miloslava3256 miloslava3256 komentáře u knih

Zakázaný chtíč Zakázaný chtíč Lenka Hnátová

(SPOILER) Přemýšlím, jak napsat spoje myšlenky ke knize a příliš nespoilerovala :D. Hodně zajímavý žhavý román, autorka se nebojí tohoto tématu učitel a studentka. Ale jsou dospělý, pouze horší chvíle seznámení. Opravdu u mě kniha zanechala hodně myšlenek po dočtení.

Dominika jsem si oblíbila, fakt šikovný borec, prožil si určité věci, které ho dovedly do této chvíle. Trochu mi u něj vadilo, jak moc byl v myšlenkách negativní a sebemrskačský, až s paranoiou. Klidně bych vynechala 1-2/3 jeho myšlenek, bylo to na mně moc opakující. Někdy mi u něj chybělo logické myšlení, vždyť to šlo řešit i s nějakou neoficiální pomocí. Přímo jsem se těšila na reakce na jeho kostým vs žáci, což nepřišlo. Tady mohlo být hodně humoru.

Hlavní padouch mi byl jasný, a jeho řešení? To mně zklamalo, prahla jsem po větší spravedlnosti a ne řešení, jaké je.

Závěr mně trochu mrzel, přijde mi uspěchaný, hlavní zápletka je vyřešena cca na posledních 3-5 kapitolách z cca 100 kapitol. Víc bych uvítala interakci s žáky, když ho měli mít tak rádi, tak tam toho mohlo být akcí, ať během vyučování nebo po incidentu tam mi hlavně chyběli. Hodně se mi líbila scéna s Michalem /ala včelička/, prostě víc vtipů ala Fajků pane učiteli. A také mi tam chyběla omluva a komunikace mezi 4 očima s člověkem, kdo to pomohl vyřešit.

To, že se objevily chyby v textu to mi nevadí, stane se a člověk to nevidí. Trošku román dopilovat a byl by to trhák :D. Knihu sem si užila, chopila se kontroverzních a problémových témat, a to se mi líbí.

13.08.2023 3 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

(SPOILER) Tato serie, páni! Toto je jedna velká jízda, brutální jízda. Autorka se nebojí ničeho, vyjadřuji se rovnou k celé sérii.

Drsné prostředí mafie, tajemství, hodně tajemství, až si říkáte, zda v knize není opravdu nějaké nadpřirozeno. Sex, drogy, násilí a další tajemství, fakt síla a ne pro každého. Styl psaní, kdy čtete současnost, do toho střípky minulosti a vzpomínky ještě jiné osoby z dalšího období.

Nejvíce se mi líbila kniha kolem Bishopa a Madison, a pak Brantley a Saint. První kniha Nate mi přišla, že se ze začátku táhne, ale pak už se to rozjelo. Zajímavý krutý momenty v každém příběhu, je to něco, co vás dostane do kolen!

Jen poslední díl mi přišel už docela "sladký", tam už nebylo tolik krutosti, ale řekla bych, že je to taková sladká tečka na závěr.

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Marco Marco Marcy Jell

(SPOILER) Pěkný romantický příběh. Tentokrát jsem se do knihy pustila jen na základě obálky, která opravdu zaujme. Trošku mně zklamalo, že tam toho z "jezdců Apokalypsy" není víc, víc mystična, víc něčeho drsného. Náznak podsvětí mafie, trošku její okolí popsané - jinak se kniha motá čistě kolem hlavních postav. Každý si nese nějaké své démony, ale rozhodně jedna z nejlepších knih autorky. Fajn oddechovka, pobaví a potěší :)

edit k bonusovce: jen jsem se trošku zarazila nad tím, kdy se má odehrávat. Na konci knihy byl Lucas v Itálii, a Marco si udobřil Brooke a dle děje bonus kap. mi přijde, že je to období před příjezdem obou z Itálie ... prostě mi to nesedí :/

13.07.2023 4 z 5

Bouře v našich srdcích Bouře v našich srdcích Jenny Naomi (p)

Skoro ani ne za dva dny přečtené. Uchvátilo mě to, autorka se nebojí kontroverzních témat, násilí, intriky, otroci ... Prostředí exotické - pro mne neznámé. Kemala jsem si hned zamilovala, jeho pohled jak co cítil, co řešil. Dominik - jedině kdyby po sblížení opustil vykání. Líbí se mi, že tady jsou pohledy několika postav a ne jen dvou hlavních.

