MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Knihy z téhle série se velmi dobře čtou. Opět skvělý příběh s akcí od začátku do konce. Nechybělo ani mrazivé napětí a skoro detektivní zápletka. Takže za mě jednoznačně samé plus.

21.07.2019 5 z 5

Kelt Kelt Lada Jánská

Je mi líto, že musím dát tak nízké hodnocení, od knihy jsem čekala zdaleka víc, než kolik jsem dostala. A přitom anotace byla tak slibná! Předně musím říct, že to autorka se slovy velmi umí. Má skvělou slovní zásobu, využívá místy moc pěkné obraty. Prostě talent má, ale celkovým zpracováním příběhu ho totálně pohřbila. V podstatě všechny postavy v knize by potřebovaly terapii. Chovají se nesmyslně, rozporuplně a na svůj věk absolutně nevhodně. Například Klára. Na to, že je jí v knize devatenáct, se chová jako nevyzrálá malá holka na sklonku puberty, ovládaná hormony. Katastrofa! Už začátek příběhu byl velmi podivný - Klára se prochází po Strupině jako už mnoho let před tím a najednou prostě jen tak zahlédne nějaký stín. Proč teď? Proč ne jindy? To vůbec nebylo vysvětleno, ostatně jako mnoho jiných věcí. Příběh to zbytečně zabíjelo. A pak se do stínu zamiluje. Taky jen tak. Nebyl tam žádný začátek, žádný důvod proč milovat stín. Prostě jeden den se ho lekne a bojí, druhý den už si uvědomuje, že bez něj nemůže být. Tohle bych teda od dospělé ženy vážně nečekala. Jako proč se do něj zamilovala? Jen proto, že ji vzal za ruku? Pak si najednou uvědomí, že je čarodějnice. Přitom ještě vůbec nic neudělala. Jakési schopnosti získala až mnohem později. Tak hloupou a příšernou hlavní hrdinku jsem ještě nikde neviděla. O Kieranovi ani nemluvě. Spousta situací byla stejně stupidních, některé dialogy jako kdyby je psalo dítě. Netuším, kolik spisovatelce bylo, když knihu napsala, ale hloupoučkými dialogy a nelogickými situacemi se to v knize jen hemží. Je to celé nedotažené. Asi nejvíc mi v hlavě uvázlo toto: "Možná jsi mrtvý, možná ne. To ukáže čas. Každopádně to tak teď vypadá." Jakože cože?! Dočetla jsem. Ale jen z vytrvalosti.

05.07.2019 2 z 5

Čest ničemy Čest ničemy Christi Caldwell

Dvěma slovy - velké zklamání. Těšila jsem se na romantický příběh zasazený do viktoriánské Anglie, ale opět se tu ukázal ten příšerný novodobý trend - romantika snad nejde napsat bez erotiky! Hrozně mě to štve. Nejsem puritán, ale proč se to proboha cpe všude? Za chvíli abych se bála otevřít Krtečka.
Další věc byla absolutně hloupá zápletka. Chemie mezi Penelope a Rykerem vlastně vůbec nebyla, nebylo tam nic, co by jejich vztah rozvíjelo. On pořád hořekoval nad svým dětstvím, ona pořád jen mluvila a snažila se hrát si na drsňáka. Šílené! A snad na každé druhé straně si olizovala rty. Jako fakt?! Autorka má buď nějakou úchylku, nebo jí to přijde tak strašně sexy, že to Penelope musela dělat v jednom kuse. Ona vlastně kromě mluvení a olizování se ani nic jiného nepředvedla.
Podtrženo - pro hodně nenáročné čtenáře, kteří od knihy neočekávají žádné umělecké zpracování.

01.06.2019 2 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Kdysi jsem ji četla jako povinnou četbu v první třídě, teď jsem ji předčítala synovi před spaním, protože na ni zrovna narazil v knihovničce a moc se mu líbily ilustrace. Je to taková milá nadčasová klasika. Hodnocení dávám podle syna, protože se každý večer na knížku těšil a moc se mu "dobrodružství" Honzíka u babičky a dědy moc líbilo.

