Tajemství ztraceného náhrdelníku

Tajemství ztraceného náhrdelníku

Už pátý příběh – páté dobrodružství našich známých Pipa, Bětky, Larryho, Daisy, Špekouna a jeho psa Broka. Opět jsou na stopě zločincům -- tentokrát zlodějům cenných šperků. A nejsou sami, v patách jim je protivný policista Goon. Špekoun mu však v svých mistrných převlecích snadno uniká, až se i on octne ve víru událostí. Jeho kamarádi budou mít plné ruce práce, aby mu z nesnází pomohli…Ale konečně se o prázdninách něco děje! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/173/tajemstvi-tajemstvi-ztraceneho-nahr-NDa-173.jpg 4.374

Tajemství (5.)

The Mystery of the Missing Necklace (1945)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

msjadepaton

Zase jeden z těch dílů, které u mě prostě nejsou na takové špici jako Tajemství ztracené kočky nebo Tajemství anonymních dopisů. Možná je to prostě tím, že tu není tolik hlášek (i když nechybí), ale spíš je to prostě tím, že mi připadá až příliš přitažené za vlasy, když děti vyšetřují nějaký organizovaný zločin. Ve většině předchozích knih (kromě Tajného pokoje, který řadím, co do oblíbenosti k této knize) jsou to jednotlivci, páchající nějaké méně závažné zločiny. Nebo jsou prostě celkově méně nebezpeční. Tady děti stály proti zločinecké bandě zlodějů šperků (i když to byla pozoruhodně hloupá zločinecká banda).
Navíc způsob, jakým přišly na to, co se děje byl až příliš příhodný.
Jistě, je to dětská kniha a jako dítě jsem to žrala i s navijákem, a proto to také hodnotím tak vysoko, i přes výtku, která by v jiném žánru rozhodně znamenala vážnější problém. Tady to prostě byl jen můj osobní pocit, který mi znemožnil hodnotit plným počtem hvězdiček.
Jinak Bětka opět ukázala, že je mnohem chytřejší než většina pátračů (možná s výjimkou Špekouna, který ale v tomto díle několikrát zaváhal). Mám Bětku i Špekouna moc ráda, ale po tomhle díle Bětka asi trochu vede :).

MikeDV3
19.10.2015

Tuto sérii jsem četl v dětství a mám na ní samé skvělé vzpomínky. Blytonová mě provázela celým mím dětstvím.

Lisbon
06.01.2014

Dobré, dobré, prostě Blytonová... Všechno je to na jedno brdo, ale proč ne, že? Její příběhy jsou někdy prostě lepší a někdy (jako třeba tento) trošku podprůměr...

Kat9
30.09.2012