MikeDV3 MikeDV3 komentáře u knih

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Na knize mě zklamalo, že zhruba prvních 100 stran se týká kratšího životopisu Stephena Kinga a já jsem se spíš těšil na informace o psaní. Jinak je kniha podle mě skvělá a dozvěděl jsem se zní velmi užitečné informace o tom jak začít psát. Dávejte si pozor na příslovce!

31.12.2015 4 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

V knize je spousta odporných situací a díky podrobnému popisu máte co dělat abyste v sobě udrželi oběd. :-)
Bylo pro mě docela obtížné vžít se do postav, prostě to byla jen nějaká nicneříkající jména.
Jinak je kniha ale skvělá a napínavá až do samotného konce. Navíc stojí jen 84 KČ, tak s chutí do toho.
Ještě přiložím odkaz na moji recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/odporne-veci-na-dennim-poradku-4967

13.12.2015 4 z 5

Svépomocný program při koktavosti Svépomocný program při koktavosti Fraser Malcolm

Kniha je hrozně krásně napsaná a získal jsem díky ní užitečné informace o koktavosti.

07.12.2015 5 z 5

Noční host Noční host Fiona McFarlane

Kniha byla velmi čtivě a zajímavě napsaná. Velmi zajímavé téma o tom, jak je snadné manipulovat se starými osamělími lidmi. Kniha mi připomněla velmi sledovanou kauzu "šmejdi."

16.11.2015 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Kniha byla velmi čtivě napsaná a konec byl opravdu velmi překvapující. Od Harlana Cobena si určitě přečtu i další knihy.
Určitě stojí za přečtení. :-)

14.11.2015 4 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Naprosto úžasná kniha od které se nedá odtrhnout. Přečetl jsem ji za dva dny.
Určitě doporučuji přečíst. :D

25.10.2015 5 z 5

Tajemství ztraceného náhrdelníku Tajemství ztraceného náhrdelníku Enid Blyton

Tuto sérii jsem četl v dětství a mám na ní samé skvělé vzpomínky. Blytonová mě provázela celým mím dětstvím.

19.10.2015

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Jako nadšence do počítačů a techniky celkově mě kniha opravdu bavila. V knize sice bylo pár pomalejších pasáží, ale závěr to bohatě kompenzuje.
Určitě doporučuji všem nadšencům do počítačů a techniky.

18.10.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Z knihy mi opravdu běhal mráz po zádech. Orwell je skutečně mistr svého řemesla. Některé kapitoly byly ovšem docela nudné. Určitě doporučuji přečíst.

13.10.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Kniha stále stejně rychle ubíhá a je plná všech možných zvratů. Jedinou vadou této knihy je konec, který je podle mého názoru slabší. Všem co přečetli první dva díly tuto knihu rozhodně doporučují, minimálně kvůli tomu, aby zjistili jak to celé dopadne.

09.10.2015 4 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Christine Drews

Kniha byla skvěle napsané a na žádné stránce nebyla nudná. Byla to moje první detektivka a rozhodně nelituji výběru. Rozhodně doporučuji všem milovníkům tohoto tématu a detektivek.

27.09.2015 5 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

Všude jsem četl jak je tato kniha hrozně strašidelná, ale mě se tak vůbec nejevila. Díky stylu psaní jsem se často ztrácel v ději a v postavách. Plusové body dávám za námět, ale jinak je podle mě zbytečné knihu číst. Víckrát už si ji nepřečtu.

26.09.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Na této knize se mi nejvíce líbilo, že každá kapitola končí zvratem a nutí vás číst až do samotného konce.

28.08.2015 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Námět knihy mě zaujal hned po přečtení anotace a myslím že autor se s tímto tématem popasoval skvěle. Jedna věc mě na knize opravdu štvala, rozhovory hlavního hrdiny s mrtvými příbuznými. Kdyby tyto pasáže autor vynechal, vedla by si u mě kniha o poznání lépe. :D

28.08.2015 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha člověka přinutí změnit dosavadní pohled na svět. Dnes když se podívám na hvězdy, vždy vidím malého prince. Malého prince by si měl přečíst každý, ať je mu šest nebo osmdesát.

28.08.2015 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Scifi mám velmi rád, ale tahle kniha mě prostě nenadchla.

27.08.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

CHCI VÍCE MARKA WATNEYHO!
Kniha je jednoduše řečeno skvělá a hlavního hrdinu si díky jeho humoru musí zamilovat každý. Jediné co mi na knize vadilo, byly Markovy matematické a chemické výpočty, ale chápu že bez nich by to nebylo realistické. Všichni milovníci scify a ironie si určitě přijdou na své. :D

26.08.2015 5 z 5

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Jelikož jsem neviděl film byla pro mě kniha naprosté překvapení.

22.08.2015 5 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

Opravdu zábavná kniha, jedna z nejzábavnějších knih které vlastním

13.07.2015 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Kniha se četla jedním dechem. Opravdu skvěle zpracované dílo.

01.07.2015 5 z 5