20.05.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Přesně to, co jsem hledala, když jsem dostala chuť na romantickou fantasy.
Příběh jsem si užila od první do poslední stránky a jen nerada jsem knihu dávala z ruky. Částečně za to může moje téměř až posedlost knihami s motivy krásky a zvířete, což tady určitě svým způsobem je. Zpracování je ale celkem nevšední a zakomponování dětské mozkové obrny bylo zajímavé. Hrdinka, která je oslabená na těle, ale rozhodně ne na duchu, dokáže zburcovat celou jednu malou zemi a vlít novou energii do žil zlomeného prince... Zafungovalo to tak, jak mělo. Autorka má úžasný talent uvrhnout čtenáře do děje.

04.05.2019 5 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Skvělá kniha. Asi se budu opakovat jako u předešlých, ale tahle série je prostě úžasná! Pátý díl se mi zdál o malinko slabší než ten předchozí, který byl dle mého názoru nejlepším ze série, ale přesto nezklamal. Naopak. Spousta věcí zůstala nedořešených, konec v podstatě pootevřený. Nemůžu se dočkat pokračování! Autorka čtenáře nenapíná a děj se rozbíhá hned na prvních stránkách bez dlouhé předehry. Napětí od začátku do konce. Detektivní zápletka se mi nezdála jako ústředním bodem příběhu, spíš ho jen doplňovala. Zase šlo o duchy, tajemno a Améliin vztah k Devlinovi, který vstoupil na úplně jinou cestu, než po které kráčí Amélie. Jo, navnadilo mě to na další díl, a to zřejmě bylo účelem. Výborná série, Amanda Stevens má skutečně vypravěčský talent.

12.01.2019 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Překrásná obálka, obsah už za ní bohužel trošku pokulhává. Prvotní nápad s Králem duchů a zasněnou Liesl byl skvělý, zpracování je taky celkem dobré, rozhodně se velmi pěkně čte. Ale hluchých míst je tam tolik, že mi trvalo se do děje pořádně dostat. Vadí mi věčné stesky Liesl na to, jaký je oproti svým sourozencům chudák bez hezkého vzhledu i oslnivého talentu. Vadí mi až přecpanost hudby. Mnohem víc by se mi zamlouvalo, kdyby hudba jen doplňovala ústřední příběh Lies a Krále, ale místo toho se z ní stal středobod všeho, kolem něhož se vztah Elisabeth a Der Erlköniga jen vine jako stužka. Škoda, opravdu škoda. Bylo toho totiž moc, až příliš. A tak ta dějová linka jaksi zanikla. Přesto je to svým způsobem kouzelný příběh se zajímavým vyústěním, ale na větší hodnocení má z mého pohledu příliš mnoho "Ale".

09.12.2018 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Opět skvělá kniha, místy se ale trošku táhla a některé pasáže jsem měla chuť přeskakovat. Přesto - všechno dávalo smysl, děj (ačkoliv místy pomalejší) byl zábavný a vůbec jako celek se mi příběh líbil. Část z Prahy byla takovým malým zpestřením. Úplně se to nabízelo, vzhledem k pověsti Rudolfa a jeho okouzlením vším tajemným.

07.10.2018 4 z 5

První První Kiera Cass

K dokonalosti to mělo daleko. Ale jo, poslední díl splnil to, co jsem očekávala. Opět romantická linka propletená s napětím tak, jak se stalo ve druhém díle. Bohužel America stále občas na facku, ale už se trošku zlepšila, Maxonovo chování chápu. Jen konec mě zklamal. Po velké hádce a zamotání se kolem králova odporu nakonec všechno velmi rychle a velmi snadno vyřešili rebelové. Bylo to, jako kdyby autorce ke konci docházel dech a nevěděla, jak z toho spletence ven. Tak zvolila nejjednodušší cestu. Po zásahu rebelů zas bylo všechno sluníčkové a nic nebránilo šťastnému konci v západu slunce :-) No jak říkám/píšu, trošku mě to zklamalo a měla jsem tendenci dát tři hvězdičky. Dalo se z toho vytáhnout víc. Nicméně se to četlo tak lehce a občas mě kniha i nezřízeně bavila, takže čtyři hvězdičky si s přimhouřenýma očima zaslouží.

26.08.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě zklamal. Co o to, napsaný je dobře, dokonce se mezi romantickou linku vkradlo i trochu napětí, což celý příběh oživilo, ale to nezachrání to šílené chování hlavních postav. Americe bych občas dala facku a Maxon se chová jako floutek, ačkoliv když vezmu potaz to, jak se k němu chová America, tak je jeho "zájem" o ostatní dívky naprosto pochopitelný. Jistěže všechno nechce vsadit na jedinou kartu, která mu co chvíli hoří v ruce. Nicméně si ten třetí díl ještě přečtu, snad se hlavním postavám rozsvítí a začnou se chovat víc dospěleji.

