minde minde komentáře u knih

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Do toho třetího dílu se mi moc nechtělo, protože druhý díl už mě tak moc nebavil, a já jsem si říkala, že už to bude nuda, co se tam bude asi řešit. Ale ještě, že jsem to nevzdala, když se to pak rozjelo, nedokázala jsem přestat číst. Z Bárta jsem fakt měla strach a Cathy mi bylo líto. Fakt skvělé a napínavé pokračování, které mě nutí pustit se do dalšího dílu.

25.11.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je to už dávno, co jsem Máj četla jako povinnou četbu, a dokonce z něho měla referát. A tak jsem byla zvědavá jak na mě bude působit po tolika letech. Přiznám se, že poezie není můj šálek čaje, a hodně jsem se snažila vnímat ten děj - příběh. Ale asi nejvíc mě bavily ty verše, ty pasáže, které jsem se tenkrát učila nazpaměť a po tolika letech se mi vybavily a já zjistila, že je stále umím zpaměti :-)

15.11.2019 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Vážku v jantaru jsem už jednou před seriálem četla, ale celá série Cizinka me tak pohltila, že jsem si knížky v novém vydani musela koupit, a četla to znova. A bavilo mě to stejně jako poprvé možná ještě víc:-)

14.11.2019

Krysař Krysař Viktor Dyk

Přečteno kvůli výzvě. Zajímavý myšlenkový příběh. Není krysa jako "krysa".

13.11.2019 3 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Trochu slabší, než první díl, ale pořád mě to bavilo. Byla jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál. Doufala jsem, že začnou znova někde jinde a na minulost zapomenou. A i když jsem chápala
jak je Cathy zraněná, v duchu jsem ji nadávala jak si komplikuje život. Ale bylo to napínavé až do konce. Tak teď jsem ještě víc zvědavá co bude dál.

08.11.2019 4 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Moc pěkný, ale smutný příběh. Filmové zpracování se mi líbilo víc.

08.11.2019 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkný a silný příběh. Co si ženy musely prožít a vytrpět. Bylo mi Irmy líto, ale i Edity. Kdyby Irma jako mladá mohla zůstat se svou láskou.... A taky kdyby Edita na začátku potkala jiného hodného muže, určitě by z ní nebyla taková kukaččí matka, a všechno mohlo dopadnout jinak... Jenže kdoví, jesli by pak ta knížka byla tak dobrá :-)

06.11.2019 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Taky jsem četla kvůli výzvě. Hned od začátku mě děj zaujal, i doba, prostředí i zápletka se mi libila.

15.10.2019 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

No jasně, taky jsem se v tom poznávala :-) Skvělá oddechovka, která potěší každého knihomola.

11.10.2019 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Smutný, ale zároveň krásný příběh, který ve mě zanechal zvláštní pocity. Jak se může člověk takhle změnit, co dokážou udělat peníze a bohatství, jak se může matka takhle zachovat ke svým milovaným dětem. Zároveň jsem měla radost ze čtení jak moc mě kniha baví. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a četla až do rána. Určitě si přečtu i pokračování.

31.08.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila, bylo to trefné, ze života, jakobych viděla samu sebe :-)

09.08.2019 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Pilíře země a Na věky věků mě uchvátily, proto jsem se moc těšila na pokračování. Ale Ohnivý sloup mě zklamal, už to nebylo tak dobre. Děj byl sice zajímavý, někdy stránky ubíhaly rychle, ale bylo tam málo z Kingsbridge. Většinu děje se odehrávalo někde jinde a nebavily mě pasáže boje o moc a trůn. Škoda, že tam nebylo propojeni s minulostí a odkazy na lidi, kteří v Kingsbridgi žili před 200,300 lety.

