Svépomocný program při koktavosti

Svépomocný program při koktavosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185383/svepomocny-program-pri-koktavosti-GfG-185383.png 5 4 2

Cílem publikace je pomoc koktavým, aby koktavost zvládli nebo ji přinejmenším měli pod kontrolou. Autor je sám balbutikem (tj. koktavým) a nahlíží tedy problematiku zevnitř. Dělí se o naději i zkušenosti své a dalších lidí trpících koktavostí s tím, že radikální zlepšení je reálnou možností. K tomu je velmi srozumitelnou formou uvedena postupná řada praktických cvičení, která jsou kombinací logopedických technik a psychologické práce se sebou samým. Pozornost se přitom zaměřuje především na klíčové momenty, které se pojí s mechanismem koktavosti a jejími projevy. Čtenáři se dostává do rukou návodná příručka, v níž nalezne potřebné povzbuzování, aby ve své snaze vytrval, i upozornění na případné obtíže. Kniha je určena jak balbutikům samým, tak logopedům, speciálním pedagogům a psychoterapeutům.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Portál

Self-therapy for the stutterer , 2006

Koza3
23.08.2017 3 z 5

Jako lehký balbutik jsem hledal nějakou publikaci, která by mi nastínila možnosti, jak zlepšit svou řeč. Tento svépomocný rádce sumarizuje rady pro všechny různé kategorie balbutiků a snaží se pomoci hlavě těm, kteří jsou na tom tak bledě, že do telefonu ani nepozdraví. Několik tipů, jak pracovat nejen se svým mluvícím aparátem, ale i psychickou stránkou, jsou určitě vítanými radami. Pro mě však ta kniha moc k užitku nebyla, protože jsem na takové úrovni, která je jen těžce rozpoznatelná a pokud nebudu chtít, nikdo si toho nemusí všimnout. Na druhou stranu dělám špatně to, že to ignoruji a obcházím, namísto toho je potřeba se tomu postavit čelem a místo odnaučování se to naučit ovládat. Zkusím některé cesty a budu rád za duševní pohodu, kterou by mi mohly přinést. Zajímavost, kterou by si z knihy měl každý odnést je, že koktání není něco co se Vám přihodilo, něco co jste, ale je to něco co děláte. A to co děláte se dá dělat jinak, vše je o zvyku. Zkuste to proto minimalizovat i když s vědomím, že kompletní léčba dosud neexistuje. Je to něco jako u alkoholiků. Není odnaučený alkoholik, ale pouze abstinující alkoholik. Jakmile to jednou máte už to máte na celý život. Ale i přes to můžete vést plnohodnotný komunikační život. Marilyn Monroe, Albert Einstein nebo anglický král Jiří VI. jsou toho jasným důkazem! Kniha se mi těžko hodnotí, je zajímavá čtivá a inspirující, ale je určena horším případům než jsem já, proto hodnotím průměrem.

MikeDV3
07.12.2015 5 z 5

Kniha je hrozně krásně napsaná a získal jsem díky ní užitečné informace o koktavosti.

poruchy řeči

Autorovy knížky

2011  90%Svépomocný program při koktavosti

Kniha Svépomocný program při koktavosti je v