mila2411 mila2411 komentáře u knih

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Autor asi po úspěchu filmu nemohl a nechtěl jinak a tak je tu pokračování. Naštěstí je to krátké, ale prvnímu dílu to sahá tak po hodně vytažené ponožky. Trošinku zbytečná kniha, škoda.

02.11.2023 2 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Třetí várka povídek od ZS. Té nebeské výše prvních dvou knih to už nedosáhne, ale je to pořád výborné, zábavné a neskutečně čtivé! Opět: jako audio se mi to následně líbilo ještě o kousek víc.

02.11.2023 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pěkné. Nečekaně smutné.

02.11.2023 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nejsem určitě ani náhodou cílová skupina. "Papírová města" se mi líbila určitě víc, ale je to příjemné a oddychové čtení.

02.11.2023 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tahle knížka mi dokázala něco, čemu jsem nevěřil: film dokáže být lepší než předloha. Nevím, mě to prostě nijak moc nebavilo. Upřímně mě vadil překlad, jehož autorka tomu teda moc nedala. Celé se to tak nějak vleče, spousta údajů, dat a bla bla bla. No, asi tomu nerozumím.

31.10.2023 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po superúspěšné jedničce musela přijít dvojka. Tak jako, ANO, pořád to sem tam baví, občas už ale i nudí až otravuje.

31.10.2023 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Od "Trůnů" jsem si musel dát pár měsíců oraz. Je to vždy těžké čtení a na hodně dlouho. Ale zase mě to přitáhlo a zase jsem to hltal od začátku do konce. Ano, občas musel pomoci strýček Google, protože jsem nějaké to jméno či souvislost prostě neudržel, ale pořád to má svou neuvěřitelnou kvalitu a neopakovatelný styl. Snad se dočkáme dalšího dílu, ale hlavně žádnej spěch :-)

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Seriál už autora definitivně předběhl a tak už místy čteme jiný příběh. Postav neubývá, pořád se něco děje, pořád se to vaří a krev stříká. Neustále obdivuje kolik se toho dá odvyprávět jen formou dialogu dvou či více postav. Jak to všechno funguje, každý má svoji roli a ty stovky postav a postaviček tvoří obrovskou báječnou story!

30.10.2023

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

I na potřetí hutný, pomalinku vyprávěný děj, který se nelítostně sune a valí dál a mele hrdiny i postavy vedlejší bez lítosti jako kafemlýnek na maso. Je to kruté, je to krvavé, plné intrik a záště... a je to opět a stále SQĚLÉ.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Upřímně, kdybych se paralelně s četbou nedíval i na seriál, asi bych to NEDAL. Přijmout autorův "štýl", kde se vše hrozně, ale opravdu neskutečně TÁHNE mi chvíli trvalo. Seriál nechal autor daleko, daleko za (vlastně před) sebou... a ANO - dostal mě - následně jsem přečetl všechny díly a pana GRRM považuji za mého TOP spisovatele a za to, že si drží své "tempíčko" má můj veliký obdiv.

Firewall Firewall Henning Mankell

Osmý díl a zcela vyjímečně dávám o jednu * méně. Funguje to, baví, ale nějak mi ta všechna nová technologie ke starému Wallanderovi nejde.

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Díl č. IV. Je to trošku jiné. Už ten začátek (viz. popis), pak tokové pomalejší, více osobní, méně podezřelých, málo mrtvých (bylo a bude hůř). Od začátku je to hodně mezi hlavním záporákem a Wallanderem a i takto to funguje na výbornou.

Zloději ostatků Zloději ostatků Vlastimil Vondruška

Martin (konečně?) naposledy. S hlavním hrdinou jsem toho zažil opravdu dost, na jeden život až neuvěřitelně. Teď je na čase zestárnout a rozloučit se... konec už bere autor opravdu hodně narychlo, vzhledem k předchozímu rozsahu skoro až překotně. No, Martin si trošku zafilozofuje, dovypráví, vše zhodnotí a KONEC. Ano, slzička i ukápla, toho společného času vzhledem ke čtyřem (tlusto) knihám jsme spolu strávili dost - a, Martine, byla to teda jízda.

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Velmi příjemné a pěkné "odskočení" od Odřicha a pána z Dobronína. V katovně se mi moc líbilo :-)

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Trošku jiné než obvykle, rozdělení na dvě části. Pěkné, zajímavé.

Přemyslovská epopej Přemyslovská epopej Vlastimil Vondruška

Poctivě přečteno. Tuna textu. Za mě nejlepší Vondruška. Čeští králové a jejich osudy. Pěkné, čtivé, dobrodružné, poučné... i přes neuvěřitelný obsah a rozsah ani chvíli nenudilo. Až bude čas dám to znovu...

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

...něco jako "Hamlet" a o dost horší než první kniha povídek "Žárlivost". Zatímco u HH jsem s autorem na jedné vlně a neskutečně mě baví, tady se trošku ve vidění světa rozcházíme. Něco mi přišlo divně, něco úplně na opak a já fandil spíše záporákům... no, autor asi ví proč to musel napsat.

29.10.2023 2 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

No nevím. Příběh zajímavý, autor právem naznal, že na plnohodnotnou knihu to není a vznikla z toho "povídka na rozloučenou", i když kdo ví, příběh se nijak zásadně neuzavřel a tak si moc přeju a doufám, že ta plnohodnotná "pecka" na konec ještě teprve přijde.

28.10.2023 4 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Román z roku 1981, věk na něm není naštěstí nijak znát, naopak detektivka bez mobilů a počítačů je příjemná změna. Děj klasicky Mayovsky napínavý, ani na chvilku nenudí, fajn je i to, že to jednou knížkou začne a skončí. Enzo i Čínské příběhy mě určitě bavili více, ale spokojenost.

28.10.2023 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

...no tak asi NE. Po dlouhé době nedočtená (nedoposlouchaná) kniha, po třetí povídce jsem to vzdal, smazal z iPhonu a za pár dní zapomenu. Hlavní hrdina mě nějak nedal důvod mu věřit, mít ho rád, cítit s ním. Příběhy s (neuvěřitelnou) mystikou - v Africe to snad ještě nějak fungovalo, ale v Praze? Nejsem cílová skupina a tak více kritizovat nebudu.

27.10.2023 1 z 5