michall17

Náš život pod pěti kruhyNáš život pod pěti kruhyEmil Zátopek

Nádherná kniha vzpomínek dvou vynikajících sportovců a lidí. Jsem moc rád, že jsem si knihu mohl konečně přečíst. Určitě doporučuji

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyLadislav Zibura

Moje druha kniha od Zibiho.. oddychovka, doporucuji...

Tajemství Barunky PanklovéTajemství Barunky PanklovéHelena Sobková

Výborná kniha...stručně, ale přitom velmi výstižně napsaná..je vidět že paní Sobková je odborník na Boženu Němcovou..knihu doporučuji

Zahrada života paní Betty (později Boženy N.)Zahrada života paní Betty (později Boženy N.)Miroslav Ivanov

Skvele napsana kniha od Miroslava Ivanova spisovatele literatury faktu..autor pracuje s otazniky kolem narozeni Bozeny Nemcove a jejim udajnem slechtickem puvodu..v knize se lze dozvedet spoustu zajimavych informaci o B. Nemcove, ale i o dalsich umelcich, kteri jsou najak spojeni s jeji osobou a dilem napr. o Adolfu Kašparovi (ilustrator Babicky) nebo o sochari Otto Gufreundovi (zahada s jeho sousosim Babicka s detmi). Od Miroslava Ivanova je to druha kniha (po Novosvetske), kterou jsem precetl a i tako kniha me utvrdila, ze Ivanov je (byl) skvelym autorem

Třicetihlavá saň aneb Ve službách mocnýchTřicetihlavá saň aneb Ve službách mocnýchJosef Bernard Prokop

Zpočátku mě to moc nebavilo a byl jsem trochu zklamaný. Po skvelé pentalogii o Karlu IV. (zejména 1. díl Tajný deník) je toto dílko slabší, ale i tak se kniha dobře četla a přiblížila mi smutné události počátku 17. stol. (konec panování císaře Rudolfa II., Bitva na Bílé hoře, poprava 27 českých pánů)

Výzva dalajlamy světuVýzva dalajlamy světuJ. S. Dalajlama XIV. (pseudonym)

Skvele..knihu jsem prectl za dve hodiny a velmi se mi libily myslenky Jeho svatosti.

Rukověť pábitelského učněRukověť pábitelského učněBohumil Hrabal

Konečně jsem přečetl původní verze této povídkové knihy..slavnosti sněženek jsem znal jen z oficiálního vydání z roku 1978 a samozřejmě díky legendárnímu filmu Jiří Menzla..toto vydání myslím to původní autorem zamýšlené je dobré si přečíst a porovnat s tím oficiálním..mě se asi líbilo víc..

03.10.2020

Učebnice pro začínající rodopisceUčebnice pro začínající rodopiscekolektiv autorů

Kniha (učebnice) je určena pro začínající rodopisce což má i v názvu, takže za mě spokojenost..

08.08.2020

Slavnosti sněženekSlavnosti sněženekBronislav Kuba

Krásná kniha..

19.07.2020

Střípky z českého ChicagaStřípky z českého ChicagaLenka Křížová Procházková

Knihu jsem četl víceméně ze studijních důvodů (genealogie, tvorba naší rodinné historie)..chtěl jsem ziskat nějaké informace o životě českých přistěhovalců do "českého" Chicaga na přelomu 19. a 20. století..kniha mě rozhodně nezklamala. Doporučuji všem, kdo se o toto téma zajímá..

13.06.2020

Vesnice - Průvodce českou historiíVesnice - Průvodce českou historiíVlastimil Vondruška

Knihu jsem cetl kvuli ziskani informaci pri sepisovani rodinne kroniky. Byla pro mne uzitecnym zdrojem informaci.

07.04.2020

Prázdniny v EvropěPrázdniny v EvropěLadislav Zibura

Moje prvni setkani s princem Ládìkem a hned jsem okouzlen jeho zapisky z cest po Evrope..velmi se mi kniha libila..vrele dopurucuji a tesim se na dalsi jeho cestopisy

09.02.2020

Dopisy DubenceDopisy DubenceBohumil Hrabal

Toto poslední období Hrabalovy tvorby, kdy psal dopisy Dubence vypovida o jeho smutném závěru života a zároveň i o událostech listopadu 89 a následujících roků ranné svobody..po knize jsem sáhl z důvodu připomenutí si těchto událostí..

