Marie Terezie - velká žena na habsburském trůně

Životopis panovnice v sobě spojuje zdařilý portrét osobnosti s historicky přesným obrazem doby a stavu říše. Obnovené vydání úspěšné biografie velké habsburské panovnice (1740-1780), konzervativní reformátorky a také mnohonásobné matky (porodila svému manželovi Františku Štěpánovi Lotrinskému 16 dětí). Marii Terezii bylo 23 let, když v roce 1740 nastoupila na trůn. Celá Evropa sledovala mladou císařovnu skepticky, ale Marie Terezie projevila přirozený talent k vládnutí, a ačkoliv se musela vyrovnávat s mnohými překážkami i válečnými porážkami, stala se z ní ve své době moderní a úspěšná vladařka. Osobitý styl Herreho biografie nás přenáší na vídeňský dvůr 18. století a dává nám nahlédnout do veřejného a soukromého života Marie Terezie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12670/marie-terezie-velka-zena-na-habsburskem-trune-12670.jpg 421

Maria Theresia, Die grosse Habsburgerin (1994)

Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Brána

Kniha Marie Terezie - velká žena na habsburském trůně

marimari
28.01.2018

Podrobné pojednání o životě velké vladařky!

B.V.
06.09.2016

Pruský král Fridrich II., celoživotní sok velké panovnice, o Marii Terezii prohlásil: "Mezi Habsburky se jednou našel muž, a tím je tato žena." To potvrzuje také tento životopis, který je napsán čtivě a dostatečně podrobně, aby si čtenář mohl udělat co nejcelistvější obrázek o habsburské političce, jež dokázala ubránit navzdory hladovým sousedům své dědictví a po 40 let vládnout mnohanárodností monarchii. Koho zajímají osudy 16 dětí osvícené panovnice, doporučuji také knihy Dcery Marie Terezie a Synové Marie Terezie od rakouského historika Weissensteinera.

Adelajda_4
13.12.2013

Skvělá kniha, která se čte sama. Rozhodně můžu doporučit všem, kdo se zajímá o Habsburky. V knize se dozvíte úplně všechno, od mládí Marie Terezie, až po její smrt.

oolinkaa
12.11.2013

vše, co chcete vědět o M.T. se dozvíte z této knížky. pěkná četba pro studium historie

18. století královny Rakousko-Uhersko Marie Terezie, česká a uherská královna ženy výjimečné ženy

Franz Herre

Franz Herre