24.08.2018 3 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Dvě hvězdy ze soucitu. Ze začátku mi přišlo, že Caroline a Simon jsou jako králíci. Občas to bylo hotové porno. Ne, nesdílím všeobecné nadšení. Caroline se chovala jako nedozrálá hlupačka, o Sophii ani nemluvě. Nechápu, proč autorka z žen dělá tak naivní a hloupá stvoření, zatímco muže se jí daří vykreslit celkem sympaticky. Postrádalo to napětí a příjemnou romantiku prvního dílu. O humoru se už vůbec mluvit nedá. Ne a prostě ne. Kdybych věděla, že se jedná o erotiku, tu knihu bych neotevírala. Mám takový nepříjemný zvyk všechno dočítat.

06.07.2018 2 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Maskované město bylo nabité akcí. Hluchých míst bylo pomálu a povětšinou dokreslovaly svět fay a draků, což bylo celkem příjemné. Příběh tak působil opravdu propracovaně a rozhodně mě bavil, možná o něco víc než první. A navíc skončil tak, že si třetí díl prostě přečíst musím. Hlavně mě zajímá, jestli se konečně vyvine vztah mezi Kaiem a Irene.

17.06.2018 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Je to první kniha od této autorky, která se mi dostala do ruky, a určitě ne poslední. Moc příjemné, oddychové čtení, kde nechybí romantika, intriky ani napětí. Příjemně mě překvapila, stránky utíkaly velmi rychle, líbí se mi i autorčin styl vyprávění.

29.05.2018 4 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Půjdu proti proudu, ale vážně nechápu tak vysoké hodnocení. Asi jsem moc náročný čtenář, nebo mám prostě jen ráda kvalitně zpracované poutavé příběhy. Tohle nebylo ani kvalitní, ani zas tak poutavé. Ano, kniha se četla rychle, ale bylo to jako sledovat vlak ujíždějící před nosem, sotva jsme doběhli na nádraží. Mechanické, strohé. Nevyvolávala ve mě žádné emoce. Nápad byl možná dobrý, ale zpracování bylo tak plytké, že mi to bralo veškerou radost ze čtení. Bylo to ucházející, ale rozhodně ne tak dobré, abych se nad příběhem Freyi a Jacka rozplývala. Nenáročné čtenáře určitě bavit bude, ale mně tam prostě chybělo... to něco. Nějaký spisovatelský um. Z vypravěčské stránky celkem dobré, ze spisovatelské ne. Škoda, Freya měla velký potenciál.

12.05.2018 2 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Tahle kniha byla úplně jiná, než jsem od ní čekala. Ze začátku, kdy se věnovala především lásce k hudbě (prvních pár stran a o dracích jen okrajově), jsem nabyla mylného dojmu, že mě nebude bavit, že hudba v příběhu bude působit rušivě. Ztrácela jsem se v ní, ovšem jen do chvíle, než příběh začal žít svým vlastním životem a autorčina náklonnost k hudbě se stala jen jakýmsi podkreslením a později i skrytým symbolem - tím, co lidi odlišovalo od draků. Příběh mě neskutečně zaujal a bylo těžké se od něj odtrhnout. Přesto si myslím, že to není čtení pro všechny. Je tam hodně politiky, spousta postav a souvstažností, složitý vztah mezi draky/lidmi/polodraky... Autorka vytvořila poutavý svět. Do poslední chvíle jsem vážně netušila, kým je Imlann ve své lidské podobě a to zjištění mě velmi překvapilo a potěšilo. Autorka rozehrála výbornou hru intrik a napětí, s romantikou jen lehce balancovala, příliš do děje nezasahovala. Domnívám se, že se nejedná o klasickou fantasy pro náctileté. Na to se mi příběh zdál místy dost složitý a pro některé zřejmě i náročný na představivost. Není to zrovna lehoučké čtení, čtenář musí spoustu věcí pochopit nebo si vyvodit. Proto mě i dost zarazilo zařazení knihy v naší knihovně do oddělení mládeže. Tam si, myslím, vážně nepatří. Je to spíš fantasy pro starší (nechci zrovna psát vyzrálejší) čtenáře. No zkrátka, kniha obsahuje vše, co jsem v ní hledala a našla - napětí, intriky, poutavý příběh s velmi dobrým potenciálem, nečekané odhalení a milostný trojúhelník. Jsem zvědavá na pokračování, snad mi to dojem z prvního dílu nezkazí.

