MilanKop MilanKop komentáře u knih

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Rozhodně doporučuji každému fanouškovi sci-fi. Je to velice zajímavý dobrodružný příběh a postavy si člověk hned oblíbí. Považuji to za klasiku.

07.12.2022

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Výborná směs všeho možného, která opravdu pobaví. Výborný příběh a dokonalé postavy. Pokud se chce člověk zasmát, tak rozhodně doporučuji.

04.12.2022 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Tak jsem se konečně po letech vrhl na Ready player one a za mne naprostá pecka. Sice jsem viděl prvně film, což je úplně něco jiného krom hlavní kostry, ale kniha je dle mne 1000x lepší :) autor vše krásné popisuje a vše se v hlavě přetváří v krásné obrazy. Děj je nabitý a ani jedinou stránku jsem se nenudil. Za mne prostě fantastický počin

17.09.2023 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Za mne opět parádní počin série. Vtip, vážnost, akce i trochu té "romantiky". Zase jsme se o kousek posunuli dál v této space opeře, která baví a úroveň rozhodně neklesá. Už ať je léto a je tu další díl :)

04.03.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Za mne opět velice vtipně pojaté pokračování epické sci-fi opery. Fifinka mne dostala a k tomu svatba... Gerasim nezklamal :-D
Jen tento díl možná trochu beru jako předehru pro další a už se nemohu dočkat. Za mne určitě žádné zklamání a tento díl mne opět velmi pobavil :)

03.01.2023 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Tento díl je také velmi humorný, ale bohužel na jedničku to nemělo, to ale neznamená, že by tato kniha nestála za přečtení. Je tu spoustu dalších nesmyslů, které se člověk nesmí snažit pochopit nebo ano? :-D prostě správná humorná četba na odreagování.

05.12.2022 4 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Miroslav Žamboch opět nezklamal, ale upřímně bych byl nesmírně rád, kdyby bylo i pokračování :) Snad se toho jednou dočkáme.

22.11.2022 5 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Naprosto úžasný příběh, který chytne a nepustí. Dlouho jsem nečetl tak parádní sci-fi.

23.03.2024 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Za mne rozhodně poutavý příběh plný různých zvratů. Chytne a nepustí ;)

11.03.2023 5 z 5

Neronova pevnost Neronova pevnost Rick Riordan

Naprosto parádní zakončení série. Nemám co vytknout, vše bylo geniálně napsáno a vše se četlo samo. Apollón rozhodně hodně vyspěl a bude z něj bůh mnohem lepší než kdy dřív. Celá série mne hrozně bavila a určitě se k ní někdy v budoucnu vrátím. Za mne jedno velké WoooW.

28.01.2023 5 z 5

Čepel azylu Čepel azylu Lucie Lukačovičová

Na tuto knihu jsem se opravdu těšil a rozhodně mne nezklamala. Lucie vytvořila opravdu pozoruhodný svět nadpřirozena, který vás dokáže oslovit. Skvělé zpracování postav, které si zamilujete. Doufám, že budou i další příběhy z tohoto světa a budou v nich hrát roli stejní hrdinové, hlavně Benedikt s Gabrielem.

07.01.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Skvělé a příjemné vyprávění. Míša umí a dokazuje to. Kniha se čte téměř sama a rozhodně nadchne každého fanouška fantasy. Za mne velmi povedený kousek :) nemám co vytknout. S chutí jdu na druhý díl.

25.12.2022 5 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

Naprosto parádní počin, nemohl jsem se odtrhnout od čtení a upřímně doufám, že bude další série. Kniha tomu napovídá

21.04.2023 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Opravdu skvělé pokračování série. Spousta zvratů a rozhodně jsem se ani chvíli nenudil. Už se těším na třetí díl :).

11.03.2023 5 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Za mne bohužel zatím nejslabší díl stopařova průvodce galaxií. Zasmát se dalo, ale něco tomu prostě chybělo až jsem se občas musel do čtení nutit.

05.12.2022 3 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Naprosto úžasný start do epické fantasy ságy. Čte se jedním dechem a občas až bez dechu. Hlavní hrdiny si člověk téměř okamžitě zamiluje a nedokáže se odtrhnout od knihy. Osobně jsem párkrát málem přišel pozdě i do práce. Není co vytknout a doporučuji každému fanouškovi nejen fantasy literatury.

25.11.2022 5 z 5

Likvidátor Likvidátor Honza Slívka

Tak tohle byla jízda od začátku do konce. Ani chvíli jsem se nenudil a stránky jsem hltal. Tajně doufám v pokračování :)

13.09.2023 5 z 5

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

Za mne rozhodně stojí za přečtení, velmi poutavý příběh a je to i k zamyšlení.

11.09.2023 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Parádní příběh, hned jdu na další díl.

26.04.2023 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Za mne rozhodně nejlepší kniha od Anthonyho co jsem zatím četl. Jen doporučuji číst s co nejmenším odstupem po první sérii ;)

31.03.2023 5 z 5