21.06.2023 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Za mne mnohem lepší díly byly banán a třešničky. Tady mi upne nesedlo jak rychle se vyřešil problém vztah vs práce a jsou formou. Až moc přitažené za vlasy, ale na začátku je opět dost vtipných hlášek.

14.06.2023 3 z 5

Opravdová královna Opravdová královna Jodi Ellen Malpas

Skvělý!! Druhý díl lepší než první, celá kniha prosycená akcí, dramatem a obrovské množství humoru. Ach, jak jsem se u toho bavila. Jak jsem předpokládala, tak Adelin nakonec našla řešení. Dva body mne napadly ale největší překvapení bylo zjištění kdo za všechny ty nitky tahaly, to byl vážně šok.

,,Ehm, Joshi? ''zavolala jsem a on se otočil. Našpulila jsem rty a kývla k jeho rozkroku, což ho pobídlo, aby se tam podíval taky.
,,Kurva. '' Padl na gauč, přitáhl si do klína deku a já se rozesmála. Kim si oběma rukama zakrývala oči. ,,Promiň.''

28.05.2023 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

(SPOILER) Už od začátku je poznat, že hlavní postava je opravdu drsný a ničeho se nebude štítit. Myšlenka knihy dobrá, ale kdyby byla propracovanější, tak by ji to jen prospělo. Jelikož je to romantárna, tak jsem se začetla s myšlenkou, co se změní? co se stane, že si určitě k sobě najdou cestu? První kapitole se moc nechtělo, tu jsem překousala, ale zbývající se četlo v pohodě. Prakticky se navzájem přes celou knihu provokují a nebo šukají. Téměř až do konce si čtenář říká - už bude konec knihy a stále si to nevyřešili. Co je v druhých knihách v sérii ještě nevím, ale konec je tak náhle, jednoduše a s otevřeným koncem napsaný, že to vůbec nevadí.

03.05.2023 3 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Tento díl byl asi nejvtipnější, prosáklý trapasy na každém rohu a to mně bavilo :D . Kluci z BAM, taková pohádka :)

13.04.2023 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty Theodora Stonewall

Líbí se mi, že autoři si neberou servítky, žádné zlehčení či jiné ústupky, které jsou dnes moderní. Příběh mně vtáhl do děje, temnější a dobře psané.

11.04.2023 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Opravdu od všeho něco, tuto sérii jsem si užila. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že epilogy všech tří knih byly o prokurátorovi a ne o hlavních postavách knihy. Dej měl postupný nástup, a u všech byl na konci náhlý zvrat na závěr, ale zároveň i rychle vyřešen, možná až moc rychle. Chuťovka na odpoledne.

31.03.2023 4 z 5

Odstíny náhody Odstíny náhody Jenny Naomi (p)

No, čekala jsem od toho víc, třeba už jen to, že příběh bude třeba ukončen ¯\_(:/)_/¯ místo toho tady máme dvě linie postav, po úvodu do děje a charakter postav to najednou skočí o mnoho let dopředu. Dvě zápletky, jedna se dá pokládat za vyřešenou, ale druhá? Náznak tam je, ale to je vše. A závěr knihy? Přišlo mi jak kdybych měla špatný soubor a něco mi chybí ¯\_(:/)_/¯

27.03.2023 2 z 5

Nebezpečná touha Nebezpečná touha Marcy Jell

tady jsem se hodně nasmála, vtipné pasáže byly dobrý. Ale celkový dojem bohužel kazí nedotaženost, některé momenty rychle přeskočené - ikdyž by si zasloužili mnohem víc rozepsat a finále knihy doslova skákalo mílovými kroky. Ale určitě jedna z lepších knih autorky.

