Mindy Mindy komentáře u knih

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Lubomír Man

Knížka pro mládež, v níž mladí fotbalisté pomáhají policii při hlídání parku, aby byli dopadeni vandalové, kteří zde ničí sochy. Zároveň se připravují na pohár, kdy kromě fyzické přípravy je neméně důležitá fair play.
V dnešní záplavě domácích i zahraničních fantasy se jedná o výjimečnou knihu.

02.01.2020 4 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Krásně popsané smýšlení lidí té doby, krásný příběh. Taky jsem si chvilku zvykala na jazyk, jakým je kniha napsaná, však je taky z roku 1873. I po tolika letech má své čtenáře. Mnohonásobně lepší než leckteré současné "bestsellery".

14.09.2019 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Zatím nejlepší díl této série.

24.07.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Celé to bylo nějak moc zamotané a překombinované, za mě nic moc. Spíš nic než moc.

11.06.2019 2 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Taková romantika, vhodná právě pro tyto volné sváteční dny. Akorát se mi zdá ke konci té lásky a milování se navzájem až příliš.
Příběh se dobře čte díky krátkým kapitolám, věrohodně je zde popsána osamělost starého člověka.

29.12.2018 4 z 5

Tichý Don II. Diel 3–4 Tichý Don II. Diel 3–4 Michail Alexandrovič Šolochov

Četla jsem pomalu a dlouho. Je to velice obohacující dílo, ať už o část ruské historie, život kozáků na vesnicích nebo to nádherné popisování přírody. Namátkou: Po obloze táhnou stáda mraků pasená větrem...Step jako číše až po okraj naplněná tichem... Vítr rozehnal oblaka a nebe pohlédlo na zemi nesčetnýma zlatýma očima... Díval se na vzdálené lesíky pozlacené podzimem...
Dílo působí na čtenáře v oblasti rozumové, citové i morální, přesně jak je psáno v doslovu.
Klaním se před pány Borkem a Musilem, kteří knihu přeložili.

21.02.2018 5 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Až po přečtení knihy jsem si uvědomila,jak byla vlastně krásná. Silný a dojemný příběh.

14.11.2017 5 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení

03.10.2017 4 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Moje první knížka od této autorky a po dalších už nešáhnu. Zdlouhavé, pak se to docela rozjelo, ale na konci už jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Taky ta přezdívka Blecha je hrozná, mohla to být normálně Phoebe.

02.10.2017 2 z 5

Jack na odstřel / Černá kniha / Příčiny smrti Jack na odstřel / Černá kniha / Příčiny smrti Ian Rankin

Moje seznámení s autorem a jeho inspektorem Rebusem. Všechny tři příběhy se dají zhodnotit podobně : hodně postav, možná až příliš, děj hodně propracovaný, několik zápletek se odehrává najednou. Postava Johna Rebuse je sympatická, ale další díly ze série už číst nebudu. Třetí příběh (Příčiny smrti) mě bavil nejvíc.

30.10.2019 3 z 5

Predátor Predátor Patricia Cornwell

Tak to byla největší kravina, co jsem kdy četla. Skoro půlka knihy (tzn. 170 stran!) jeden velký zmatek - jedna zápletka střídá druhou, spousta osob, vůbec jsem se v tom nemohla vyznat, myslela jsem, že s tím praštím. Až ve druhé půlce se to začalo trochu prolínat. Ani jedna postava mi nebyla sympatická a ten závěr byl naprosto šílený. Moje první kniha od této autorky a musím říct, že mě vůbec neoslovila.

08.09.2019 1 z 5

Nepřirozená zvířata Nepřirozená zvířata Vercors (p)

Útlá knížečka, kterou jsem si půjčila v hangáru CK Victoria v Brně a po návratu z dovolené poctivě vrátila, ať může zpříjemnit dovolenou ještě někomu dalšímu.
Na Nové Guinei je objeven neznámý kmen, dochází k pozorování, ochočování, snaze o komunikaci, prvním pokusům - vše směřuje k jedné zásadní otázce: jak zní definice lidské bytosti? Co je ještě opice a kdo už je člověk? Moc zajímavé.

08.09.2019 4 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

V knize se prolínají dva příběhy - jeden ze současnosti a druhý z roku 1830. Dovídáme se mimo jiné, jak tenkrát fungovalo zdravotnictví, žádná sláva to tedy nebyla. Ze začátku mě kniha moc bavila, ale postupně nadšení trochu opadávalo, děj ztrácel spád. Ta romantika tam už byla tak nějak navíc.

17.08.2019 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Přišlo mi to strašně zdlouhavé. Mám ráda tlusté knížky, ale tato mohla být klidně smrsknutá na polovinu. Knížka mě nedokázala vtáhnout do děje, nevím proč, přitom nemůžu říct, že by byla špatná. Celé se to prostě nějak moc táhne.

23.01.2019 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Hodně dlouho jsem tuto knihu odkládala, vůbec se mi do ní nechtělo a asi jsem věděla proč. Téma mě nezaujalo, hlavní hrdinka nesympatická. Nebavilo mě to, do čtení jsem se musela nutit a konec to úplně dorazil. Knihy Jodi Picoult mají u mě sestupnou kvalitu - po vynikající Vypravěčce průměrný Čas odejít a teď totální propadák. Ještě mám doma Nejsem jako vy, tak dám autorce šanci.

17.12.2018 2 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Bohužel se nemůžu přidat k ostatním chvalozpěvům. Musel to být překladatelský oříšek, o tom není pochyb. Ale celou dobu to bylo vlastně pořád to samé - zábavné, ale to samé. Knihu jsem četla dlouho a průběžně - Prokládala jsem jí čtení ostatních knih.

27.08.2018 3 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Arthur Hailey opět prokazuje velkou znalost prostředí, o kterém píše, jak je u něj zvykem. Přesto se mi zdá, že je to jedna z jeho slabších knih. Celou dobu je to vlastně popisování chodu různých nemocničních oddělení, do toho občas střípek osobního života někoho ze zúčastněných, až na závěr děj vygradoval.
Hezky vypracované charaktery postav.

13.08.2018 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Moje seznámení s tímto autorem a možná jsem čekala i trochu víc. Ovšem námět výborný, k tomu příběh toho psa a správně nechutný závěr, jo, časem si od něho zase něco přečtu.

19.04.2018 4 z 5

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Krásná kniha, četla jsem ji už dvakrát a myslím že ne naposled

12.10.2017 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Po Zmizelé a Temných koutech nejslabší, všechny ženské postavy mi něčím šly na nervy, s touto autorkou jsem skončila

11.10.2017 1 z 5