Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322502/bmid_jak-sevci-zvedli-vojnu-pro-cervenou-Oci-322502.jpg 4 80 30

mila2411
07.11.2023 5 z 5

"...tak jak to, všechno, vlastně začalo?". Lehce geniální česká pohádka.

yellow
28.08.2023 5 z 5

Četla jsem ji teď před spaním dvouleté dceři a vždycky si ji přišel poslechnout i tatínek. Čte se to docela složitě (fonetický a počeštěný přepis němčiny a stará slova), ale příběh je to moc krásný. Budeme se muset s dcerou brzy podívat i na večerníčkovou verzi.

eliska2106
30.06.2021 5 z 5

"Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu." to je prostě srdcovka. Jen ty starší jazykové obraty trochu ruší četbu, ale tak už to s legendárními příběhy je, staly se legendou za dlouhou dobu.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Moc hezké vyprávění. Ale je spíše určeno pro trochu starší děti, než pro ty nejmenší a malé.

terinkha
04.01.2021 5 z 5

Jičín je jen kousek od místa, kde jsem vyrůstala a večerníček jsem vždycky milovala.
Líbí se mi krátké kapitoly (takže se to zvládne podle mě i s prtětem), úplně jsem viděla některé scény z večerníčku a bylo to opravdu milý večerní čtení.
A až si knížku přečteme i s prckem, tak pak pojedeme na výlet, aby mělo tucha, kde se to všechno odehrává! ♥

m_martina
05.09.2020 5 z 5

Hezká kniha nejen pro děti. Už jsem ji předčítala i vnučkám a také se jim moc líbila.

Radka1911
24.04.2020 5 z 5

Moje oblíbená dětská pohádka.

aydam
26.01.2020 5 z 5

Nádherný pohádkový příběh.

Venda32
12.01.2020 5 z 5

Krásná kniha s příběhem, který má smysl. Škoda, že takové knihy (a večerníčky podle nich) v dnešní době vznikají jen poskrovnu. Kromě hlavních hrdinů Kuby a Stáziny patří mezi malé velké postavy také trio vodníků Česílko, Čepeček a Kebule (ten však příliš obdivu u dětí nezíská:-)

petraj30
18.09.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější pohádka a krásný večerníček, jen je škoda, že ty staré pohádky moc nedávají

Medulka.013
15.06.2019 5 z 5

Každý švec není prťavec.. V tomto případě byli těmi prťavci především správce Kolomajzna a vodník Kebule a to nejen svou zatuchlou výškou, ale hlavně svými podlými činy.
Jinak je pohádka velmi hezká a jsem ráda, že jsem si ji přečetla v knižní podobě.

Konfu97
03.03.2019 5 z 5

Knížka mého dětství :) Mělo jsem jí ráda jak čtenou tak jako stejně zpracovanou kreslenou pohádku :)

Korsika
10.11.2018 5 z 5

Nejvíce jsem milovala vodníky Česílka a Čepečka, jinak kniha kterou jsem si nechávala číst a pak sama četla opakovaně, některé úryvky mám v paměti dodnes ...

tygřík2
24.10.2018 5 z 5

A od té doby, co jsme ji s dětmi přečetli, pokud se nám přihodí něco nemilého a trápí nás to, říkáme: "...a každá voda jednou steče s kopce dolů a Stázina se Kubovi nakonec dostane..." A hned se zažehne světýlko na konci tunelu.

Vendula39
26.05.2018 4 z 5

Pěkná knížka. Hlavně pro děti.

veronie
16.03.2017 5 z 5

Stázinu jsem měla ráda už jako malá ve formě večerníčku. Nyní jsem předčítala dcerce. Slovník pana Čtvrtka je velmi bohatý, ale nečte se zrovna nejlépe. Ale příběh je moc krásný.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

mazlak
02.12.2016 3 z 5

Je to velmi pěkný příběh. Opět jsem se vrátil do dětských let. Jen spousta slov se velice těžko čte. Nevím, jak jsem to v dětských letech chápal. Číst to jednou vnoučatům bych se obával z důvodu, že by chtěli některá slova objasnit. To abych si ještě někde sehnal slovník.

alef
06.10.2016 5 z 5

"...takový je pevný zákon: pro lidi jsou první věci lidské, pro vodníky věci vodnické a pro víly věci vílí..."

A jak to nakonec dopadne? Dostane se Stázina Kubovi za ženu? A bude pořádná ševcovská svatba? Nechte se překvapit :-) ... než švec Kuba a jeho milá Stázina ke štěstí přijdou, musí překonat mnohé nástrahy a nebezpečí :-) ...

... měla jsem doma na návštěvě čtyřletou neteř a tak jsem s nostalgií vytáhla z knihovny tuhle pohádku ... a znovu (už asi po milionté :-) se nedočkavě těšila ... až Stázina roztočí svou červenou sukni :-) ...

... a už teď se zas těším na další příležitost k návštěvě v Čtvrtkově Jíčíně :-)