michall17 michall17 komentáře u knih

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Tato novela byla prvni, co jsem od Hrabala pred skoro 30 lety precetl..okamzite jsem si zamiloval jak toto dilo, tak i poetiku Hrabalovych textů.

19.11.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha se velmi dobre cte.je to prijemnd oddechove cteni..zacal jsem cist Veroniku ale Jachym je rozhodne lepsi.

16.10.2018 3 z 5

Pražský hrad. Podrobný průvodce Pražský hrad. Podrobný průvodce Petr Chotěbor

zajimava kniha o naší nejdůležitější památce

17.09.2018 4 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Výborně napsaná kniha skvělým režisérem jehož filmy patří ke klenotům československé kinematografie.

29.07.2018 5 z 5

Kafkárna Kafkárna Bohumil Hrabal

Klasika jako Ostre sledovane vlaky nebo Tanecni hodiny pro starsi a pokrocile ale i Inzerat na dum nezklamou nikdy..poprve jsem si v tomto svazku precetl Morytaty a legendy, ktere nejsou spatne, ale zaverecne Etudy mne moc nenadchly..

01.05.2018 3 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Společně s Perličkou na dně patří Pábitelé k mým oblíbeným knihám Bohumila Hrabala z 60.let. mám rád jeho styl vyprávění a jeho poetiku.

30.03.2018

Perlička na dně Perlička na dně Bohumil Hrabal

tato Hrabalova prvotina patří k mým oblíbeným...už když jsem ji před nekolika lety četl poprvé, mne zaujal jeho styl psaní i jeho poetika pábení..

30.03.2018 5 z 5

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet Bohumil Hrabal

Tuto knihu mam od Hrabala nejméně rád...i když povídky (básně) Divni lidé, Anděl, Prokopnutý buben a Krásná Poldi se mi líbily, nejraději mám od Pana spisovatele pozdější tvorbu.

30.03.2018 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Jedna z mých oblíbených novel pana Hrabala..mám rád jak knihu tak i skvělý film Jiřího Menzela..

25.03.2018 5 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..

13.03.2018 4 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Skvělá kniha nejen pro milovniky cestování a legendární dvojice H+Z. Vřele doporučuji. Pan Zikmund je úžasný člověk a tato kniha "cestopis životem" to jen dokazuje..kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a dokumentů..pánové Horký, Náplava, Kroc a Zikmund si dali opravdu záležet..

10.03.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Kniha opet nezklamala..sice se v tech postavach trochu ztracim ale i tak je to skvele cteni uz se tesim na zaverecny dil..

26.02.2018 4 z 5

Novosvětská Novosvětská Miroslav Ivanov

Knihu jsem precetl jiz podruhe (poprve v Dansku v roce 1999) a opet nezklamala..je to velmi zajimave a ctive dilo..

24.12.2017 5 z 5

Ctvrty dil opet nezklamal. Zacinam cist dalsi dil.

16.07.2017 4 z 5

Stejne jako oba predchozi dily i tento dil je skvely a muzu jej jen doporucit. Diky pane Vondrusko, hned se poustim do ctvrteho dilu a tesim se na dalsi vypraveni..

23.05.2017 5 z 5

druhý díl je sice trochu slabší než díl první, ale i tak mě kniha bavila a četla se mi velmi dobře..

08.04.2017 4 z 5

zpočátku jsem se trochu ztrácel v ději i v postavách, ale postupně jsem se do knihy začetl a děj vyloženě hltal.. skvělé čtení!! hned začínám číst druhý díl

06.02.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

zpočátku jsem se do knihy nemohl začíst, ale asi po druhé - třetí kapitole jsem vyprávění příběhu dvou rodin podlehl a těšil se na další kapitoly ..je to velmi pěkně napsané oddechové čtení..

27.12.2016 4 z 5

Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Zikmund Lucemburský - Tajné vzpomínky Josef Bernard Prokop

od této závěrečné knihy celé pentalogie jsem toho příliš neočekával, po zklamání z předchozí knihy (z vlády Václava IV.) jsem ale opět nadšen . Závěrečný díl se mi po prvnímu dílu líbil nejvíce.. Osoba Zikmunda Lucemburského a jeho panování nebylo až zas tak negativní, jak se v dobách nedávno minulých učilo ve školách. Opět velmi čtivě napsáno. děkuji

14.11.2016 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

jako velký milovník historie a obdivovatel doby a osoby Karla IV. jsem si přečetl tuto knihu, která je skvěle napsaná a okamžitě vtáhne do děje. vřele doporučuji!!

25.10.2016 5 z 5