Vyznání v F dur

Vyznání v F dur https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421841/mid_vyznani-v-f-dur-Fe1-421841.png 5 2 2

Kniha vzpomínek Dvořákova vnuka, jež vznikla na základě jeho osobních zápisků pořízených v průběhu posledních patnácti let jeho života (zemřel v roce 2017). // Těšte se na rodinné vzpomínky i popisy řady setkání s osobnostmi české a světové hudby a kulturního života, které autor absolvoval během svých četných zahraničních cest, a to v rámci péče o skladatelův umělecký odkaz. // Součástí knihy jsou fotografie z rodinného archivu a rodokmen rodiny Dvořákovy. // Vydání první.... celý text

Přidat komentář

michall17
17.09.2023 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha od Antonína Dvořáka III. vnuka geniálního českého skladatele. A. Dvořák III. byl velmi dobrý vypravěč (viděl jsem s ním několik pořadů v TV) a i kniha je velmi dobře napsána vyprávěna.

milamarus
30.08.2022 5 z 5

Základní informace máte v anotaci shora. Sem do prvního komentáře přidávám menší úryvek ze strany dvaadvacet, abyste měli představu o klukovském tónu, který se celým vyprávěním ozývá, a abyste věděli, co se může stát, když takovému klukovi padne do oka krásná kulatá mořská houba obvykle určená k mytí tabule. // Jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Pět hvězd.

---------------------------------------
(…) K prvnímu zdařilému obtisku přidáte pár dalších na zadní i přední zeď. Ale pro nedostatek spoluhráčů vás to přestane bavit. Pár přítomných holek stejně neumí kopat. Já to tak udělal, ale ono se to provalilo, takže jsem byl předvolán k řediteli školy (tedy šerifovi). Vedle kázání a slavnostního příslibu snížené známky z chování jsme spolu uzavřeli smlouvu, že uhradím polovinu nákladů na opravu malby.
V životě člověka hrají náhody větší roli, než by si myslel. V dobách, kdy se nesvolávaly schůzky SRPŠ, se chodili rodičové informovat do školy sami. A právě v ten den, kdy jsem došel do ředitelny uhradit polovinu fakturované částky, zašel do školy můj otec. Já nic netušil, ale když jsem přišel ze školy domů, zareagoval tatínek velkoryse a také vtipně. Přivítal mě totiž asi takto: „To jsem nevěděl, že jsi takový haur, že dáváš ve škole vymalovat třídu.“


Štítky knihy

vzpomínky Antonín Dvořák, 1841-1904

Autorovy knížky

Antonín Dvořák
česká, 1929 - 2017
2018  100%Vyznání v F dur

Kniha Vyznání v F dur je v

Přečtených2x
Doporučených1x
Chci si koupit1x