10.06.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

To bylo fajne jak cyp:-) Hned mě to chytlo od začátku a aniž bych tušila, přečetla jsem všechny díly najednou, protože jsem to měla stažené komplet v mobilu jako jednu knihu. Žiju v tomto kraji, a tak mi je tohle "po našymu" hodně blízké. Cesty pěšobusem z roboty a do roboty hned byly veselejší:-)

28.05.2019 5 z 5

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Autorku tak trochu znám ze školy, chodila do vedlejší třídy, proto jsem si knihu vybrala do loňské knižní výzvy (autor,který žil ve vašem kraji), ale nestihla jsem ji už přečíst, tak jsem si ji zařadila do letošní. A bylo to hodně dobré, knížku jsem přečetla na jeden zátah, četla jsem v každé volné chvili a konec...šla jsem spát až ve 4 hod.ráno :-) Konec mě překvapil, myslela jsem si že za tím vším je nebo není...? :-)

13.01.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Knihu jsem si vybrala nezávisle na knižní výzvě. Nalákalo mě doporučení George R. R. Martina a taky anotace. Když jsem pak přemýšlela, zda bych ji mohla zařadit do výzvy, hned mě napadl bod č. 7. No ano, kniha mě zaujala svou obálkou,hned jsem se chytla. Obrázek hodně lákavý a navíc doporučení G.R.R.Martina. Samozřejmě srovnávat to s Hrou o trůny nemá smysl, i když se tam taky jedná o boj o trůn. Děj je o hodně jednodušší, přímočarý, bez postrannich dějových linií. Ale dobře se čte, chytne vás to hned na začátku a nepustí až na konci. Sice mi tam trochu chyběli draci, elfové nebo nějaká magická kouzla (nemusí být zase všude že :-) ), ale i tak je to pro mě po dlouhé době skvělá fantasy. Už teď se těším na další díl :-)

09.01.2019 5 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi moc líbila, hned od začátku mě bavila. Mám ráda historické romány, takže super. A byla to první kniha od této autorky, a určitě si přečtu další její knížky.

19.12.2018 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Sice jsem od Barbary Wood četla lepší knihy, ale Bílá žena se mi líbila. Četla se dobře, nenudila jsem se, a bylo fajn se na chvíli ocitnout na Havajských ostrovech :-)

21.11.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha mi taky připomínala Dívku ve vlaku - skoro stejná zápletka, podobná hl. hrdinka. Děj byl předvídatelný, prostředek mě trochu nudil, jak se vše pořád točilo dokola, ale ke konci kniha nabrala spád až k neočekávanému zvratu. Kniha není špatná. Čte se dobře. Takový nenáročný psychothriler na ukrácení času.

09.11.2018 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Opět úžasné čtení. I když Pilíře země se mi o půl hvězdičky líbily vic. Asi to bude tím,že Pilíře země jsou první knihou a naprosto mě to uchvátilo. A Na věky věků jsem si taky moc užila :-) Jsem ráda, že ty knížky mám doma a můžu se k nim kdokoliv vrátit. Ohnivý sloup už mám taky doma,na který se už taky moc těším ☺

08.11.2018 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Když jsem jako malá poprvé viděla film,byla jsem z Nekonečného příběhu nadšená, a od té doby jsem ho několikrát viděla. Taky jsem o to víc byla zvědavá na knížku. Když už se blížil moment toho, že Bastián dá Dětské císařovně jméno a zachrání Fantázii, byla jsem v polovině knihy, a říkala jsem si co tam dál bude, když už má být konec? Ve filmu na konci se říká: "Bastian ještě prožil mnohá dobrodružství, ale o tom už vypráví jiný příběh..." Takhle první část knihy mě bavila hodně, stejně jako film. Když se pak do Fantázie dostane Bastian, a my se dovídáme o těch jeho dobrodružstvích, je to už trochu slabší a myslím, že to knihu už zbytečně moc natahuje. Ale zase ta proměna, kterou musel Bastian projít, aby poznal sám sebe, svou vlastní hodnotu... to všechno se muselo stát, aby člověk pochopil, že je příjemné čas od času vydat se do Fantázie, ale umět se z ní zase včas vrátit a mít radost ze života :-)

08.11.2018 5 z 5