milena8281 milena8281 komentáře u knih

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Po přečtení Andělské hry jsem si připadala zmatená a ztracená. Teď, když mám za sebou i Nebeského vězně, se zase začínám trochu orientovat. Přiznávám, že první díl byl jízda, druhý velmi rozpačitý a třetí zase trochu zrychlil tempo, ale prvnímu dílu se stále nevyrovná. Jednoznačně hodnotím sérii jako zajímavý literární počin, a rozhodně nelituji, že jsem se do ní pustila.

28.07.2021 4 z 5

Žena tří mužů Žena tří mužů Anna Beatrix Bártová (p)

Příběh silné a trpělivé ženy. Dle rčení KDO SI POČKÁ,TEN SE DOČKÁ. Jitka se skutečně dočkala okamžiku, kdy se jako právoplatná paní vrátila na rodný Buben. Zato muži ....

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Skvělé, sice odpolední jednohubka, ale tak koreněná, že jsem si opět prodloužila život o pár let.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Zajímavý náhled na dobu poválečnou. Jako historii celkem nedávnou bychom ji měli znát a nezapomenout. Od knihy jsem nic nečekala, tudíž jsem nebyla zklamaná.

Vikomt se musí ženit Vikomt se musí ženit Jo Beverley

Můj oblíbený žánr, můj šálek kávy, moje chvíle na relax.

13.07.2021 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Postup, který mohl mít v mnoha případech rozumné zdůvodnění, byl zneužit z důvodů ekonomických nebo rasových. Bohužel to není jen kauza z daleké země, takové věci se dějí často i v našem okolí. Je potřeba takové kauzy otevírat a řešit.
Příběh mě nevtáhl hned od první stránky, ale v druhé půlce už jsem hltala stránku za stránkou.

23.06.2021 4 z 5

Království Království Amanda Stevens

Tento díl mi přišel až trochu hororový. Na místě hlavní hrdinky bych se asi hodně bála. A docela se těším, s čím přijde autorka příště.

14.06.2021 4 z 5

Tajemství růžového pokoje Tajemství růžového pokoje Pauline Peters (p)

Příjemné pokračování, i když asi opravdu trochu slabší než první díl. Moje nejoblíbenější postava je určitě komorník Mr. Hopkins.

14.06.2021 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Tak to byla krásná historická romance, přesně v duchu harlequinských knížek. A jako správná milovnice tohoto žánru jsem si opravdu chrochtala blahem. Moc krásný příběh. V půlce si říkáte "AHA .. " a pak najednou lup a ... překvapení.
A třešnička na závěr - český autor - a muž. No, nečekaná kombinace.
Jdu se pídit po dalších knihách, protože přesně u takovýchhle knih já relaxuji.

04.06.2021 5 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Podtitul sice zní časy se mění, ale v závěru je jednoduchá pravda, že život jde stále dál ve stejných kruzích - narození - život - smrt. Celá trilogie se mi líbila.

02.06.2021 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Krásná a milá knížka. Uvědomila jsem si, že pokud si chci splnit svůj sen, je třeba za ním jít a uhájit si ho, protože je to můj sen. Člověk by se neměl nikdy pro nikoho a kvůli nikomu měnit.

19.05.2021 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

V tomto dílu se toho událo opravdu hodně - porod dětí, vytvoření nové rodiny, boj s Benjaminem, jednání s Kongregací. Oba hlavní hrdinové se s tím poprali opravdu skvěle a navíc tím vyzrál i jejich vztah, vzniklo partnerství. Mně se to moc líbilo a vychutnala jsem si každou stránku. Za mě by příběh mohl klidně ještě pokračovat. A moc se těším na pokračování seriálu, jsem zvědavá, jak se s tím rozsáhlým dějem poperou.

15.05.2021 4 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Příjemná oddychovka s trochou detektivního napětí. :) Užila jsem si to.

10.05.2021 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Úžasná kniha. Díky krátkým kapitolkám děj bleskurychle ubíhal. Postavy byly velmi různorodé a velmi dobře vykreslené. Historická fakta byla bonusem navíc, šplhla jsem si u muže, že vím něco, co on ne :D.
Fakt dobře napsané.

10.05.2021 4 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Po knize jsem sáhla, abych se trochu odreagovala a odpočinula si. A kniha přesně splnila to, co jsem od ní očekávala. Mám tento typ knížek moc ráda.

01.05.2021 4 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Líbilo se mi to. Je tu hodně historických postav i reálií, které si autorka musela nastudovat, a to podle mě zvládla velmi dobře. Matthewův vliv na historii a stopy jeho počinů (ať na poli politickém, stavebním a uměleckém) mi přišly vcelku vtipné. Ferda mravenec - práce všeho druhu - tesař, stavitel, básník, všechno v jednom. To mě velmi bavilo. Seriál byl v téhle části trochu zajímavější díky tomu, že historická a současná linka se odvíjely souběžně, kdežto v knize je většina knihy situována v minulosti, a co prožívají ostatní postavy v současnosti tu trochu chybí. A už se moc těším na pokračování.

27.04.2021 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Osudy se nám trochu pomíchaly a zauzlovaly, tak teď jsem tedy zvědavá, jak to nakonec se všemi dopadne. Líbilo se mi to, zatím je to pro mě zajímavější než Panský dům.

27.04.2021 4 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Skvěle napsané, celou dobu jsem uvažovala, co je fikce a co skutečnost. Klidně by to mohla být všechno pravda, tak poctivě a opravdově je to napsané. Zároveň jsem měla chuť najít si všechny zmiňované obrazy i stavby na obrázcích a podívat se, jestli skutečně vypadají tak, jak je autor popsal. Některé informace nebo i myšlenky pro mě byly nové. Skvělá kniha.

16.04.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Seriál jsem viděla dřív, než jsem četla. Kniha mi skvěle doplnila informace, které se do seriálu samozřejmě nemohly vejít, nebo vyjasnila situace, které se nedají ve filmu správně interpretovat. A mně se kniha moc líbila. Dlouhé popisy mi nevadí, naopak krásně aktivují mou představivost a vtahují mě hlouběji do příběhu. Nejspíš nejsem náročný čtenář a čtu pro příběh samotný, takže to, co tu bylo knize vyčítáno, mně při čtení nevadilo. A určitě budu číst dál.

03.04.2021 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, proč je ten román tak úspěšný. Ale kolem půlky se to zlomilo a zbytek byl teda jízda. Ale Analfabetka mi přišla možná ještě vtipnější nebo možná absurdnější. Podobnost s Forrestem Gumpem tu nevidím, hlavně proto, že ten film moc dobře neznám, viděla jsem vždycky jen střípky. Mně spíš přišlo, že je dědula jako náš český Švejk. A když jsem si na předsádce přečetla, že oblíbenými spisovateli autora jsou Hašek a Kundera, tak mi to konečně dávalo smysl. Po přečtení hodnotím kladně a doporučuji ke čtení. Pobavilo.

03.04.2021 4 z 5