapci milováni nadevše. Naproti tomu zlo (Miles) nemiluje nikoho, proto se zdá neporazitelné.
Velmi zdařilý psychothiller, napínavý od samého začátku.

20.12.2021 5 z 5