mila2411 mila2411 komentáře u knih

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Další setkání s Kurtem Wallanderem, první část knihy tj. další detektivní příběh opět sqělý. Zbytek knížky je celkem nezajímavé shrnutí celé série samotným autorem. Nic nového tam, bohužel, není. Snad jen to, že autor s Wallanderem skončil dobrovolně, myslel jsem si, že důvodem byl autorův odchod.

14.11.2023 5 z 5

Angličan Angličan David Gilman

Koupeno coby audio a to kvůli interpretovi Jiřímu Vyorálkovi, který prostě umí. Chvíli mi trvalo se zaposlouchat, ale nakonec mě to celkem chytlo.

11.11.2023 4 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Za mě veliká spokojenost a nečekaně kvalitní čtení. Drsné prostředí Sudet chvíli po odsunu Němců. Do pohraničí se táhnou "noví" lidé, kteří jsou schopní úplně všeho. Originální, pěkně a uvěřitelně napsané.

11.11.2023 5 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Nebylo to špatné, ale pan Vondruška (tehdy ještě ve vrcholné formě) vytěžil ze "svých" Přemyslovců pro mě více dobrodružné a zajímavé čtení.

09.11.2023 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Dobrá, velice dobrá kniha. Koncentrační tábor a pokus o jeho dobití se dovnitř. Napínavé, samozřejmě že ne moc veselé počtení.

09.11.2023 4 z 5

Život na nitích Život na nitích Helena Štáchová

Mám rád H+S a tak toto byla velice milá vzpomínka a hezké nakouknutí ho historie.

08.11.2023 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

"...tak jak to, všechno, vlastně začalo?". Lehce geniální česká pohádka.

07.11.2023 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Přečteno spíše z pokory a úcty vůči autorovi, které to má těžké... Nebylo to špatné a snad BUDE lépe.

07.11.2023 3 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Po "Kláře" za mě nejlepší knížka páně MV.

07.11.2023 4 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Něco jako "Mafie v Praze" jen ještě zbytečnější...

07.11.2023 1 z 5

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Ano, autor je tak trochu "hovado", ale prostě to tak je. Nijak mě to neurazilo, krátké kapitoly se dobře čtou.

07.11.2023 3 z 5

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Méně známá ale výborná Verneovka!!

07.11.2023 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Přečteno coby audio se sqělým M. Táborským. Paradoxně a bohužel by v dnešní popletené době mohl Adolf Hitler asi opět zaujmout... Jinak zajímavý nápad a hezky napsané čtení (poslech).

05.11.2023 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

(SPOILER) Wow. Kdysi jsem viděl film, pamatoval jsem si jen, že VŠE je tak nějak jinak. Výborně napsaná knížka, autor chytně, nepustí a pak... no, přeqapení!

05.11.2023 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Můj první Niedel. Už samotný tajný francouzský agent v Praze působí trošku nepatřičně a jisté NEUVĚŘENÍ mě provázelo po celou dobu čtení. Ano, má to grády, má to spád a pěkně se to čte. Dávám *** a poté co jsem přečetl sqělý "Skleněný vrch" od téhož autora dám někdy určo i další díl.

03.11.2023 3 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

"Setkáme se v ráji" se mi hrozně moc líbilo, ano čteno ve špatném pořadí. Měl jsem tedy jasnou představu do čeho jdu a: SUPER. Ne úplně známý autor, ale knížka parádní! Čistý SEVER se vším všudy - doporučuji!!!

03.11.2023 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Autor asi po úspěchu filmu nemohl a nechtěl jinak a tak je tu pokračování. Naštěstí je to krátké, ale prvnímu dílu to sahá tak po hodně vytažené ponožky. Trošinku zbytečná kniha, škoda.

02.11.2023 2 z 5

Povídky a jedna báseň Povídky a jedna báseň Zdeněk Svěrák

Třetí várka povídek od ZS. Té nebeské výše prvních dvou knih to už nedosáhne, ale je to pořád výborné, zábavné a neskutečně čtivé! Opět: jako audio se mi to následně líbilo ještě o kousek víc.

02.11.2023 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pěkné. Nečekaně smutné.

02.11.2023 3 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Nejsem určitě ani náhodou cílová skupina. "Papírová města" se mi líbila určitě víc, ale je to příjemné a oddychové čtení.

02.11.2023 3 z 5