Dobrodružství potkanů

Dobrodružství potkanů
https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60294/dobrodruzstvi-potkanu-60294.jpg 5 8 8

Stárnoucí potkan Vasil má už své nejlepší období dávno za sebou. Živoří v podzemí Staré čtvrti a nostalgicky vzpomíná na své mládí. Celou tu dobu ho však trápí jeden nepotrestaný zločin, který se stal ještě v době, kdy sloužil u místní sklepobrany. Zdá se, že tento zlý skutek zůstane už navždy nepotrestán. Pak se tu však objeví odvážný potkan Majkl, který právě přicestoval v lodním podpalubí ze vzdálené Ameriky. Nabízí svou pomoc, své bohaté zkušenosti a slibuje, že neznámého zločince vypátrá. Bude se za ním ovšem muset vydat do tajemné země moudrých potkanů. Země opředené mýty. Země ležící kdesi za kanalizační hranicí Staré čtvrti. Právě tam totiž vedou stopy hledaného potkana. Existuje však vůbec taková tajemná země? Jsou tam skutečně k vidění všechny ty neuvěřitelné věci, o kterých si potkani ve Staré čtvrti po večerech povídají? Vydejte se s našimi hrdiny na tuto tajuplnou a nebezpečnou cestu. Cestu, která ukáže, jakou hodnotu má skutečné přátelství.... celý text

Přidat komentář

Mindy
09.05.2020 5 z 5

Já musím dát pět hvězdiček, protože už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Čtivé, vtipné, výborné.

kvádr
20.09.2019 5 z 5

Jsem chovatel potkanů. Miluji tyto zvířátka. Kniha vtipná. Dobrodružná. Autor určitě sám musel potkany chovat. Doporučuji jako knihu nenáročnou a vtipnou.


Anette Abeja
01.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila - možná je to i tím že jednoduše zbožňuji zvířata a k hlodavcům mám celkem blízko :)

Hřib Koloděj
09.03.2014 4 z 5

Je to kniha určená hlavně pro děti, takové potkaní detektivní pátrání a putování. Zápletka není náročná, což ale knihu dle mého názoru nijak nesnižuje ani pro dospělého čtenáře. Jako milovník potkanů jsem si knihu rád přečetl a o to víc mě bavila. Co mě po celou dobu čtení opravdu bavilo, byla potkaní mluva. Rád jsem si také představoval Hlodávii, zemi potkanů, kde se podstatná část příběhu odehrává (Hlodávie je potkanizovaný (=civilizovaný) městský stát zřízením ne nepodobný lidskému) a tak nějak podvědomě jsem tam viděl i ty naše potvůrky chlupatý, co máme doma.
Komu bych knihu doporučil: dětem, které mají kladný vztah k hlodavcům a zvířátkům obecně; dospělým, kteří mají potkany doma

Tessio
24.10.2011

V jistém ohledu mohou být potkani mnohem sympatičtějšími tvory než někteří lidé. Nemyslím tím, že mají nějakou individualitu, spíše mne fascinuje jejich činorodost a schopnost se učit. Ta našim školákům stále ještě chybí. kde je zakopán pes? Knížku si když ne koupím, určitě půjčím v naší skvělé Městské knihovně v Bílině.
Pane Bohumile, držím Vám palce a pište prosím, dál, téma je jistě hodno několika pokračování, pokud jste naše kamarády potkany na konci první knížky "nezařízl".
Váš nový fanda
Honza M.

Štítky knihy

zvířata, fauna potkani

Autorovy další knížky

2016  85%Čuňa, Zulu a Ferda
2010  95%Dobrodružství potkanů
2015  100%O ježkovi, který se ztratil
2016  0%Co do lesa nepatří
2017  100%Bobr a liška