25.03.2018 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Moc se mi líbí styl autorky. Příběh plyne rychle, lehce a je vážně, vážně dobře napsaný. Určitě se řadí nad průměr svého žánru fantasy literatury pro náctileté. Dávno nejsem cílová skupina, přesto mě kniha neskutečně bavila. Zápletka je výborná. Není to sice nic novátorského, podobných knih už jsem pár četla, tato se však mezi nimi jednoznačně řadí na horní příčky žebříčku. Jako oddechovka opravdu posloužila dobře.

17.03.2018 5 z 5

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Moc nerozumím tak vysokému hodnocení. Námět je bezesporu dobrý (tedy až na některé nelogičnosti), ale zpracování je místy až tragické. Neustálé opakování příslovců jako načež, přičemž a podobně působilo neuvěřitelně rušivě. Ještě nikdy jsem neviděla v žádné celé knize tolik "načež" pohromadě jako na prvních stranách této. Tempo vyprávění z pohledu Marie bylo občas tak mechanické, až připomínalo slohovou práci. Celý ten příběh byl napsán tak nějak plytce a nedotaženě. Zřejmě se jedná o prvotinu (nevím, nepátrala jsem) autorky. Styl psaní se mi vůbec nelíbil a přitom z toho mohla být vážně vcelku dobrá kniha! Zklamalo mne to, vyústění příběhu stejně tak. Prostě mi tam chyběly nějaké opravdové emoce. Na to, že byl příběh vyprávěn "ich formou", byl příliš mechanický a plochý.

17.02.2018 2 z 5

Sylvestr Sylvestr Georgette Heyer

Celkem fajn oddychová kniha. Mám moc ráda knihy s touto tématikou a ačkoliv Phoebe nebyla zrovna vzorem tehdejší doby, její příběh mě bavil. Postavy i situace byly vykresleny výborně, místy mne sice hlavní hrdinka neskutečně štvala, místy však bavila natolik, že se k ní a Sylvestrovi asi zase po čase vrátím.

15.01.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělá série! Zakončení se moc povedlo, opravdu mne celá trilogie hodně bavila. Byla napsána vtipně, svěže, napínavě... Gierová zkrátka dokázala ten svůj neotřelý nápad vymačkat do poslední kapky. Jediné, co mi tak trochu vadilo a překáželo, byla ta docela zbytečná zápletka mezi Henrym a Liv, na druhou stranu je kniha určena hlavně náctiletým a ti nejspíš romantickou linku se zápletkou ocení. Každopádně já jsem spokojená. Celá série na mě opravdu udělala dojem a určitě se k ní vrátím, stejně jako k Drahokamům. Doufám, že autorka plánuje i další knihy. Zařadila se mezi mé oblíbené spisovatele.

25.10.2017 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Moc krásný a moc dojemný příběh, napsaný opravdu procítěně, plný naděje a nových začátků... Asi nemá ani smysl psát, že hned obálka mě zaujala. Ta je opravdu mimochodem velmi podařená a zcela odráží krásu příběhu uvnitř. První kapitoly na mne hodně zapůsobily, neuvěřitelně dobře mne zatáhly do pocitů Pavly a Věrky, jako kdybych stála přímo vedle nich a nechala na sebe celou tu tíživou atmosféru působit. Mile mne překvapilo střídání vypravěčů. Vůbec to celkovou linku nerušilo, naopak to bylo svěží zpestření. Tím celá kniha nebyla tak plochá a jednostranná, ale zajímavá a řekla bych že i víc procítěná. Opravdu skvěle napsané! Jediné, co mi tak vadilo (ale to se zde jedná o zcela můj osobní pocit), bylo jméno Zbyšek. Nevím proč, ale nedokázala jsem se pod ním prostě představit TOHO Zbyška. Omlouvám se všem nositelům tohoto jména, ale mě se prostě tuze nelíbí. Ale jak říkám, toto se samotnou knihou má pramálo společného, spíš takový malý poznatek. Až ji budu číst podruhé, dosadím si tam místo toho jiné jméno a už to fakt nebude mít chybu :-)

14.10.2017 5 z 5