12.01.2020

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Kniha se čte velmi dobře..je to takové oddechové čtení..při některých pasážích jsem se opravdu velmi dobře bavil. Další díly asi už číst nebudu soudě dle komentářů

05.10.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Konečně dočtena nějak jsem se nemohl do knihy začíst..nebylo to špatné ale erotikon se mi zatím líbil nejvíce

22.09.2019

Ještě žijuJeště žijuPhil Collins

Kniha se mi velmi libila pro svou otevřenost, upřímnost a humor Phila Collinse. Hodně mne překvapila informace o jeho zdravotních problémech a o jeho alkoholickém období. Knihu jsem přečetl hned dvakrát a jeji kladné hodnocení umocnil skvělý koncert v pražské O2 aréně. Překlad výborný, ale v textu je spoustu překlepů a dokonce i pravopisné chyby se tam najdou..

04.06.2019

Piava 1918Piava 1918Josef Fučík

Kniha je zajímavá, četl jsem ji zejména z toho důvodu, že na Piave bojoval můj praděda. Vzhledem k tomu, že nemám rád válečnou literaturu, tak jsem knihu četl a přečetl právě a jen ze "studijních" důvodů.

25.04.2019

Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava JagellonskéhoHusitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava JagellonskéhoVlastimil Vondruška

Přečetl jsem celou epopej ..poslední díl už nebyl tak skvělý jako ty předchozí zejména první čtyři díly..ale i tak musím napsat že celá epopej je výborná a poučná..řekl bych, že mi toto dílo ujasnilo chápání husitskeho století a pro mě nesmyslných a zbytečných husitských válek o víru..

27.02.2019

Městečko, kde se zastavil časMěstečko, kde se zastavil časBohumil Hrabal

Tento text jsem si ted prectl vubec poprve a libil se mi vic nez dva texty z tohoto vzešlé (Krasosmutneni a Harlekynovy miliony).

19.11.2018

PostřižinyPostřižinyBohumil Hrabal

Tato novela byla prvni, co jsem od Hrabala pred skoro 30 lety precetl..okamzite jsem si zamiloval jak toto dilo, tak i poetiku Hrabalovych textů.

19.11.2018

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

Kniha se velmi dobre cte.je to prijemnd oddechove cteni..zacal jsem cist Veroniku ale Jachym je rozhodne lepsi.

16.10.2018

Pražský hrad. Podrobný průvodcePražský hrad. Podrobný průvodcePetr Chotěbor

zajimava kniha o naší nejdůležitější památce

17.09.2018

Rozmarná létaRozmarná létaJiří Menzel

Výborně napsaná kniha skvělým režisérem jehož filmy patří ke klenotům československé kinematografie.

29.07.2018

KafkárnaKafkárnaBohumil Hrabal

Klasika jako Ostre sledovane vlaky nebo Tanecni hodiny pro starsi a pokrocile ale i Inzerat na dum nezklamou nikdy..poprve jsem si v tomto svazku precetl Morytaty a legendy, ktere nejsou spatne, ale zaverecne Etudy mne moc nenadchly..

01.05.2018

PábiteléPábiteléBohumil Hrabal

Společně s Perličkou na dně patří Pábitelé k mým oblíbeným knihám Bohumila Hrabala z 60.let. mám rád jeho styl vyprávění a jeho poetiku.

30.03.2018

Perlička na dněPerlička na dněBohumil Hrabal

tato Hrabalova prvotina patří k mým oblíbeným...už když jsem ji před nekolika lety četl poprvé, mne zaujal jeho styl psaní i jeho poetika pábení..

30.03.2018

Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydletInzerát na dům, ve kterém už nechci bydletBohumil Hrabal

Tuto knihu mam od Hrabala nejméně rád...i když povídky (básně) Divni lidé, Anděl, Prokopnutý buben a Krásná Poldi se mi líbily, nejraději mám od Pana spisovatele pozdější tvorbu.

30.03.2018

Ostře sledované vlakyOstře sledované vlakyBohumil Hrabal

Jedna z mých oblíbených novel pana Hrabala..mám rád jak knihu tak i skvělý film Jiřího Menzela..

25.03.2018

Taneční hodiny pro starší a pokročiléTaneční hodiny pro starší a pokročiléBohumil Hrabal

Mam rad Hrabalovu poetiku. Knihu- novelu jsem cetl uz po několikáté a bylo to příjemně čtení..

13.03.2018

Století Miroslava ZikmundaStoletí Miroslava ZikmundaMiroslav Zikmund

Skvělá kniha nejen pro milovniky cestování a legendární dvojice H+Z. Vřele doporučuji. Pan Zikmund je úžasný člověk a tato kniha "cestopis životem" to jen dokazuje..kniha obsahuje spoustu krásných fotografií a dokumentů..pánové Horký, Náplava, Kroc a Zikmund si dali opravdu záležet..

10.03.2018