28.02.2023 2 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

No, styl vyprávění příběhu se mi líbil, styl mluvení se čtenáři taky. S Drawem jsem se bavila, kolikrát se mi líbili i jeho poznámky, ale co knize fakt nemůžu odpustit byla skladba děje. Začíná to jeho "vorozou" a popisu jak je mu mizerně, pak vypráví jak se s ní pozná a posune dál, až do chvíle kdy se jí bývalý snaží získat zpět. A pak! V nové kapitole je najednou už po týdnu s virózou, ale toto pochopíte až na konci knihy. Stále jsem čekala na moment, kdy se zlomí a dostane se do bodu, kdy kniha začínala ... Kdyby to bylo jinak poskládané dám víc hvězdiček

21.01.2023 2 z 5

Tři jezdci apokalypsy Tři jezdci apokalypsy Theodora Stonewall

(SPOILER) Během čtení jsem byla naprosto ponořená do příběhu. Zvědavost, napětí, zábava, projdete vším. Perfektně propojený, čtenáře to vtáhne. Říkala jsem si, co se bude dít, dle názvu knihy, hrdinům se povede díky nespočtu náhod dostat do velkých problémů. A asi nejvíc vtipná kapitola byla když velký magus Stawros potkal v kanceláři cechmistra Ralnora. Ta scéna byla nejvtipnější co jsem za poslední dobu viděla/četla. V druhé knize je mnohem více neznámých, velmi mne zajímá, zda v trojce dostaneme odpovědi. Eiri jsem celou dobu fandila, Sebas dost střídal povahy dle toho co se mu dělo, ale Pipin mi lezl fakt na nervy ve všech případech jen ON a jen ON. A jeho připojení s kouzelníkem, doufám že to bude pokračovat.

17.01.2023 5 z 5

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Nevyzpytatelné jsou cesty osudu Theodora Stonewall

(SPOILER) Celou dobu jsem se bavila, do knihy jsem se zakouska a nechtěla pustit . Ze začátku mi přišel Pipin jako čistá duše, naivní neznalý reality, ale nakonec jsem si říkala raději ať mlčí. Barvitě popsané postavy, že mi dokonce bratři Malletove přirostli k srdci, ikdyz jako padouši měli svůj osud spečeťen, tak mi jich bylo líto a s nadšením bych si o nich četla dál. Těším se na druhý díl jak dopadne Sebas s Airi.

12.01.2023 5 z 5

Jak trumfnout miliardáře Jak trumfnout miliardáře Max Monroe

Na jednu stranu si mně postavy získaly, ale bylo tam spoustu interakcí jen mezi nimi co se mohly vynechat. Téma - díky hecu získat životního partnera je něco nového. Zajímavá část byla jak vyřeší "spor" co vznikl kolem skoku a epilog, tedy až po přeskočení Cassiiných myšlenek co proč jak se kam dostala, to mně fakt nebavilo.

18.06.2024 3 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Já jsem se docela bavila, byly tam pěkně vtipné momeny, postavy a situace. Vtip autorovi šel, styl psaných zpráv a chatování bylo oživení. Ale zklamalo mne, čekala jsem se zápletkou a chatováním větší pojintu. Závěr jsem úplně nechápala proč, proč tu situaci prodlužovat ... no budiš. Začátek odsýpá, ale střed knihy je hodně o romantické a sexuální energii. Ve výsledku jsem si příběh zamilovala, ikdyz tam byly větší záležitosti co mi vadily.

14.06.2024 3 z 5