MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Výborné zakončení trilogie. Velmi hezky napsané. Alyssa konečně rozlouskla svůj milostný problém. Ale ten konec mě dostal.
Doporučuji.

17.06.2016 5 z 5

Harry Trottel a posel Talibánu Harry Trottel a posel Talibánu Peter M. Jolin (p)

Já to sice zatím nečetla,ale už ten název je příšerný-jak si někdo může dělat legraci z teroristů,kteří zakzují dívkám chodit do školy a dokonce kvůli tomu postřelili patnáctiletou školačku!
Já jsem hashtag withmalala,takže na toto nikdy ani nesáhnu.

30.03.2016

Bible Bible neznámý - neuveden

Promiňte,ale Bible jee těžko hodnotit.
To není kniha o příběhu nebo o stylu psaní, zkrátka někdo věří někdo ne.

17.03.2016

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Kniha je poutavě napsaná a vážné téma citlivě a opravdově zpracované.
jen mi trochu chybí překvapivý zvrat. Pořád jsem čekala, kdy se záchrana Ellen zvrtne, ale nic. Chtělo to trochu promyšlenější zápletku.

20.02.2016 4 z 5

Smaragdový atlas Smaragdový atlas John Stephens

Líbilo se mi, že děti nebyly dokonalé, dělaly chyby atd. Zároveň mi však přišly trochu moc odvážné, ale to je asi tím, že já jsem takový strašpytel. Pravda, hlavně na začátku seto dost podobá knize Lev, čarodějnice a skříň, po tom, co utečou vlkům a morum cadi to nabývá originálnější ráz. Celkové hodnocení: Četla jsem i pár lepších, ale stálo to za to!
Takže můžu doporučit!

17.07.2015 4 z 5

Ema je na všetko sama Ema je na všetko sama Jacqueline Wilson

Půjčím si to v knihovně.

20.05.2015

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Moc se mi nelíbila, ale nikomu jeho názor neberu.

20.05.2015 1 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Pěkné, dobré, klasické. Mikeš je dobrá kniha, jenom mi někdy přijde trochu zvláštní ta poslední část. JInak dávám pět hvězdiček.

19.05.2015 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

MILUJI. Když ve škole hlasujeme pro nejoblíbenější knihu dávám právě Vílí křídla.

19.05.2015 5 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Opravdu oceňuji výběr historických období, v nichž se děj odehrával. Námět i základní příběh byly rozhodně zajímavé, trochu mě ale zklamalo zpracování. Jednak mi zapracování magie do příběhu přišlo až příliš plné klišé (např. ten satanismus mi přišel už opravdu přehnaný a knihu to dle mého činilo hůře uvěřitelnou). To by mi ovšem ještě nevadilo tolik jako mizerná korektura a místy velmi kostrbatý překlad.
Scéna na konci měla veliký potenciál, úplně ji ale shodil Teganin styl psaní, který působil směšně a infantilně (upřímně mi přišlo, že Tegan se celou dobu chovala spíše na dvanáct třináct let než na sedmnáct, vždyť měla být v podstatě dospělá, proboha).
Suma sumárum kniha rozhodně měla potenciál, který dle mého bohužel nebyl naplno využit kvůli zpracování (ačkoliv uznávám, že korektury českého překladu, kdy bylo finální dílo plné gramatických chyb a překlepů, nebylo autorčinou vinou).

14.08.2021 3 z 5

3x slečna Marplová: Puknuté zrkadlo / V hoteli Bertram / Mŕtva v knižnici 3x slečna Marplová: Puknuté zrkadlo / V hoteli Bertram / Mŕtva v knižnici Agatha Christie

Příjemné, velmi napínavé čtení z pera královny zločinu. Ke knize se ráda někdy v budoucnu vrátím.

28.06.2020 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Roztomilá, oddechová knížka, která místy dokáže napnout nervy či rozesmát. Pokud nepatříte mezi dětské čtenáře, možná vám začne vadit Aslan coby deux ex machina, na druhou stranu však musím říci, že oproti jiným dílům jsem v tomto našla víc otázek k zamylšení a dojemných momentů.

21.08.2019 4 z 5

Princ Kaspián Princ Kaspián C. S. Lewis (p)

Přestože dějově podobné Lvu, čarodějnici a skříni a musím souhlasit i s předešlými komentáři, které Aslana přirovnávají k deux es machina, pořád je to krásná pohádka (nejen) pro děti jakéhokoli věku plná dobrodružství, různorodých postaviček, které čtenáři přirostou k srdci, ale také námětů na zamyšlení.

26.07.2019 4 z 5

Ledoví piráti Ledoví piráti Dirk Husemann

Nejprve mi dělalo trochu problém se začíst, ale neotřelý, líbivý nápad, poetický jazyk a pořádná dávka dobrodružství mě nakonec dostala. Upřímně se mi líbila i dějová linka Matyldy, jelikož dle mého nešlo o žádnou přeslazenou, jednoduchou romanci a závěr mě hodně překvapil.

16.06.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čtivá romantická oddechovka, sice hodně předvídatelná, ale pobaví a vtáhne do děje.

09.05.2019 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Knížka s úžasnou, mrazivou atomsférou, zasazená do zajímavého historického období a napsaná velmi poetickým jazykem...pro milovníky fantaskna a dějin rozhodně doporučuji a nezastírám, že tato kniha na mne udělala opravdový dojem!

17.01.2019 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Zezačátku mi přišlo, že se hlavní hrdinka nechová na skoro sedmnáct let a nedokázala jsem se s ní moc ztotožnit, ovšem tento dojem rychle vyprchal a já si tuhle odlehčenou, strašně veselou knížku, ketrá však nabízí i ledacos k zamyšlení, moc užila. Nějakým způsobem jsem si našla cestu ke kžadé postavě a s Larou jean všechno prožívala. Vřele doporučuji a těším se na další díly.

11.01.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Krásně napsaná, drsná a zároveň romatická kniha o nesnadném životě čtrnáctileté dospívající dívky s velkým odhodláním a velkými plány. Před očima se vám odvíjí nesnadná pouť několika dobře vykreslených postav, která zaručuje, že se nebudete nudit. Kniha se mi velice líbila, dojala a Sarah velmi obdivuji, ačkoliv konec mi přišel trochu...nerealistický, až příliš dokonalý.

16.11.2018 4 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Trochu mi chybělo staré dobré prostředí Školy dobra a zla a celé mi to přišlo dost předvídatelné. Jinak ale oceňuji dospělejší ráz pohádek, lidské postavy a již se těším na další díl.

15.11.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Určitě čtivý thriller s napinavou zápletkou a realistickými postavami, který stojí za přečtení, ačkoliv jsem čekala trochu elegantnější konec.

08.11.2018 4 z 5