Život na nitích

Život na nitích https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97211/bmid_zivot-na-nitich-uPj-97211.jpg 4 23 7

Rozsáhlá autobiografie herečky a ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka, Heleny Štáchové zachycuje její dětství, studium, divadelní a rozhlasovou kariéru a především její působení v Divadle S+H. Současně zde čtenáře seznamuje s důležitými mezníky jejího života, manželství s Milošem Kirschnerem a jeho smrt, narození dětí, spory o ochranné známky Spejbla a Hurvínka... Příběh dobarvuje řada fotografií z divadelního i soukromého života.... celý text

Doubravka1975
Doubravka1975
05.01.2024 5 z 5

Vynikající, moc pěkně a čtivě napsaná autobiografie vynikající loutkoherečky Heleny Štáchové. Její silný životní příběh na nitích, chvílemi zamotaný k nerozmotání. Všichni určitě známe nesmrtelnou pětku Hurvínek a spol. :)
Osud zamýšlenou podobu knihy autorce trochu pozměnil. Její životní vzpomínky se střídají s jejím deničkem, psaným kurzívou, který zachycuje její boj se zákeřnou nemocí.
Neměj strach ze stínů. Znamenají, že nablízku je světlo

mila2411
mila2411
08.11.2023 5 z 5

Mám rád H+S a tak toto byla velice milá vzpomínka a hezké nakouknutí ho historie.

LenkaV.1
LenkaV.1
16.09.2019 4 z 5

Mně se kniha paní Štáchové četla velmi dobře, všechny životní radosti i strasti jsou popsány upřímně včetně pocitů, bez zbytečného patosu; autorka se nebojí přiznat strach a zároveň v sobě najít sílu jít dál. Kniha se mi dostala do rukou až nedávno, takže už, bohužel, vím, jak příběh této bezesporu silné ženy skončil...

RMarkéta
RMarkéta
18.03.2018 5 z 5

Knihu mi koupila moje maminka v Levných knihách za poměrně směšnou částku jako vánoční dárek. Když jsem zjistila, co dostanu, tak jsem otravovala tak dlouho, až jsem ji dostala o něco dříve. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Helena Štáchová je výborná vyprávěčka. Vážně i nevážně rozebírala události ze svého života a že to byl život nesmírně zajímavý. Kniha jede ve dvou rovinách, kdy se prolínají deníkové zápisky o boji s těžkou nemocí s historkami z minulosti.Ne vždy ale byly úsměvné. Jsou tu i hezké fotografie. Helenu Štáchovou mám moc ráda. Její hlas mě doprovázel od útlého dětství a bude doprovázet stále, i když už se na nás paní Štáchová dívá z nebe.

lidunka1
lidunka1
21.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu v podání autorky a ani jsem nedutala. Opravdu pestrý nádherný i bolestný život!

Ronny
Ronny
06.12.2017 5 z 5

Knihu jsem koupila za neuvěřitelných 19 Kč v Levných knihách. To byl opravdu kauf!
Mám ráda skutečné příběhy a možná mne úplně všechno v knize nezaujalo, ale každopádně stojí za přečtení. Je inspirující, jak se Helena dokázala vyrovnat s dramatickými událostmi a neštěstím ve svém životě.

dalia1769
dalia1769
02.08.2016 3 z 5

Vyprávění je to zajímavé, ale velmi, velmi rozvláčné a obsáhlé. Člověk ale musí uznat, že osud autorky byl občas hodně těžký - úraz, nemoc, soud...