Mindy Mindy komentáře u knih

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Výborné odpočinkové čtení na dovolenou

02.10.2017 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Mně se to moc líbilo, úplně mě to pohltilo,super čtení

02.10.2017 5 z 5

Dobrodružství potkanů Dobrodružství potkanů Bohumil Matějovský

Já musím dát pět hvězdiček, protože už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Čtivé, vtipné, výborné.

09.05.2020 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Na knize mě zaujalo, že se děj odehrává v daleké severní Rusi a že se v něm vyskytují ruské pohádkové bytosti :
domovoj - strážce domácnosti,
vazila - ochránce dobytka,
lesovik - pán lesů,
dále vodník, Rusalka, Mrazík a jiní démoni.
Ale jinak - děj byl příliš zdlouhavý, moc mě nezaujal. Taky mě zklamala postava kněze Konstantina. Myslela jsem, že bude mít nějakou důležitou roli, na to, kolik měl v knize prostoru. Ale byl tam celkem k ničemu.

27.04.2020 2 z 5

Vojenská felčarka Vojenská felčarka Heidi Rehn

Četba této knihy byla naprostá ztráta času. Téměř 500 stran neskutečné nudy. Celou dobu se vůbec nic neděje, rozhovory o ničem, historická fakta nezajímavá, postavy nesympatické, intriky směšné, vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Jedna hvězdička pro mě za to, že jsem to dočetla.

23.01.2020 1 z 5

Mikuláš na prázdninách Mikuláš na prázdninách Valérie Latour-Burney

Syn tuto knihu přečetl ve škole během učitelské stávky. Tak jsem si ji přelouskla taky. Taková odpolední jednohubka. Doplněno spoustou hezkých fotografií z filmu.

12.11.2019 5 z 5

Cesta za velkým snem Cesta za velkým snem Lucy Maud Montgomery

Četla jsem nové vydání z r. 2019 pod názvem "Anna z Avonlea". Strašně jsem se těšila na pokračování příběhu o Anně, tak, že má očekávání byla asi až příliš velká. Její představy, myšlenky, fantazie a nadšení nad krásami přírody na mě působily nepřirozeně a nepřesvědčivě. Ale i přes toto mírné zklamání je četba pohlazením na duši a přečtu si i další díl.

19.07.2019 3 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tak to byl návrat do dětských let. Slavní lovci divokého západu, vysvobozování zajatců, kouření dýmky míru - indiánka, jak má být. Už jsem ji ale nehltala jako kdysi, bohužel.

11.03.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zdlouhavé, přehnané, těžko uvěřitelné.
Po Jáchymovi se mi do Veroniky ani nechtělo,no nakonec jsem to zvládla celé. Moje první knížka od pana Hartla a asi i poslední.

13.06.2018 2 z 5

Tichý Don I. Diel 1–2 Tichý Don I. Diel 1–2 Michail Alexandrovič Šolochov

Tak to je opravdu veledílo. Po mnoha bestsellerech a severských krimi jsem sáhla po klasice a nelituji. Sice v těch přesunech pluků, praporů a setnin jsem se místy trochu ztrácela, ale je to ruská historie a je dobré si ji připomenout. Uvítala jsem, když se děj přesunul do kozácké vesnice. Těším se na druhý díl.

14.01.2018 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Moc pěkné, tentokrát ani film nezaostal za knihou.

19.10.2017 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Když mi tuto knihu známý půjčoval s tím, jestli tu brutalitu zvládnu,tak jsem opravdu čekala něco víc, nebylo to špatné, ale v sérii už pokračovat nebudu.

17.10.2017 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Moc se mi to líbilo, krásně napsáno, rychle přečteno.

11.10.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tak tohle je přesně podle mého gusta, přečteno za tři večery, mně se tento druh sci-fi líbí, za mě super

08.10.2017 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Brečela jsem skoro pořád, ať to bylo z pohledu Augusta, jeho sestry nebo maminky,moc pěkné a dojemné

02.10.2017 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Kniha byla zajímavá, dobře se četla, mám ráda postapokalyptické příběhy, otevřený konec, ale dvojka asi nebude

02.10.2017 4 z 5

Znovu já Znovu já Gayle Forman

Tak to byla hodně zvláštní knížka. Věřím, že hlavní hrdinka byla v těžké a složité situaci, ale řešit to zrovna takto? Celé se mi to zdálo těžko uvěřitelné. Včetně závěru.

24.03.2020 3 z 5

Potrhlí Troutmanovi Potrhlí Troutmanovi Miriam Toews

Název knihy a její obal budí dojem, že se jedná o knihu zábavnou plnou veselých příhod z cestování po Americe. Proto je asi tolik čtenářů zklamaných a proto tak nízké hodnocení. Je to ale celkem smutná kniha, která se týká velmi vážného tématu. A za ten optimistický konec dám o jednu hvězdičku víc, než jsem původně chtěla.

01.03.2020 4 z 5

Trojboj s draky: Tomáš Slavata, náhradní táta, triatlonista a filantrop Trojboj s draky: Tomáš Slavata, náhradní táta, triatlonista a filantrop Lenka Vrtišková-Nejezchlebová

Velmi silný příběh. Je neuvěřitelné, co všechno jeden člověk stihne prožít, a to má ještě velký kus života před sebou.
Zajímavé jsou taky "zpovědi" ostatních členů rodiny. Je dobré, že autor dal všem prostor k vyjádření svého názoru, jak to kdo vidí ze svého pohledu. A přiznám se, že rozhovor s matkou jsem měla velký problém dočíst až do konce.

24.02.2020 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Kniha byla celkem fajn, ale časem mi začala vadit ta natvrdlost obou hlavních hrdinek. Děj byl předvídatelný, závěr zdlouhavý. Je to takové odpočinkové čtení, u kterého nemusíte nějak zvlášť přemýšlet.

19.02.2020 3 z 5